Babsi a poslušnost
Po pořízení Babsi jsem měla v plánu začít s ní tak od půl roku navštěvovat cvičák a učit jí základní poslušnosti. Později třeba složit i nějaké ty nižší zkoušky. Doma a venku jsme samozřejmě cvičily poslušnost od malička. Jenže, jakmile jsme začaly s agility, bylo jasné, že by klasická cvičáková poslušnost pro Babsi nebyla. Myslím, že by měla problém udržet pozornost v klidu na vodítku, když od čtyř měsíců vnímá cvičák jako místo, kde se běhá s pejskama a hopsá přes ty super překážky. A tak na cvičák nechodíme a poslušnost trénujeme venku při každé příležitosti. Troufám si říct, že je Babsi celkem vychovaný pes, který může chodit po většině našeho nejbližšího okolí na volno.

Co plánujeme...
Původním plánem bylo složit nejzákladněší zkoušky z poslušnosti a to ZZO a ZOP. V nejbližší budoucnosti ale neplánuji rozhodně nic, možná časem, až se Babsi trochu zklidní (jestli někdy ;)
Co jsem ale moc chtěla vyzkoušet, bylo kousání a tak jsme se v listopadu 2007 vypravily do Dvora Králové na obranářský den. A bylo to super, přes počáteční Babsinčinu nedůvěru se nekonec vyrhala po kůži moc hezky a s nadšením a tak doufám, že si to ještě někdy budeme moct zopakovat...


  FOTKY
  VIDEA


Odkazy:
Sportovní kynologie - server specializovaný na sportovní výcvik psů