Jen počkej zajíci!!!


COURSING va zkratce
Je to psí sport, založený na kořistnickém pudu a touze psa lovit zvěř. Coursing je obdoba daleko známějších psích dostihů na ovále. Běhá se ve volné přírodě, s přírodními nerovnostmi terénu, překážkami, kličkováním. Cílem je ulovit kořist, kterou je kůže se střapcem tažená navijákem. Běhá se na dvě kola a dráha je navržena tak, aby psi prokázali svou dovednost, chytrost a um při lovu umělé návnady.
Převzato z www.coursing.net

My a COURSING...Co plánujeme...
Tak jsme vyzkoušely i coursing. Nad mými prvotními obavami z toho že mi bude Babsi lovit venku zvěř, zvítězila zvědavost. Díky podpoře kamarádů, jsme se hromadně vypravili si tento sport vyzkoušet do Loun a musím říct, že je to opravdu sport pro teriéry jak dělaný. Babsi nezaváhala ani na vteřinku, vyběhla za střapečkem a v cíli ho "zabila".

Sice nemám v plánu věnovat se coursingu nějak více, rozhodně ale pokud se naskytne příležitost si ho opět někde vyzkoušet, pojedeme :)
A ta se nám v březnu 2009 naskytla a při té příležitosti si Babsi vyběhala 2 ze 3 běhů na coursingovou licenci...

V létě 2009 si naše kamarádka pořídila vlastní coursingový nekonečný naviják a tak si občas jezdíme tréninkově zaběhat k ní, nebo na různá russellí setkání. Setkáváme se tam se známými a ještě odpadá čekání při natahování lanka. Psíci se vyřádí, co víc si přát :) Jen ta licence už asi už zůstane nedodělaná...


  FOTKYStránky věnované COURSINGU
  Czech coursing club - CCC
  Coursingové fórum na mujpsovi