FLYBALL va zkratce
Na první pohled jednoduše vypadající sport. Pejsek běží přes čtyři nízké skokové překážky doběhne k boxu, který mu vystřelí tenisák, a ten donese zpátky opět přes překážky. Ve skutečnosti se musí pořádně trénovat. Tréninky probíhají vesměs všechny podobně, ale právě tím, že se jednotlivé jednoduché sekvence neustále opakují, dochází ke zlepšování stylu běhu a chytání míčků. Překážky jsou stejně daleko od sebe a bývají nízké, pejsci se častým opakováním naučí prodloužit skok tak, aby mezi překážkami nedělali zbytečné krůčky navíc a zároveň sníží výšku skoku, a tím se zrychlí. Souběžně se nacvičuje chytání míčku. Nejprve na desce zvané shoot, jejíž sklon se postupně zvedá až se přejde k boxu. Na závodech se pak utkávají 4 - 6 členná družstva, kde pejsci v podstatě formou štafety běhají samostatně bez páníčků pro míčky a zpět.


My a FLYBALL...
O flyballu jsem slyšela, ale jednak jsem pořádně ani nevěděla, kde se trénuje a za druhé se mi moc nechtělo začínat samotné. Zlom nastal v dubnu 2006, kdy o flyball projevili zájem i naši kamarádi. Protože se cesta do Letňan, kde se Praze jedině dal flyball trénovat, z Barrandova docela protáhne, byla jsem moc ráda, že nebudu celou cestu jezdit sama. Babsi do té doby, než jsme začaly na flyball jezdit, tenisáky zrovna dvakrát nemusela, ale od té doby považuje tenhle míček za tu nejlepší věc na světě. Začátky jsme zvládly skvěle. Babsi se naučila techniku "plavecké otočky" a teď už jen zlepšujeme střídačky, abychom měly co nejmenší časové ztráty.

Nejvýznamější momenty:
25. června 2006 - První flyballový turnaj (Letňany, neoficielní závod dvojic na shoot)
červenec 2006 - Babsi během flyballového soustředění v Trmicích již přešla ze shootu na nabitý box
srpen 2006 - První trénink po prázdninové pauze, zkouška s klasickým tenisákem. Babsi se lépe vejde na box a předvádí ukázkové plavecké otočky, bezchybné běhy!!! Jsme zařazeni do družstva Nimbus Hop Trop
10. září 2006 - Naše první oficielní závody ve flyballu (III. Mistrovství republiky, tým Nimbus Hop Trop)
5. květen 2007 - Po operaci od března opět trénujeme, přestupujeme natrvalo do týmu Hop Trop Prague, Babsi získává flyballový titul: fly 18, její nejrychlejší běh: 5,24 s (Eager´s Cup)
26. srpen 2007 - Sestava Fessy - Jim - Sára - Babsi vylepšila rekord Prágů na 18,72 s (Trmický míček 2007)
9. září 2007 - Družstvo Hop Trop Prague vybojovalo titul MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY 2007 a sestava Fessy - Jim - Sára - Babsi vylepšila rekord Prágů na 18,69 s (IV. Mistrovství republiky)
16. říjen 2007 - Sestava Sára - Jim - Leo - Babsi vylepšila rekord Prágů na 18,54 s (O Budějovickou tlapku 2007)
4. - 6. červenec 2008 - Naše družstvo zvítězilo ve 3. divizi na ME a sestava Oddie - Jim - Leo - Babsi vylepšila rekord Prágů na 18,45 s (Mistrovství Evropy 2008)
7. září 2008 - Družstvo Hop Trop Mix (Neo - Ninja - Dasty - Jim - Babsi) se přiblížilo na turnaji v Německu našemu dosavadnímu rekordu a sice časem 18,47 s, Babsi si o chloupek vylepšila svůj osobní rekord na 5,23 s (6. Giessener Cup 2008)
9. květen 2009 - Družstvo Hop Trop Prague, v novém složení Neo - Jim - Attila - Babsi, zaběhlo nový rekord Prágů a sice 18,20 s (5. Eager´s Cup 2009)
květen 2011 - Babsinky poslední flyballový turnaj. Vzhledem k potřetí operovaným kolenům jsem se rozhodla s ní dál ve flyballu nepokračovat a prozatím ani s Eterkou nezačínat.


  FOTKY
  VIDEA
  ČLÁNKY
  VÝSLEDKY
  PŘEDSTAVOVAČKA týmu HT PRAGUEKde trénujeme a u koho
www.flyballhoptrop.cz - od dubna 2006 každý čtvrtek u Míly Vrbové a Aleny Králové, zároveň jsme se staly členy Občanského sdružení Flyball Hop Trop a od jara 2007 do jara 2011 jsme byly stálými členy týmu HOP TROP PRAGUE


Co plánujeme...
Flyballovou kariéru jsem s Babsi ukončila a s Ajťáčkem v současné době nemám v plánu začínat.


Stránky věnované FLYBALLU
  Flyball klub ČR
  Nádherné flyballové fotky