BABSI :)
ZÁKLADNÍ INFORMACE:
Jméno:  BABSI
Přezdívky: Babůnka, Babsítko, Úžasňáková, Jitrnice, Myška
Motto:  "Kde nožičky končí, srdce začíná"
Datum a místo narození:  5. března 2005 (SR)
Plemeno:  Terrier Jacka Russella
Výška:  28 cm
Váha:  7,3 kg
Zvláštní znak:  Na nose má ridge (obráceně rostlý
proužek srsti) a chybí mi kus pravého ouška

Zkoušky:  SA1, SA2
Tituly:  Fly18, Mistr ČR ve flyballu 2007
a PRK agent :) a HÉREČKA



O PLEMENI JACK RUSSELL TERRIER





Haf, jak už jste si asi všimli, jmenuji se Babsi a jsem zástupkyní plemene JRT (ale nemám Průkaz Původu). Narodila jsem se 5. března 2005 na Slovensku. Moje panička měla možnost vidět mého tatínka i mamku a tak věděla, že jí ze mě pravděpodobně Jack přeci jen vyroste:)


taťka mamka

otec: MAXO - import z Belgie
bez PP po rodičích s PP

matka: LOLA (SR)
bez PP


Když mi bylo 7 týdnů, dali mě moji chovatelé do přepravky společně s některými z mých sourozenců a naložili do auta. Vydali jsme se na dlouhou cestu do Prahy. Já šla k novým majitelům jako první ze všech štěňátek. K autu přišla moje panička a vzala mě do náruče. Vůbec jsem se nebála, jako správná teriérka. :) Když jsme přišly do mého nového domova, přišla se na mě hned podívat paniččina mamka a Peggy, moje adoptivní mamča, která se na mě ale vůbec netvářila příjemně. (Naštěstí dneska už jsme kámošky, ale chvíli to trvalo...)

Jméno pro mě už bylo vymyšleno dopředu a tak doma nebylo žádné dohadování na poslední chvíli. Panička mě pojmenovala Babsi (její mamka sice chtěla abych se jmenovala Jackie, ale to přece není vůbec nápaditý mít doma pekinéze - Peggy a jacka - Jackie a tak jsem ráda, že panička prosadila svůj návrh, ostatně jsem taky její tak proč ne) Je to jméno podle jedné z hlavních postav paniččiny oblíbené knížky My děti ze stanice ZOO a jsem na něj i docela pyšná, protože jsem zatím nepotkala pejska, na kterého by volali stejně.

Musím říct, že jsem ani první noc neplakala, tak moc jsem byla statečná. Hned od začátku jsem spala ve svém pelíšku (tehdy ještě papírová krabice kvůli mým ostrým zoubkům) vedle postele mojí paničky, s tím, že až budu větší, v noci budu spát v pelíšku v předsíni. Ale kdepak, dodnes spinkám stále na stejném místě :)

Jinak co dodat? Tak teriéří krev v sobě rozhodně nezapřu. Jsem rozpustilá, inteligentní, kamarádská, paličatá, ale citlivá, roztomilá, energií překypující, uštěkaná rošťanda se smyslem pro každou legraci a lumpárnu. Jsem prostě teriéřice (podle vzoru tygřice:) od hlavy až k patě!!!

(panička sice občas říká, že lituje, co si to pořídila, ale chtěla mě? Má mě mít! :) a já moc dobře vím, že to říká jen jako ;))

Tak to by o mně pro začátek bylo asi vše, více se dozvíte v dalších odkazech.


Pac a Haf Vaše