31. prosinec 2009 - 2. leden 2010 -  ŠMOULÍ SILVESTR - aneb zdravíme všechny Pupkáče :) - Letošní Silvestr byl poznamenán hrozbou paniččiných ATB a tak jsme na poslední chvíli rušily Děpoltovický zábavný program s travesti show ve společnosti PRKu a vydaly se tradičně do poklidného městečka honosícího se, jak již správně tušíte, názvem Litomyšl.
    Společnost nám už cestou dělala opět Evička s Jondou a nezbednou bezzubou malinou - Mortíčkem. Ten se stal ještě spolu s bíglím miminem Báďou (alias Pupkáčem, co ho měla Andulka na hlídání) hlavními hvězdami celé návštěvy.

       

    A protože se nechci opakovat a protože Andulka jistě co nevidět přidá své vtipné povídání, prozradím snad jen, že to bylo opět super. Společnost vynikající, program veselý, jídla tradičně přehršel a nějaký ten alkohol k tomu. Zkrátka silvestr jak má být. Tentokrát v duchu Šmoulů, starých pořadů, filmů českých i zahraničních. Neskonalá zábava díky naší neuvěřitelné hostitelce ;)
    Když jsme byly natolik probrané, zvládaly jsme nějaké ty procházky, vědomostní a logické hry a jinak se všechno doslova točilo okolo milých štěňátek, zvláště pak Bádi, který se k naší a hlavně Ančině radosti, venčil asi tak každou půl hodinu :))
    Byla sranda a jelikož na Nový rok napadlo i spousta sněhu, moc se nám nechtělo zpátky do Prahy. A to tak, že jsme odjezd oddalovaly co jen to šlo, až jsme málem neodjely vůbec :)


    Jelikož nás ale v Praze v neděli čekala dlouho plánovaná procházka, nakonec jsme se přeci jen zpátky do matičky měst vypravily a rozhodně jsme nelitovaly! (to pro některé nevěřící!! ;)
    Přemýšlím, jak bych toto vyprávění ukončila, protože mám takový pocit, že něco velkého jsem zapomněla. Ale ona mi to Anka určitě svým článkem připomene. Předem a za všechno DÍKY!
    
"Zvonky štěstí..." "Kdýbýs tak nááááhodou měl pocit, že jsi sám..." a ...




12. - 13. prosinec 2009 -  AGILITY INTENZIVKA KLOKOČOV - opět jedno poprvé - O víkendu, přesněji v sobotu v časných ranních hodinách, jsme se spolu s Peťou a její medium partou (Larinka s Maxulkou) vydaly s Mufem vstříc dalekému slezskému kraji.
    Předcházel tomu, alespoň v mém případě divoký závěr týdne, kdy probíhaly po dlouhé tři dny služební cesty, na které se muselo časně vstávat a večírkové akce, ze kterých se nesmělo brzy odcházet :) Za zmínku stál například "flyballový bowling" či velkolepá páteční oslava mého svátku v kruhu kolegů z práce. To bylo něco neuvěřitelného a já jen děkuji všem, díky kterým jsem si to tak náramně užila a díky kterým jsem se také bezpečně dopravila domů! Ještě nutno podotknout, že po všechny dny jsem se občerstvovala tak nějak zadarmo, ehm :))
    No ale už tu byl páteční večer, za pár hodin odjezd na intenzivku do Klokočova, zabalené věci nikde a netrpělivá Peťa na drátě prahnoucí po odjezdových informacích.
    Všechno se ale zvládlo, na nic důležitého jsem při rychlobalení nezapomněla, pár hodin se mi také podařilo naspat a s dobrou náladou jsem už ráno nabírala Peťu v Řepích.

* * *

    Za připomenutí také určitě stojí katastrofické scénáře, které se k tomuto víkendu vztahovaly. Hlavně ty o počasí. Ještě v noci mi proto na mobilu pípala smska:
    "Řidiči, kteří plánují během následujících dvou dnů vyjet na silnice, by si na celém území České republiky měli dávat velký pozor a autem cestovat, jen pokud je to bezpodmínečně nutné. Český hydrometeorologický ústav vydal varování na pátek a sobotu. Varování před náledím a smíšenými nebo sněhovými srážkami platí od půlnoci ze čtvrtka na pátek do soboty do poledne. Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku bude už od půlnoci na pátek padat mokrý sníh, který může na silnicích v kraji značně zkomplikovat dopravu. Teploty poklesnou na nulu a hrozí náledí.Během pátečního odpoledne zasáhne studená fronta celé území ČR a srážky se změní na sněhové, a to i v nižších polohách. Teploty v noci z pátku na sobotu poklesnou mírně pod nulu a bude se tvořit ledovka."
    Fajn :) Čekala mě nejdelší cesta, jakou jsem kdy autem jela, ale protože byla bezpodmínečně nutná, vyrazily jsme vstříc osudu.

* * *

    Cesta byla suchá, prázdná a bezproblémová. Trochu sněhu začalo padat až na posledních pár kilometrech před Klokočovem, ale ten nás už nezaskočil. Sice se mi nepodařilo ušetřit si klikatění se krajinou díky nově otevřenému úseku dálnice, ale zas jsem si vyzkoušela, že bez navigace už trefím úplně sama a to i cestou přes "kopečky". Mimochodem jedno z nejhezčích míst v republice. Jen bych tam nechtěla zakufrovat sama v noci :)
    Za necelé 4 hodiny už jsem vyťukávala několik textovek všem těm, kteří na ně netrpělivě čekali, že stále žiju a že jsme všichni, včetně Mufa v pořádku. V Praze prý od rána sněhová vánice, které jsme zdá se ujely.
    A pak už jsme se konečně mohly přesunout do jízdárny, kde jsme 3krát denně pod vedením Lucy hodinu mučily svoje těla a pejsky.
    Babsinka byla nadšená. Moc agility jí teď nedopřávám a tak si to fakt užívala. Hezky reagovala, hezky skákala! A to po oba dva dny. Udělaly jsme velký pokrok v osamostatnění slalomu, když jsem si dovolila jí úplně utéct a udělat otočku na čelo, první! A no a co, Péťo, že je Babsi už skoro 5!!! Já z toho fakt měla radost :-P Trénink byl jako vždy fajn. Většinu mimotréninkového času jsem ale tentokrát trávila zachumlaná v peřinách a doháněním spánkového deficitu posledních dní.

* * *

    A to se mi úspěšně podařilo, nebo za to mohly Lucčiny tradiční vražedné rovinky na závěr, každopádně na zpáteční cestu jsem jela doslova nabitá energií, které jisto jistě přidávaly i vyhrávající pohodové xmas songs, zmrzlá zastávka na benzínce a nacpání si bříšek u Meka. Peťa ze solidárnosti byla celou dobu vzhůru se mnou a tak ani nebylo zapotřebí přítelů na telefonu, kteří byli v záloze.
    Cesta zpátky opět proběhla do 4 hodin a za velmi malého provozu, kalamitní stavy žádné. Rozhodně žádný horor, jako jsem si představovala v nejčernějších snech před odjezdem, počasí k nám bylo tentokrát milosrdné. Takže v lednu doufám opáčko!
zapsala panička




5. - 6. prosinec 2009 -  MIKULÁŠSKÁ PÁRTY - Děpoltovice - Další PRK akce je za námi. Tentokrát jsme se v počtu 4 kousků (Já s paničkou, Barča s Annie, Evča s Agnes a Evči ségra Pavla coby naše taxikářka spolu s Amy) vyrazily na děsuplnou cestu směr Karlovy Vary.
    Tam jsme se rychle ubytovaly a už jsme se připojovaly ke koloně aut karlovarského psího turisťáku. Procházka na Jelenní byla úchvatná a to zejména proto, že ačkoliv Praze vládne téměř jarní počasí, tady byla opravdická zima a dokonce i trochu snížku pro náš napadalo. Zpátky jsme proto šlo všichni dostatečně vyběhaní a vymrzlí a tímto mohu své sobotní vyprávění téměř ukončit, neboť jsem byla ponechána s ostatními psími holkami na pokoji a paničky se šly bavit do hospůdky.

 

    I tak mi ale stačilo, co jsem si vyslechla, když bujaré dorazily nás protáhnout ven, nebo pak chvíli po půlnoci přišly zalehnout.
    Co jsem postřehla, přišel se na ně dolů podívat sám Mikuláš, Čert a radioaktivní Anděl. To mi sice nic neříká, ale asi to muselo být strašné, protože panička za trest, že zlobila, musela odříkat básničku a prý se strašně styděla. Nakonec ze sebe ale přeci jen něco vymáčkla a tak dostala kromě začerněných tváří také nějaké dobrotky pro mě a to já zas jako můžu.
    Každopádně následovalo ještě mnoho a mnoho dalších hodin, během kterých se panička postupně míň a míň styděla, jak jí přibýval v krvi alkohol a asi dělala ostudu. Byla jsem docela ráda, že jsem to neviděla. Zaslechla jsem akorát, že například stála jen v mikině a SantaClausovské čepičce půl hodiny na mrazu, protože si hrála s telefonem a nebo že Knedlíkovi utrhla kuličku, když se mu snažila dostat do kalhot. Ještě, že se ke mně nedonesly podrobnosti, měla bych zlé sny :) Ale prý byla legrace, tak teda asi jo...

   

    O to víc se ale divím, že druhý den ráno všichni vypadali relativně dobře. A to bylo dobře, neb se mohlo vyrazit na další procházku! Ta byla nakonec bohužel jen kratičká na vyhlídku nad Varama, protože pršelo.
    Mikulášskou výpravu jsme zakončili ve Vídeňské restauraci a my mohly vyrazit na dlouhou cestu k domovu!
    Zvláštní poděkování ode mě ještě patří Pavle, bez které bych asi měla doteď nožičky křížem, protože panička mě ráno odmítla vzít vyčůrat! Tak a máš to! Přijde na tebe sociálka! :)

P. S. Kulička se našla...
 
foto: Evča, Roman Knedlik, Janči taťka a Lucka1



30. listopad 2009 -  NEPSÍ VÝLET KE KŘÍŽI - Svatý Jan pod skalou - Je to vtipné, jak téměř každý víkend trávíme někde na závodech, nebo v přírodě, ať je venku jakékoliv počasí. Poslední listopadový den se nám ale podařilo vylákat s námi na výlet naši nejoblíbenější kamarádku Marušku.
    Již před odjezdem nastala vtipná situace. Maruška je vrchní zásobovatel paniččina slušného šatníku. Toho má stále nedostatek, neb většina svršků je ryze sportovních. Tentokrát ale nastal opačný problém a problematiku toho, co si vzít na sebe, tentokrát řešila Maruška :) Vše se ale zdárně podařilo, panička si oblékla svou novou softshellovou bundu:D a mohly jsme se nasoukat do Mufa a vydat se směr Svatý Ján.
    Cestou si s námi Muf trochu zašpásoval a po sjezdu z dálnice zapomněl vrátit na původní místo brzdovou destičku, což mělo za následek zběsilý šramot a paniččino zoufalé volání o pomoc. Naštěstí i toto jsme vyřešily a už jsme parkovaly v Hostími. Počasí sice nebylo slunečné, ale ani nepršelo, na výlet ideální.
    Odtud jsme se vydaly do lesa, nahoru, po naučné stezce, kolem muzea horníků až úplně na vrchol. Cestou jsme našly tři houby. Jednu já, pak jednu panička a nakonec i Maruška, které byly nakonec všechny tři ponechány a ze kterých jsme si večer pochutnávaly na vynikající bramboračce.
    Naším cílem se stal kříž nad Svatým Jánem, kde jsme zapózovaly, vymyslely, že spolu musíme chodit častěji, třeba místo pravidelných společných středečních obídků a také byla nadnesena myšlenka hledání tzv. "kešek", aby ty naše výlety měly nějaký cíl a nemuselo se stále vymýšlet, kam jít, když už má panička ten svůj chytrý mobil s GPS navigací.
    Vyšplhat se nahoru nakonec ani nebolelo, ale dole nás v Srbsku čekalo zklamání, když měla zavřeno hospoda, kam jsme se celé prokřehlé těšily. No, že by přece jen maminky vždy říkaly pravdu? :)
    Nakonec nás hlad dovedl zpátky na Barrandov, tedy přesněji do Hlubočep, kde jsme skončily ve vynikající hospůdce U Škopů a jen si libovaly, že zpátky do kopce nás zas zaveze Muf a nemusíme po svých :)

         
foto: Maruš



27. listopad 2009 -  VODĚRADSKÉ BUČINY - Jevany (10 km) - Na páteční oběd jsme naplánovaly společně s Pájou a celou její smečkou start našeho dalšího společného výletu. Cílem se pak staly dlouho plánované Voděradské Bučiny, které alespoň mě doslova fascinují svým názvem :)
    Před druhou hodinou už jsme parkovaly v Jevanech a rozhlížely se po nějaké rozcestníku, který by nám napověděl, kterým směrem se dát. Nakonec jsme ho úspěšně našly, Pája také říkala něco o tom, že si matně vzpomíná, že tudy už šla a mohlo se vyrazit.
    Procházka vedla největší částí bukovým lesem a pak podél rybníků. Pejsci běhali a největší bžundu měli z pořádně hlubokých závějí suchého listí. Letošní zima se totiž tváří stále už delší dobu jako podzim a tak je převážně sucho, slunečno a listí vytvořilo po celém lese hluboký koberec. Ten se všem moc líbil a tak po břicha zahrabaní spřádali pejsci války a útoky na ostatní, že sem tam nebyla nejmenší Babsinka s Fionkou ani vidět.

   

    Babsince se pak povedl jeden kuriozní skok, kdy nečekala, že tam, kam z cestičky odskakuje je poměrně hluboká škarpa, naplněná listím a když zaplula až po čumák v něm, ještě narazila do obrovského kořenu, který se tam schovával :( Trubička.
    Udělala se fotící přestávka a už jsme byly v Černých Voděradech, v polovině procházky, kde proběhlo poslední sluníčkové pózování na molu rybníka.
    Po té jsme opět zašly do stínu lesa a přemýšlely, kterou další trasu zvolit. Nakonec padla volba kratší cesty a i tak jsme toho měly plné boty. Tedy my, paničky, pejsci nevypadali, že by byli nějak zvlášť unavení.
    Poslední část procházky vedla nekonečným postupně se stmívajícím lesíkem kolem Jevanského rybníka a rozhovor se stočil do hororových příběhů. Pozornost od strachu jsme se snažily odvést rozhlížením se se, zda na druhém břehu nezahlédneme proslulý Gottland, ale asi jsme nevěděly, kam koukat a nebo nebyl řádně osvětlen, nenašly jsme ho.
    I to nám ale nepokazilo výbornou veselou náladu z naprosto pohodového a výborného výletu. Ušly jsme příjemných 10 km, s Pájou probraly všechny drby a vše zakončily večeří u Meka. Naprostá balada.

    Tak už teď se těšíme na další procházku! Viděla bych to na zimní opakovačku výletu kolem Srbska? Co vy dva na to?

Moje galerie zde
zapsala panička
 



17. listopad 2009 -  SVÁTEČNÍ TRÉNINK COURSINGU - Karlovy vary - Na sváteční úterý slibovali překrásné počasí, takové, které panovalo i v předcházejících dnech. Modrá, slunečná obloha, teploty okolo 15°C, na listopad něco nevídaného. Rozhodla jsem se proto vytáhnout našeho kamaráda fotografa Háčka, který několikrát pronesl, že by si rád někdy znovu zajel nafotit coursing, aby jel s námi a tím nám zařídil odvoz, děkujeme i za fotky! Kývnul na to, čemuž se divím doteď:) Neb nakonec nebylo vůbec hezky, vůbec slunečně, ale mlhavo, pršelo, bylo zima a cesta do Varů trvala dlouhé 2 hodiny.
    Ale ne, teď tomu všemu moc křivdím a byl to moc prima strávený den, ve fajn společnosti převážně russell teriérů a jejich páníků, se kterými se s většinou známe již osobně a já si ho od rána do večera po všech stránkách moc užila!
    Během dne se každý hafan stihnul za střapečkem proběhnout třikrát. Coursingové vybavení totiž vlastní naše kamarádka Míša a tak jsou tréninky pohodové a díky nekonečnému navijáku i nesmírně rychlé. Babsinka nakonec běžela jednou sólově a jednou v páru s Amálkem a podruhé s Agiprdkou. Holky se nepožraly, jen Babsi se pokaždé někde u zadní kladky zasekla a musela jsem ji pomáhat.
    Když pak došel teplý čaj v termoskách a začínala se do nás vkrádat zima, vypravili jsme se zničit naše hladové krky do restaurace a pak vzhůru domů, kde jsme padly za vlast.
    Jen dodávám, že ačkoliv je Babsi nadšenec do jakékoliv akce a činnosti a hlasitě to dává na všech závodech a tréninkách najevo, tak nic nepředčí coursing. A opět si přednostní pořadí ve frontě doslova vyřvala, protože, co tam předvádí, když vidí střapeček, to se nedá popsat, ale hlavně se to nedá poslouchat!

Babsi v akci zde
zapsala panička

foto: Evča



6. - 8. listopad 2009 -  TEQUILLA PARTY a PSÍ VÍKEND - Praha - Stalo se již takovým pravidlem, že v listopadu při MVP v Letňanech dorazí i vážená návštěva z Ostravy a povede pro nás agility intenzivku u Peti ve Stodůlkách.
    Dostálci přijeli již v pátek, a hned bylo vselo. V sobotu jsem pak byla ponechána doma s jejich 3 psíma otrapama :-p a páníci jeli očumovat stánky a dění na výstavu. Domů z výstavy ale přivezli spoustu ňaminek, zážitků a Andulku s Bertičkou, které tam zápolily na MČR v obedienci. A pak už zábava mohla začít, sestava lidí byla vynikající. Poděkování za tequilla party patří naší drahé Giušce, která to celé vymyslela, ale nakonec se neúčastnila. Její škoda. Byla sranda. Panička si střihla rekord… víc asi pokračovat nemusím :)
    Ale každopádně byla legrace a pořád někdo, kdo by mě mazlil.
    Těžká jsou rána opilcova, ale to neplatilo u nás. Panička byla víc než bujará a zpívala a tančila v půl 7 bytem :) Oproti původní dohodě pak nasedla do Mufa a odjela na cvičák! Ehm, no comment!
    No a intenzivka byla parádní! Běhaly se super sekvence, sešla se opět výborná parta s já jsem byla moc chválená, že mi to jde, i když jsem naposledy viděla agility před měsícem na závodech v Lounech.
    Dokonce i počasí přálo a byla kosa, ale nepršelo a paničce celý den vlastně ani zima nebyla, až na to, že se celá třásla :-p. Každopádně statečně a bez větších potíží odběhala celý den a dokonce i fotila!
    V závěru dne pak padla sázka mezi paničkou a Peťou. Sázka se týkala tanečků na MS v roce 2012 a už teď bych se být vámi těšila. A jelikož se ukázalo, že obě holky měly pravdu, je přeci jasné, že se předmět sázky po demokratické debatě přesouvá na toho, kdo ho vymyslel :). Takže se máte skutečně na co těšit! Cha chááá.
    Ať žijou dobíjecí víkendy a sázkám zdar!

   
foto: Háčko



17. říjen 2009 -  BYE-BYE SUMMER DISCDOG FUN WEEKEND - Dvůr Králové - Po dvou letech opět na závodech v Dogfrisbee. Aneb jsme na stejné úrovni, jako kdysi.
    Tak s tímhle heslem se panička přihlašovala na závěrečný letošní dogfrisbee turnaj, kde jsme se měli setkat se Sviňkama z Olmíku a dalšíma prdlýma lidma. Zkrátka měla být legrace. A i když je teprve půlka října, nepanovalo venku babí léto, nýbrž nefalšovaný prosinec s teplotami okolo nuly a sněžením i v Praze! Vyrážet jsme měly společně s Peťou a Larinkou, spát jsme měly pod stanem, ale díky výše uvedeným rozmarům počasí jsme od toho nakonec ustoupily a Peťula to odřekla, načež se panička chtěla opičit s odůvodněním, že přece nemůže riskovat, že nastydnu, pche :)
    No, ale já jsem to zařídila a pár lidí naočkovala, ať do paničky ryjí, že je to osoba lehko ovlivnitelná, bez vlastního pevného názoru a že by to projít mohlo. A ono to.... prošlo :)
    Brzy ráno v sobotu jsme tak se spacáky a dekami vyráželi v ústrety podkrkonoší a já se těšila na sníh. Málem jsme ho viděli, protože panička chytla na místě frisbee depresi a chtěla utéct. Záminkou se jí stal nápad vyšplhat se na Sněžku, který se tentokrát ale neujal. A tak jsme zůstali na místě a od mírným nátlakem se přihlásily do jedné ze 2 sobotních disciplín - Time Trialu. Pravidla spočívala v tom, že bylo zapotřebí uskutečnit 2 zhruba 20m hody v co nejrychlejším čase.
    Poprvé jsme tak oficielně házely s velkými neodolnými talíři, které jsem si měla možnost vyzkoušet jen jednou a moc se mi nedařilo je držet v tlamičce. První kolo se nám nevyvedlo, první úspěšný hod a chyt jsme jen tak tak stihly před uplynutím první minuty a druhý se nám povedl až na 5. pokus. Druhé kolo ale bylo o poznání lepší, já dělala, jako kdybych tyhle talíře chytala od jaktěživa, panička byla míň nervózní, nebo si to jinak neumím vysvětlit, ale hned první dva hody byly úspěšné a byly za 23,5 vteřiny. Což byl obrovský úspěch. Rekord z toho sice nebyl, ale na to, že se se mnou panička před druhým hodem ještě potahala, to byl super čas a nakonec jsme se o krásné 18. - 19. místo dělily s naší pražskou trenérkou Míšou. Tak že by panička přeci jen nějaký pokrok za tu dobu udělala? Zdá se, že ano...
    Pro mě tímto den skončil. Díky. Panička se snažila fotit, koukala na finále druhé disciplíny Quadrupedu, kde ten den padl rekord ženský i mužský, gratulujeme!
    Odpoledne jsem ještě dostala prostor se proběhnout a Verča si se mnou zaházela s talířem. Bylo to boží já makala jak o život a panička se musela stydět, neb bylo konečně naprosto vidět, že já jsem v tom nevinně, a že jsem talent. Jenže na tenhle sport jsou potřeba holt dva.
    Večer jsem dlouho předlouho čekala zachumlaná v dece, až se panička doveselí v klubovně. A protože nebyl sníh a nebyla by taková frajeřina tam přespávat, rozhodli jsme se neděli vypustit a vrátit se po půlnoci zpátky do Prahy. Díky, Pavle, za odvoz tam i zpět.
    
    A frisbíčkáři, snad někdy zase na viděnou :) Jste magoři!

 
foto: Háčko



11. říjen 2009 -  RYCHLEJŠÍ NEŽ VÍTR - Mělník - Poslední flyballový turnaj v roce 2009 byl první ročník závodů - Rychlejší než vítr a který pořádalo naše sdružení. Výhodou bylo, že to bylo nedaleko Prahy v Mělníku a člověk tam byl za chvilku. I tak ale tomuto turnaji předcházelo plno karambolů.
    Tím prvním bylo hned ve čtvrtek po tréninku zjištění, že jsem cestou přes pole píchla. Chtěla bych poděkovat především Evičce za duchapřítomnou výměnu kola, já jen přiblble čučela. Ale zas jako abyste si nemysleli, že bych to nezvládla, to asi po chvíli ano, ale takto to bylo bez práce :) V pátek ráno se vzbudíme a Babsinka smrká a chrčí, no bezva. Takže jsme naordinovaly jitrocelový sirup, vitamín C a klid v teple domova až do neděle. Mezitím jsem si já trajdala po grilovačkách a oslavách psích narozenin.
    No, ale už tu byl den závodů, vyzvednutí Evičky s Agnes, volba zda pojedeme do Mělníka Mufem a nebo Adamem. Nakonec jsme naštěstí vyrazily vítězem crash testů Mufem a málem nedojely. Cestou do nás zezadu nabořila blondýna, která se jako první větou obhajovala tím, že jí zrovna zazvonil mobil!! Bože! Okoukly jsme auto, narovnaly zpátky přepravky s holkama. Zjistily, že ačkoliv slečna má svoje Fávo celé zbořené a vysypané, na Mufovi nebyla jediná odřeninka ani promáčknutí na jeho plastovém nárazníku. Neuvěřitelné, ale Muf to přežil bez úhony! Ještě že tak, čekalo se na nás už Mělníku. Nechaly jsme tedy slečnu na místě na pospas samu sobě a raději co nejrychleji odjely. Tímto bych opět chtěla poděkovat duchapřítomné Evičce, pojišťovačce :)), která to tak nějak řešila za mě, zatímco já se s hrůzou bála i jen vystoupit a jít se na tu spoušť podívat. Díky.
    No, ale teď už to pozitivnější! Závody. Pršelo (byl to pro mě za 3 roky závodění první turnaj, kdy pršelo), byla neskutečná zima, ale pejsci běhali jak o život. V dopolední části naše družstvo ve složení Neo - Jim - Sára - Mia vylepšilo národní rekord na hodnotu 17,74s!!!!! Nastalo přeměřování a zapisování, ale bylo to tam! Paráda. Tímto časem jsme tedy vyhráli úvodní část.

   
foto: Háčko

    Do té odpolední jsme nastupovali trochu s obavami. Stále nám na paty dýchala Lavina a i ona se v DE dostala pod magickou hranici 18 vteřin a zaběhli vynikající čas, ale na náš nový rekord to nestačilo. Podařilo se nám udržet na špici i odpoledne a zaslouženě jsme vyhráli.
    Bylo to nádherné zakončení flyballového roku. Prágové, díky!
    Cesta zpátky kupodivu bez komplikací, nicméně jsem zjistila, že jsem silně poznamenaná událostí z rána a mám panický strach přibržďovat, když je za mnou na dohled auto. Tak snad to brzy překonám.
zapsala panička
 




3. říjen 2009 -  Agility závody O PODZIMNÍ KVÍTEK a TÚRA NA OBLÍK - Letošní závěr závodní sezóny se kvapem blíží ke konci. Je tomu tak, neb poslední flyballové závody nás čekají už tento víkend a agility se sice dá přes zimu běhat v halách, ale jumpingových speciálů je přeci jen jako šafránu a zóny stále ne a ne panička se mnou začít cvičit. Takže o to víc pro mě bylo překvapením, že jsme se vypravily na agility závody do Loun, kde zóny byly!
    Abych vám to osvětlila, paničku by prý nikdy ani v životě nenapadlo se na tyhle závody vypravit. Ale když se na nich měla potkat s paní Jitunou, která akorát brblá, že se spolu nevidíme, ale aby zvedla své velectěné pozadí a přijela na návštěvu, to né, to musíme jen my za ní, a protože také měla z důvodu tvorby ilustrací na diplomky pro lounskou voříškiádu panička zvýhodněné startovné, jely jsme.
    I když ještě musím poznamenat, že i tak byl do poslední minutky náš příjezd ohrožen. Protože panička si vymýšlí, chvíli neposedí a pak lítá skrz autobus, který zastavil o jiné auto. Krom modřin a prokousnuté tváře si také hnula se zádama a ještě v pátek večer to nebylo dobré. S napětím jsem tedy čekala, jak se ráno vzbudí. A ráno záda nebolely, vyrážíme!
    Ale prý bychom vyrazily i kdyby to dobré nebylo, že bychom si místo závodů udělaly výlet po okolí. Podzimní počasí přálo a modrá ranní obloha slibovala pěkný den.
    
    Dojely jsme na "Šestku", kde panička ponechala na opuštěné střeše Mufa a dál jsme jely s bandou Zelinkovic, děkujeme!
    K samotným závodům nutno říct jen to, že paničce záda společně s růžovými lentilkami vydržely celý den. A že úvodní JUMPING jsme zaběhly v pěkném nejrychlejším čase, s luxusním náběhem do slalomu postaveném těšně u hrazení, se dvěma shozenými laťkami, a brzdou u tunelu, kde mě teď panička poslední dobou děsně rozčiluje a tak po ní vrčím a prý nás tím zdržuju a bylo z toho 6. místo. Tím ale to, čím bychom se měly chlubit, prý končí. Nechápu.
    ZKOUŠKU panička nechtěla nejprve jít, zdála se jí těžká. Ale nechala se vyhecovat a to takovým způsobem, že si se mnou zkusila hodně riskantní vedení slalomu, kdy se ode mě čím dál tím víc vzdalovala až na cca 4 metry. Ale já jsem to neustála a z poslední tyčky, která se šla směrem od paničky, jsem předčasně vyběhla a jelikož jsme chybu neopravily, byl z toho DIS. Panička mi ještě hezky podržela houpačku, já si zvesela odjumpovala všechny zóny a pěkně jsme doběhly do cíle. Panička měla dobrou náladu, pan rozhodčí Rybář, ale za námi po běhu přišel a se zarmouceným a starostlivým výrazem v tváři jí říkal, jak strašně strašné jsou ty naše zóny. Panička se tomu jen smála, on chudák nechápal.
    OPEN byl pak prý katastrofa. Začátek moc pěkný, Vervoort, krásný oblouček, houpačka a já periferně zahlédla, že panička je hodně metrů za mnou, tak jsem si to nemohla odpustit a prostě jsem v plné rychlosti naběhla až nahoru, kde jsem ani nepřibrzdila, ani se nezastavila, ani neseskočila dolů, ale co nejvíc to šlo jsem se odrazila ještě výš a výš a letěla a letělááá a dopadla a bylo to úplně nejvíc neúžasnější!!! Jen mi teda štve, že to jako nemáme vyfocené! :( Byla jsem z toho svého vyvedeného kousku ale tak rozčarovaná, že jsem se pak netrefila nějak na kladinu, a to už se panička se mnou jako docela zlobila. Že prý ať si shazuju, ať si skáču zóny, ale že jako houpačku už, sakryš, ve svých 4,5 letech musím umět a o vyhnutí kladiny ani nemluvě. No a mám to :( Ale vtipné bylo, že i s výletem podél kladiny a zpět, jsme měly 5. nejrychlejší čas :))
    Dokumentační videa tentokrát taky bohužel nemáme.

 

    Panovalo opravdu nádherné počasí a panička tak celý den trávila ve společnosti digitální zrcadlovky s teleobjektivem, který jí spolu s asi deseti druhy koblih a jiných sladkostí z pekárny přivezl Háčko. Budete se tak moc "těšit" na její pokusy o fotky, kterými se zajisté pochlubí :)
    A protože bylo opravdu krásně, a protože jsme se kupodivu neumístily a protože smallíci končili tento den nejdřív a protože panička trpěla hyperaktivitou, či co, tak jsme se rozloučili s Barčou, která na vyhlášení čekat musela, neb urvali s Tobíkem 1. místo, rozloučili se s tetkou, která nám poskytla rady a rozhodli se jít ještě na výlet. Podotýkám, že bylo po páté hodině odpoledne! A nevím, kdo koho vyhecoval víc. Zkrátka jsme se s Pavlem vypravili na procházečku a cílem se nám stal po poradě s Jitkou a jejím potutelným úšklebkem vrch Oblík, trasa zhruba na 14 km. No comment.
    Myslím, že panička od počátku do konce nevěřila, že to není vtip. Ale šli jsme a šli přes pole, role. Kýčovité jezírko, které jsme míjely v červnu právě s Jíťou jsme také našli, akorát jsme se k němu prodírali skrz bujnou vegetaci ve srázu, místo po široké cestě. Aneb panička vedoucí výpravy :)
    A sluníčko se ještě pořád pokoušelo být vidět nad obzorem, Oblík se tyčil co by kamenem dohodil a tak jsme šli dál a dál a cestou jsme trhali hrušky, naposledy zas kolem rostly všude třešně. Pohostinný to kraj.
    V základním táboře pod Oblíkem však panička sešla ze stezky a nezbývalo jim, než aby se do šíleného krpálu šplhali stejně jak já po čtyřech. Netuším, kdo z nich dvou nemohl víc, ale ego a je věc mocná a tak nikdo nereagoval na řeči toho druhého o tom, že tam lézt dneska nemusíme, že klidně jindy se sem můžeme vrátit.
    V sedm zapadlo sluníčko, ve stejnou dobu jsme umoření stanuli na vrcholu. A nutno podotknout, že nahoře jsme nebyli jediní blázni. Fičel tu ledový vichr, bez sluníčka byla opravdu kosa, avšak bujará panička se rozhodla, že v knize hostů najde svůj minulý zápisek a procházela ten sešit dokola snad 4X, zatímco z nás se pomalu ale jistě stávaly rampouchy! Obloha se nemohla rozhodnout, zda ještě nechat posledních pár minut pro sluníčko, které na opačném obzoru vyháněl už měsíc. Ještě jsme udělali dokumentační foto a odeslali ho v e-mailu tetce Jitce a mohlo se jít dolů domů.

 

    HA HA HA. Všude kolem krajina zahalující se čím dál tím víc do černočerné tmy a nás čekal adrenalinový sestup kamsi, kde jsme jen tušili stezičku. Zpátky jsme se rozhodli nejít stejnou cestou přes pole, ale dojít na v dálce vykukující silnici směr Louny. Úsudek se ukázal být ale naprosto správný, neb po nejhorším zdolání srázu Oblíku jsme stanuli v sadu, kudy vedla široká cesta. Měsíc byl zrovna den od úplňku a šajnil jak blázen, že dokonce házel stíny. Bylo to absolutně úžasné, jak moc bylo vidět, i když všude kolem panovala tma. Někdo by skoro řekl, že jsme měli sakra kliku:) A nás pohltila endorfinová euforie.
    Za veselé nálady jsme se dostali až na silnici, která ale byla pouze ve stadiu rozestavenosti, nejezdilo tudy nic, krom jedněch týpků na čtyřkolkách a za chvilku už jsme byli zpátky u cvičáku. Pochvalovali jsme si, jak pěkně panička naplánovala trasu, že byla volená opravdu s rozmyslem a jít jí opačně by bylo opravdu nevhodné :) Procházka to byla vtipná a já jsem si jí tedy moc užila. Co říkali oni dva, to nevím a bylo mi to jedno, já byla příjemně unavená, že jsem ani nepostřehla, že najednou jedeme už po Praze Mufem a stavíme doma. Byl to dlouhý den, ale stál za to!

Fotogalerie zde




22. - 24. září 2009 -  DÁMSKÁ JÍZDA VE MĚSTĚ PLNÉM ÉTERU :) - Další neuvěřitelné se stalo skutečností a ve složení já s paničkou, Zuza s Jambičkou jsme se poprvé za tři roky sešly v Ančině éterickém domově.. A jak tak bývá zvykem, začaly 2 a půl dne nekončící dobré nálady a jídla a koček a želv.
    Ano, prostě v Litomyšli panička nedělá nic jiného, než že se od rána do večera cpe a já od rána do večera lovím. A jídlem byla zahájeno i úterní poledne obídkem na Karlově, zmrzlinou na náměstí a následnou procházkou po krásách města, které nám Anča při našich předchozích návštěvách tajila. Ale alespoň pro nás bylo opět něco nové. V podvečer jsme si vyšláply na stopičky a den zakončily příjemným posezením v místní čajovně, kterou má pod dozorem andulka Jasmín a ještě pozdním domácím popíjením lahodného burčáku.

     

    Středa pak byla ve znamení výletu, ale nejprve pozvolného budíčku, bohaté snídaně na pokoji a následné cesty do Třebové na cvičák. Tímto děkujeme Martě za odvoz!
    Potrénovaly jsme si pár agility sekvencí, já si zaběhala s Aničkou, panička něco nafotila a mohly jsme vyrazit směr vzhůru na Kozlovský kopec. Ten jsme malonko minuly, ale včas se našly a po strastiplné cestě skrz divoký prales jsme nakonec dospěly vrcholu. Paničky si nacpaly pupky a mně se líbily místní kravičky.
    Pokračovaly jsme dál, příjemnou procházkou, kolem lesního jezírka, kde jsme ztropily veselou scénku, když Theunku a Jambičku držely násilím na břehu a mě nutily, abych do vody lezla, i když se mi moc nechtělo a jim naopak ano. Nějaká pomatená pani trampová to hlasitě komentovala.
    V pořádku jsme příjemně unavené došly, ale ne natolik, aby paničky nezaútočily opět na cukrárnu a večer pro nás opět přichystaly stopičky. Byly jsme všechny mrtvé a brzy šly spát.



    Ve čtvrtek jsme naplánovaly další výlet na Nové Hrady. Předtím ale ještě našlápnout stopičku. Paničky opět nahodily letní ohoz, ale počasí tentokrát nepřálo a tak klepaly kosu, zvláště, když začalo pršet. Okruh vycházky jsme zkrátily, prohlédly si jen pískovcové Maštale s klaustrofóbním tunelem, kudy museli lidé po kolenou. Ukrýt a ohřát jsme se chtěly v místní zámecké restauraci, ale vypli proud měly jsme smůlu, stejně tak i v naší další zastávce a tak jsme jely zpět do Litomyšle.
    A už tu byl večer a odjezd.
    S politováním musím říct, že cestou vlakem tam ani zpátky se nestala žádná veselá příhoda, jak už bývá téměř pravidlem, jen byl lístek o korunu dražší, což nám sice vrtalo hlavou, ale ne zas tak moc :)
    Díky holkám za prima akci a taky za stopičky. Andulka mě moc chválila. Říkala doslova něco o tom, že jsem strášně šikovná a že za 3 dny jsem udělala pokrok, co jiní za 3 týdny. Aby taky ne, vždyť co může být lepšího, než beztrestně sbírat a jíst salám ze země!
    A teď mě omluvte, jdu se odebrat odpočívat do pelíšku, neb venku je nevlídno a bytem tu lahodně začíná vonět Bedřichův čaj...

Celá fotogalerie zde
   




12. - 14. září 2009 -  PALMEX DOG - Beograd - A kam, že jsem se to vypravily v sobotu v půl 6 ráno? Do Bělehradu. Ano, přiznávám, že jsem se musela poradit s mapami, do kteréhože státu to vlastně máme mít namířeno. Bylo to do Srbska. Pro mě značně exoticky znějící název.
    A jelikož Srbsko není v EU, bylo potřeba ještě před odjezdem narychlo udělat Babsince odběry a zjistit hladinu protilátek v krvi, aby nás zpátky domů vůbec pustili. A proč všechen tento povyk? Vydaly jsme se točit reklamu, ve které Babulína měla dotvářet rodinné prostředí po boku tatínka, maminky a jejich dcerky.
    Ano, hodně lidí se mě zeptalo, zda by nebylo lepší, když by se reklama určená pro český a maďarský trh nemohla točit někde blíže, nejlépe u nás, ale důvod byl jednoduchý. Srbští filmaři jsou vcelku nováčky a tak si zvou odborníky ze západu, to jako nás Čechy. A Babsinka vyhrála konkurz, hladinu protilátek měla v normě a tak jsme jely.
    Tedy spíše jeli, doprovod, morální podporu, řidiče na té úmorné cestě a překladatele nám dělal Bob, náš starý známý z agentury, který náš vlastně před 3 lety vyčmuchal.
    
    Cesta byla úmorná, trvala 11 hodin, ale Babsinka mohla jet s námi vepředu v Tranzitu uvelebená v tašce na sedačce a já převážnou část cesty prospala.
    Projížděli jsme přes Slovensko, Maďarsko a na hranicích se Srbskem nastala obrovská změna krajiny. Cestou do vnitrozemí jsme míjeli nekončící rovinnu posetou nekonečnými kukuřičnými poli, které se táhly až k obzoru. Napadlo mě, že tady bych být zemědělcem opravdu nechtěla, i když já bych jím být nechtěla nikde :). Sem tam se někde vynořila zbořenina bývalého domku, jinak nikde ani památky po civilizaci a to prosím až do Bělehradu. Stavěla se nová dálnice, sem tam už byly úseky pro oba směry, ale většinou jen polovina. Fascinovaly mě mosty, které vedly od nikud nikam, ale již byly předpřipravené na plnou šíři budoucí vozovky.

   

    V podvečer jsme dorazili do cíle a našli náš hotel, kterým se stal luxusní ****Holiday Inn a já jen zavzpomínala, že jsem přesně před rokem byla taky v jednom ubytovaná, na opačném konci Evropy. Ale ani loňská návštěva mě neušetřila jednoho pěkného faux pas po příchodu na pokoj. (Historka je určená jen pro osoby blízké, neb byste se mi smáli a od nich to přežiju). Ale bylo to něco ve smyslu "venkovani přijeli do civilizace" a podezírám se, že jsem se nechala inspirovat seriálem IT Crowd. Problémek se však naštěstí záhy sám vyřešil a mohli jsme si s Babsi už jen užívat pro nás neskonalého luxusu, vyvalování se na saténu, snídaně na pokoj a lebedění si v masážní vaně. Paráda! Večer jsme se ještě setkaly s pani produkční. Kvůli schůzce s ní nám volali na pokoj z recepce a byl to pro mě šílený stres, ale i to jsem se svou chatrnou angličtinou zvládla. Myslím, že teď už zvládnu vše :)

   

    Ráno v "ten thirty" nás vyzvedla "green van" (aneb další telefonát z recepce) a následovali jsme ji do příměstských ateliérů. Srbové řídí jako hovada! Vůbec nerespektují značky a jezdí průměrnou rychlostí dvojnásobnou té, než je povolená. Nebylo se pak čemu divit, že jsme na obrovské křižovatce přímo před naším hotelem byli svědky bouračky, když ji jeden borec zkusil projet na červenou.
    Samotné natáčení bylo docela zábavné. Ačkoliv vůbec neprobíhalo tak, jak jsme zvyklí z Čech, už jen ten čas začátku natáčení! Také režisér na nás nejenže neřičel, ale ani nám moc neříkal, zda pracujeme podle jeho představ či nikoliv a po každém záběru jsme se ho tak chodili ptát. Nebýt našich duchapřítomně přivežených hraček a vodítek a obojků, nic by neměli a nevím, kdy by to sháněli.
    Ale dopadlo to dobře, my udělali vše, co se po nás žádalo, natáčení však trochu pozdržela 6letá holčička, hlavní aktérka, která se po půl hodině rozhodla, že už ji nebaví hrát. Nakonec byla díky příslibu pořízení pejska přemluvena k pokračování. Ale zas tak nešťastně v hromadné scéně chytla Babsi, že jsem si jen těžko dokázala představit, že si ty dvě spolu v dalším záběru budou hrát s míčkem. Babsinka se ale pochlapila a trpělivě dokola opakovala to, co se po ní chtělo.

       

    Za neuvěřitelných 6 hodin jsme měli hotovo a mohli jet zpátky na hotel. Ještě předtím jsem ale málem přišla o Babulku, kterou jsem za ateliéry venčila a na kterou se přišla podívat místní smečka toulavých psů. Zejména jejich alfa feně se vůbec nelíbilo, že se Babsi beztrestně prochází po jejich rajónu a já jen zírala, jak kolem ní dokázali bleskurychle utvořit účelný těsný kruh. Povedlo se mi však naštěstí zareagovat dostatečně rychle a popadnout Babsku dřív, než oni. Ta se toho ale lekla a ohnala se mi po ruce, tak to bychom měli. Raději zpátky do civilizace.
    Večeře, sprcha a usínání za zvuku kabelovky a ráno po snídani odjezd směr Praha.
    
    Ačkoliv to pro nás byla vlastně práce, tak především to byl hlavně výlet. Podívala jsem se někam, kam se asi jen tak znovu nedostanu. Srbsko je zvláštní země, Beograd nepěkné město odpadků, ale třeba je tohle mé mínění umocněno tím, že jsem ho blíž nepoznala, nebylo ale bohužel kdy a centrum bylo daleko. Také je to místo neuvěřitelných kontrastů a přímo přes ulici vedle našeho luxusního hotelu byl pravý cikánský slum, celá komunita, s chýšemi sestavenými z vlnitého plechu a toho, co se kde najde. Byla jsem z toho mírně v šoku, neb jsem něco podobného zatím viděla vždy jen na obrázkách přírodopisných časopisů nebo v televizi. Hotel byl ale parádní, Babsová zůstávala v době večeře na volno pokoji a pokojské z toho asi musely být dost vyjevené :) Personál byl ale jinak moc milý. Jen jsem pokaždé trnula, když jsem byla Babsi venčit, koho kde venku potkáme. Ale vše dopadlo dobře.
    
 

    Mockrát děkuji společnosti FaunaFilm za umožnění této zkušenosti a Srbům za poskytnuté hotelové služby. Moc jsme si to užily. A jsem jen zvědavá, co z toho nakonec vznikne. Ostatně už za měsíc se budete moct přesvědčit s námi , ale upřímně bych od toho mnoho nečekala :)) Jo a abych nezapomněla, krycí název je Palmex.
zapsala panička
Fotogalerie zde



9. - 11. září 2009 -  VARY počtvrté aneb naše poprvé - Stalo se neskutečné a po předchozích 3 ročnících tohoto russellího setkání v Karlových Varech, kterého jsme se kvůli jarním závodním povinnostem nebo loňské dovolené ve Skandinávii, nemohli zúčastnit, letos nastal den D a my nasedaly do Mufa a uháněly směr Děpoltovice.
    Tam jsme se společně s celým a poprvé za celou historii KOMPLETNÍM PRKem ubytovaly pospolu a první den brzo ulehly. Druhý den jsme se vytasily s naší společnou PRK uniformou.



    ČTVRTEK
    Začal bohatou snídaní a odjezdem na cvičák. Tedy ještě předtím nás Evička ráno poctila svou ranní hyperaktivitou a nuceným předčasným budíčkem.
    Dopoledne proběhla hodina poslušnosti, kde jsem si opět vyzkoušela, že to není nic pro nás a že chůze u nohy je pro nás pro obě nadlidský úkol. Naopak jsme ale zazářily v předvádění aportu, který jsme naučily na klikr.
    Následoval úvod do práce záchranářů a také nácvik stop. Nevěděla jsem, co od Babsi očekávat, neb poslední a zároveň první stopičky jsme zkoušely před více jak rokem. Našlápla jsem proto rovnou trasu, a prokrmovala každý krok. Babsi byla naprosto skvělá a šla hezky pozorně a pomalu a vybírala pamlsky. Šikula.
    Po výtečném obědě nás čekal vrchol dne a to agility trénink s Radkem Hoštou. Bylo to super a moc mi pan trenér sednul. Na závěr se nám dokonce podařilo zaběhnout jednu sekvenci podobnou té z loňského MS pro kategorii large, kdy bylo potřeba psa po kladině stočit směrem od sebe a pak pokračovat zpátky každý po jedné její straně. Byla jsem nadšená. Z celého dne jsem byla nadšená! A Babsi taky, na pokoji padla jak zabitá.
    Večer jsme opět nějak všichni brzy odpadli a z plánovaného grilování i díky zimě sešlo.

 

    PÁTEK
    Ráno bylo mnohem těžší vstát a Evička taky opustila lože až se zvoněním budíku. Následovala cesta kamsi nad Vary, kde byl parádní rozhled, odborný výklad od Boba o opodál stojícím paláci největšího chovatele NO v ČR a opět stopičky.
    Tentokrát jsem se rozhodla, že zkusím už i nějakou tu zatáčku, když to včera Babsi tak pěkně šlo. Také jsem párek dávala už jen po metru. Babunka se ale nenechala zahanbit a krásně stopu vypracovávala přesně zakroucenou trasou, kterou jsem šla já. Ani jednou nějak víc nezaváhala a sama se bez navádění srovnávala a moc hezky s nízkým nosem čuchala. Dokonce mi přišlo, že ji pamlsky skoro až zdržují a musí se pro ně pažravka moje vracet. Byla jsem z toho unešená a moc mě to bavilo. Doufám, že mi nadšení vydrží a něco našlápnu i u nás, nebo až budu na návštěvě u Andulky.
    Dopoledne proběhly ještě obrany, kde Babsi opět předvedla svou nedůvěru v ty ošklivé pány v obranářských oblecích a tak spíše štěkala a hrála si jen s Bobem.
    Opět oběd a pro pejsky chvilka pauzy v kennelkách a poobědová návštěva štěňátek u Marti doma.
    Mezitím Míša postavila coursingovou dráhu a tak jsme si ještě odběhly 2 kola. To první, samostatné, jsme si doslova vyřvaly, protože Babsi byla při čekání k neutišení a raději nás ostatní pustili dřív na řadu. Ve druhém kolem běžela pak s Annie, zkusila jsem to bez náhubku a v půlce dráhy se k nim ještě nečekaně připojila Amálka s ..... a to jsem měla už trochu nahnáno, co se v cíli stane. Ale holky se s tím popasovaly dobře a kill kůžičky proběhl bez jakékoliv výměny názorů.
    Unavení sportovci byli opět odklizeni do kennelek a nás čekalo překvapení! Zásahový tým vězeňské služby nám předvedl ukázky výcviku jejich pejsků, zadržení pachatele a vyčmuchání drog. Bylo to úžasné a setkat se s jejich rozzuřeným rotvajlerem bych opravdu nechtěla.
    Po skončení ukázky na nás ale čekalo ještě další překvapení v podobě bohatě prostřených táců s vším možným i nemožným jídlem a dárkové tašky. Barčo, děkujeme!
    Následoval bleskurychlý převoz zpátky na penzion a tam nasednutí do sedla. Ano, po více jak 7 letech jsem opět seděla na koňském hřbetě a užila si hodinovou vyjížďku. Parťákem mi byl docela živý koník, narozdíl od toho, kterého vyfasovala chudák Míša. Bylo to úžasné a jen nerada jsem si přiznávala, že naposledy se mi s menším zadkem přeci jen lépe vysedávalo. Kupodivu mě ale v dalších dnech skoro nebolel a ani nohy.

 

    Bylo to parádní zakončení. A ačkoliv ještě soustředění v dalších 2 dnech pokračovalo, my s Babsinkou jsme se musely odebrat domů, neboť náš čekala cesta na dálný východ. Byla jsem moc ráda, že jsme si za ty 2 dny mohly vyzkoušet všechno, oč jsem stála, obzvláště pak trénink s Radkem Hoštou a stopičkování a samozřejmě já koně.
    Navečeřely jsme se, chvilku ještě poseděly s ostatními v hospůdce, přeposlaly do placu krtky a vydaly se na osamocenou cestu do Prahy.
    Byla jsem neskutečně unavená, takže jsem často zastavovala a dokonce si na benzínce pořídila životabudič Speed na probuzení. Ten mě sice neprobral za volantem, zato mi zkrátil následující 3 a půl hodinový spánek na polovinu. Tu druhou jsem strávila na oné místnosti. A to se vyplatí!



    Robe, Marťo, díky za soustředko a snad mi to tentokrát příště opět vyjde! Bylo to parádní!
zapsala panička
Celá fotogalerie zde
Video od Janči zde



6. září 2009 -  MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE FLYBALLU 2009 - Rok se s rokem sešel a bylo tu další Mistrovství České republiky ve flyballu, tentokrát už 6. ročník v pořadí, opět pořádaný v reprezentativním mladoboleslavském areálu Krásná Louka. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí, protože Babsi již absolvovala celkem 4 mistrovství.
    Zápolit o titul mistrů pro rok 2009 přijelo letos po splnění kvalifikačních kritérií 11 týmů z původních 12 nominovaných. Čekal nás tedy všechny pořádně nabitý program a dopolední zkouška Speed Trial.
    V té se minimálně 4 vyrovnané týmy (náš tým HT Prague, Lavina, The Rebels I a Pink Pirates) pokusily jít nadoraz a snížit zas o něco národní rekord. Bohužel člověk míní a život mění, a i když se nám v úvodních rozbězích podařilo zaběhnout až neuvěřitelný 17tkový čas, střídačky byly špatné a bylo z toho "pouhých" 18,11 s. Ten se již nikomu nepodařilo pokořit, úvodní část jsme vyhráli a nastupovali tak do odpoledního Double Elimination ( = na 2 prohry) z 1. místa a tím ušetřili jeden rozběh.
    Neprohrát v následujících soubojích se ukázalo být nutností, neb 11 týmů vytvořilo obrovského "pavouka" a prohra by znamenala pád do hlubin, ze kterých se vyšplhat zpět na vrchol by pejsky stálo mnoho cenných sil.
    A aby toho nebylo málo, oba naši kluci, Neo a Jim, začali náhle zpomalovat a to že viditelně. Ukázalo se, že matador Jimeček se nám zamiloval do háravky a bylo vymalováno. To měnilo všechny plány a museli jsme zmobilizovat všechny síly, abychom se vůbec udrželi ve hře až do očekávaného duelu s Lavinou.
    Tam jsme se nakonec dostali, ale Lavina byla v plné síle a nakonec nás těsně 3:2 porazili. Tím si zajistili přímý postup do finále a nás čekalo porazit ještě Rebely.
    Finále bylo letos jako už poněkolikáté - Prágové x Lavina. A tentokrát nám porážku po proběhlé sezóně ústečtí vrátili. Pro nás byl ale hlavním úspěchem fakt, že jsme i v tak žalostném složení týmu, kdy nám 2 nejrychlejší psíci odpadli, byli schopní se do finále vůbec dostat. Lavina s přehledem a zaslouženě vyhrála a poprvé tak přebírala titul Mistrů! Vyhráli opravdu ti nejlepší! Blahopřejeme!
    
    Při vyhlašování zněla hymna a já byla na měkko, i když nehrála pro nás. Bylo to krásné a jsem ráda, že letošní ročník i celý rok zamíchal kartami, utvořil tak nová přátelství, a donutil člověka zapřemýšlet nad hodnotami. Ačkoliv nepadaly rekordy a neodjížděli jsme jako vítězové, moc jsem si turnaj užila a moc se mi tam líbilo! Díky všem.
zapsala panička
     



30. srpen 2009 -  O LUDMILIN POHÁR - MĚLNÍK - Na tyhle závody jsem se moc těšila...
    Za prvé to byly samé jumpingy a ty my s Babsi můžeme, za druhé je celé pískala rozhodčí Jitka Novotná, u které jsem běžely naše úúúplně první závody a bylo to moc fajn, za třetí to bylo blízko hned v Mělníce a za čtvrté nám prima společnost dělali opět Peťa s Larinkou a Maxíkem, kteří nám asi nosí štěstí :)
    Cesta začala nelidsky v krutou brzkou hodinu, cestou přes Prahu, kdy jsem si díky rannímu nedělnímu provozu troufla jet za pomoci navigace Lůdi skrz neprojetou trasu přes Bílou horu, Milady Horákové, Letnou až do Argentinské, odkud to již znám. Lůďa tentokrát trochu zklamal a tak jsem se musela otáčet, neb jsem nevěřila jeho radám a jela spíš instinktivně a vyplatilo se. I když nesmím mu křivdit, třeba věděl, kudy nás chtěl vést.
    Každopádně jsme na místo přijeli cca s hodinovým předstihem. Peti, omlouvám se. Nějak stále ještě nezvládám odhadování doby cesty, zvláště pak přes nevyzpytatelnou matičku Prahu, kterou jsme tentokrát musely projet úplně celou napříč. Pozdravily jsme se s Jitkou, která se nakonec bohužel závodů neúčastnila a tak jsme byly ochuzeny o výkony Mienky. A už se mohlo začít
    První parkur byl odporná motanice, ve které si ještě navíc Babsi vybrala svůj podíl, bourala překážky, vrčela po mně, točila se před tunelem a nakonec jsem jí přestala hlídat a ustřelila mi na jinou překážku. Asi jsem ráda, že z tohoto vystoupení nebyl pořízen videozáznam :)
    Následovaly 3 o mnoho hezčí běhavé tunelové parkury. Hned ten první z nich se nám nějakým záhadným způsobem podařilo zaběhnout ČISTĚ a nakonec z toho bylo o půl vteřiny!! 2. místo!!! Což se nám podařilo podruhé za závodní kariéru! Měla jsem neskutečnou radost a předhonily jsme hodně šikovných týmů. Další dva běhy už nám pokaždé spadla jedna laťka, takže z toho žádné umístění už nebylo. Ale pominu-li to poslední oběhnutí cílové překážky, které nás stálo dobré 3-4 vteřiny, opět jsme v obou případech časově figurovaly na 2. pozici celého startovního pole. Byla jsem nadšená! Kromě prvního běhu Babsinka i mnohem lépe a plošeji skákala a neztrácela tak zbytečně čas.
    Na to, že v podstatě netrénujeme, to byly moc pěkné výkony, hezky pozorné a bez zbytečných oblouků. Radost jsem také měla z precizně provedených slalomků, i když náběhy tu v ani jednom případě nebyly složité. Přeci jenom jsem poslední dny trénovala doma 4-tyčkový a klikala náběhy, což mělo za následek, že sem tam mi poslední laťku natěšením z odměny vynechala. Nevěděla jsem, co s ní tedy opět provede kompletních 12 tyček a zda nebude mít problém, neměla!
    Závody se mi moc líbily. Viděla jsem naživo běhat úžasnou kelpinku Arii z Lhotecké linie, která předváděla úžasné běhy, po zásluze oceněné umístěním "na bedně". Vše se stihlo odběhat v pěkném čase a po vyhlášení jsme před šestou už nasedaly zpátky do rozpečeného Mufa.
    
    Cesta domů byla ve znamení ušetření se úmorné cesty přes centrum Prahy či přes Jižní spojku, protože byla nejenže neděle, ale hlavně poslední neděle prázdnin a tak to znamenalo hromadné návraty do hlavního města.
    Lůďa opět zklamal, ale tentokrát to bylo asi mým špatným nastavením a tak jsem místo jeho věčného "zahněte do prava" dala slovo osvědčené navigátorce Petě s autoatlasem v ruce a ta nás bezpečně dovedla přes vesničky a kolem letiště až do Řep. Samozřejmě, že u nás nebylo v 8 večer kde zastavit :( Zlaté prázdniny, je po klidu! :)
zapsala panička
Fotogalerie zde
Video zde



29. srpen 2009 -  PŘEDVÁDĚČKA - CTĚNICE - V sobotu jsme se tak jako každý rok vydaly na flyballovou předváděčku do Ctěnic. Letos byla v duchu malých pejsků a tak tam kromě mě byla například i Líra, jejíž panička nás i svezla Fabinkou, také Agnes, Prettka, Mikey, ale i velcí pejsci, jako Bayinka, Deen a Jim. Nejprve nás s paničkou čekalo předvádění práce s clickrem, které i díky Péťe máme zdokumentované. Děkujeme.

 

    Těšila jsem sice opět na figuranta, jak si zakoušu, ale bohužel nepřijel. Následoval flyballový mini turnaj, kde jsem byla za hvězdu. V každém běhu se mi povedlo se přizabít, ta hmota, ve které jme běhali, byla fakt hluboká :( Také nejsem už zvyklá na jiný, než nás box a tak mi padaly míčky, když mi je zrovna nabíječ Honza nabil na správnou stranu :)) No, ale publikum jsem si naprosto získala, když mi vypadl míček a já i když už jsem byla za další překážkou, jsem se pro něj vrátila a hledala a hledala, kde je, až jsem ho našla rozběh jsme tak vyhráli, neb na druhé dráze měli také chybu a nestihli jí včas opravit.
    Nakonec závodily děti a to byla sranda.
    Panička si myslela, jak domů přijedu unavená, ale to ne. Večer jsme ještě blbly clickrem, učily se plazit a také jsem do úmoru hledala schované balonky po pokoji. Tohle mě vždycky moc baví a chci ještě a ještě a ještě. A už umím najít i opravdu schované hračky, které nejsou vůbec vidět a musím je vyčmuchat. Nakonec jsem celá udýchaná s jazykem na vestě také odpadla a panička si oddychla, neb věděla, že nás druhý den čeká náročný program.

     
foto: Lirisek



26. srpen 2009 -  NA ZTRACENKU A SVATOJÁNSKÉ PROUDY (11 km) - Dlouho plánovaný výlet s Pájou a její smečkou padl nakonec na poslední prázdninovou středu a přidala se k nám i Jennuška s Jančou.


    Nejprve jsme nastartovaly Mufa a jely holky vyzvednout. Cestou zpět ale paničku potkal první nelehký úkol a sice jí zamýšlená trasa přes centrum přes Náměstí Míru byla uzavřená. Pohotově tak zvolila odbočku a pak další odbočku, až se dostala tam, kam vůbec nepředpokládala, že dojede. Ztracená ve vršovických uličkách a ne, že by Pájiny rady byly špatné, jen panička je neschopná orientovat se v rodném městě, podle názvů ulic. Nakonec musel zakročit mužný hlas z naší nové navigace, co si panička pořídila do mobilu. Slavnostně jsme ji dnes doma pokřtili na Lůďu, který dneska slaví svátek. No a Lůďa nezklamala a i když první zatěžkávací zkoušku už vykonala při cestě do Ploskov, kam panička minulý týden jela porcovat vepřové, tak tentokrát nás prostě opravdu zachránila a přes Divadlo na Fidlovačce, Vyšehrad a Podolí nás nesměrovala zpátky na Barrandovský most. Panička na sebe byla pyšná a já jí musím dát za pravdu, že zachovala klidnou hlavu a zvládla to opravdu na jedničku. Což by se ještě před rokem o jejím stylu jízdy, v neznámém koutě Prahy, nedalo vůbec říct.

Lůďa a Muf - morální podpora na cestách

    Trošku jsme se ještě motali u Zbraslavi, kde dodělávají přemostění a je to tam celé prapodivně vedené objížďkou, ale to už jsme si to šinuly podél Vltavy do Davle, kde se paničce povedlo setrvačně odbočit na Masečín, ale šikovně jsme se vrátily do naší trasy, která vozmo končila v obci Třebenice. Paničky se posilnily hromadně Shocky a mohlo se vyrazit.
    Už po svých jsme vydali po strmých schodech dolů na samý břeh Vltavy, po kterém jsme prošli asi 7 klikatých km přes bývalou trampskou osadu Ztracenka a Svatojánské proudech.
    Paničky si na nás zpočátku hrozně stěžovali, že neposloucháme, že moc čmucháme stopičky a vynadáno jsem dostala za jedno loveníčko i já. Ale procházka to byla moc príma. Podél vody, kde jsme si chladili kožíšky, kolem krásných dřevěných chatiček, po strmých římsách , kde se paničky přidržovaly řetězů, až po prolézání skrz tunely ve skalách, přeskakování průzračných potůčků a chůzi po letitém dřevěném mostku. Bylo tam nádherně, ani živáčka a pohodu kazilo snad jen všudypřítomné dusno a jedno malé blouděníčko. Panička říkala něco o tom, že jí prý Pája kazí reputaci. Že se nikdy neztratila a s Pájou už letos podruhé :) Ale našli jsme se, k rozcestí, co se Pája bála, že ho nenajdeme, jsme úspěšně došli, Muf na nás poslušně počkal tam, kde jsme ho nechali a paniččina nateklá noha od komára to také celé ušla bez potíží. Celých 11 km jsme za úctyhodné 4 hodiny :) neb trasa byla spletitá a ukazatele buď lhaly s počtem kilometrů, nebo se nám to jen zdálo díky náročným podmínkám?
 

    Každopádně páteční cesta pak byla ve znamení typického procházkového odéru v autě, které jsme ale tentokrát neměli na svědomí jen my pejsci a mouchy jsme vyhazovali ještě cestou...
    Procházky se smečkou nás fakt baví! Takže příště Voděradské bučiny?


Celá má fotogalerie zde



22. - 23. srpen 2009 -  HAPPY MÍČEK - LITOMĚŘICE - Tentokrát jsme se vydaly na neoficiální flyballové závody pořádané Laviňáky a pro nás a hlavně pro paničku to znamenalo, že bude čas si trochu oddechnout, neb pořadatelská činnost výjimečně neležela na nás. Nakonec ale panička přeci jen pracovala alespoň v roli startovního rozhodčího.
    Závody to byly dvoudenní, pohodové, letos prvně se neodehrávaly na trmickém cvičáku, ale v Litoměřicích a areál to byl úchvatný. Cestou tam i zpátky jsme se svezly s Peťou Lírinkovu a Evičkou s Agnes, pro které to byla závodní premiéra. Ve stejné sestavě jsme obývaly stan.

   

    V sobotu se běhal Round Robin, já odběhala většinu běhů (video 1, video 2, video 3) a umístili jsme se na průběžném prvním místě. Program skončil v časných odpoledních hodinách a ti, co neodjeli domů, se různě poflakovali na dekách, židličkách, klábosili, nebo se vydali smočit pejsky okolo golfového hřiště k nedaleké říčce. Večer pak probíhala větší sešlost na terase klubovny.
    V neděli jsme ušetřili jeden běh a až do finále postoupili bez jediné prohry. Za soupeře jsme dostali jak jinak, než samotnou Lavinu, která se nehodlala jen tak vzdát a porazila nás 2:0. Bylo to jen šup šup a bylo to, neb se tu nezvykle běhalo jen na 2 vítězné. Jelikož to byla ale pro nás první prohra celého dne, konalo se druhé opakované finále, ve kterém by nás musela Lavina opět porazit, aby vyhrála. A to jsme jim už nedarovali ani bodík a s přehledem vyhráli.
    Dostali jsme krásný pohár a taky kokardu, která se paničce moc líbila. A také zrovna přišla na nás řada a mohli jsme si oboje odvézt domů my. Děkujeme, teď už jen pořídit tu poličku :)


    Musím ještě vyzdvihnout tým Pink Pirátů z Hradce, kterým se povedlo zaběhnout nejrychlejší čas turnaje s hodnotou 18,00s! Gratulujeme!
    Opět se potvrdilo, že český flyball se už i v první divizi stává naprosto vyrovnaný a týmy od sebe dělí jen setiny vteřiny, nebo spíše pevnější nervy a štěstí.
    
    Přijďte se podívat první zářijovou neděli na mladoboleslavské výstaviště, kde proběhne už 6. ročník letos jistě nervydrásajícího Mistrovství České republiky.

   
foto: Marek Russ, Evička a já



13. - 16. srpen 2009 -  PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA TÁBOŘE VE VĚTŘKOVICÍCH - Doma jsme se ohřály jen 1 den a už ve čtvrtek jsme spěchaly na "Hlavák", kde už na nás čekal Honzík. Přeci jen jsme se vydaly do Větřkovic. A byla to správná volba! Setkaly jsme se opět s plno známýma a 3 dny jsme strávily absolutně pohodově.
    V pátek jsme stihly dva tréninky agility, z toho obzvlášť ten večerní mě moc potěšil. Se 6 zákeřnými sekvencemi jsme se pořádně popraly, abychom je nakonec všechny úspěšně zdolaly.
    V sobotu pak tradičně probíhaly agility závody a já nás s Babskou přihlásila na jumping. Běh sám o sobě byla jedna velká šou, opět režírovaná mou čtyřnohou hérečkou. Začínám ji podezírat, že záměrně vymýšlí na parkuru hovadiny, neb se jí po té dostane zaslouženého aplausu a obdivného poplácavání a chválení z řad diváků, zatímco když doběhneme úspěšně, dostane se jí pochvalného nadšení jen ode mě. Ano, sklidily jsme největší potlesk a to už k tomu ani nepotřebuje Babsi skákat jak pablboň, i když i tentokrát si ušetřila jeden specielní skok na přizabití se v kruhu. Musím ale říct, že ťuk ťuk, se do kruhu už v drtivé většině případů alespoň trefuje. Běžely jsme vcelku pěkně až do osudného slalomu, kdy jsem se snažila Babsi vytvořit snadnější náběh, avšak ona mé snahy zmařila, když se mi začala točit před nohama dokola. Zopakovala jsem tedy povel a Babsi se jen dál s úsměvěm od ucha k uchu točila na místě. Byla to věčnost a otočila se snad 10krát, než zareagovala na mé už poněkud podrážděné "SLALOM". Naběhla. Po slalomu následovala otočka na čelo a Babsinka si usmyslela, že ta asi 7 m vzdálená bočnice, okolo které je navázána páska ohraničující parkur, je tam pro ni záměrně a musí se oběhnout. Nevím, kde na to ve své hlavince přišla, ale běžela na jistotu, těsným obloukem oběhla bočnici a s rozradostněným výrazem se ke mně vracela. Po té jsme již běh dokončily bez zaváhání. No, a zlobte se na ni :) Škoda, že tohle vystoupení nemáme natočené. Ale je to moje opička a je fajn pocit, že si konečně obě závodění užíváme. Jen mě zajímá, jak dlouho mi to bude připadat vtipné :-P
    Ve volných chvílích jsme se Sviňkama a Androidkama házely frisbeečka, učila jsem se nové hody a znovu jsem získala chuť tenhle sport objevit nějak víc. Ehm, kolikrát tenhle stav u mě už byl? :-D Také jsme s Babsi potrénovaly skokovou gymnastiku, vyzvedly si oblouky na zóny z cleanrunu a chodily se koupat, neb sluníčko nemilosrdně pálilo. Každý večer se pak sedělo u táboráku, zpívalo se, griloval Pepa a byla pohodaaaa a já dostala od Vosiček narozeninovou party s dortíkem :)
    Jen těžko se mi v neděli balilo, ale cesta byla moc fajn, jelikož mě odvoz až domů nabídly holky Androidky v klimatizovaném autě, zatímco venku na silnici teploměr ukazoval příšerných 45°C.
    Zkrátka pohodový prodloužený víkend a já moc děkuji Jiřince, že jsem mohla dorazit.
zapsala panička




8.- 11. srpen 2009 -  SIRIUS CUP 2009, aneb naše premiéra ve dvojkách - 5 měsíců po prvních letošních agi závodech, na které jsme se vypravily téměř po roční přestávce, se panička rozhodla, že to opět zkusíme a opět, jako na jaře, jsme jely do Hradce Králové, tedy přesněji do Opatovic nad Labem.
    Říkáte si co to? Bylo to proto, že na závody jely i naše kámošky Andulka s Bertou i Theunkou a Evička Jondová a tak panička očekávala spíše pohodově strávený víkend, než závodní stresy, nicméně nás čekala premiéra ve "dvojkách".
    Vyrazily jsme s Jonáškovcema z Prahy už v pátek a přespaly v Litomyšli. Cestu nám zpříjemnil nebo znepříjemnil? jistý pan všeznalý kynolog, který na nás jako úvodní větu při míjení našeho kupé vypálil, jestli známe Tondu Grygara. :)))) Anča vyfasovala na týdenní hlídání ročního labradořího puberťáka Rexe, kterému ale nikdo neřekl jinak než Marley. Večer jsme poseděly v hospůdce a pak už utíkaly do postýlek, neb nás čekalo brzké vstávání.


    A bylo to tady, jsme opět na závodech. Při prezenci dostáváme bohatě naplněnou tašku sladkostmi, sponzoři jsou skutečně štědří. A už potkáváme známé tváře. Panička je nervózní a má zaječí úmysly. Sluníčko pálí a tak by nejraději utekla někam k vodě. Ale to už tu máme první běh, kterým je jumping. Trať je hezká, ostatně jako všechny zbylé. Skvělé parkury staví pan rozhodčí Rybář a tak je vše pěkně běhavé.
    Jelikož ale nemáme zóny, rozhodne se panička je neřešit, běhat co nejvíc naplno a potrénovat hlavně samu sebe. Zejména pak v odložení, kdy se bojí mě na závodech nechávat na startu a poodejít si kousek dál. V prvních bězích se soustředí zejména na to a já se rozhodnu, že jí to kazit nebudu. Vidím, že je i tak nervózní až až, tak se snažím být hodná a až do neděle předvádím ukázkové odložení na startu, panička se ode mě vzdaluje čím dál víc uvolněněji.
    V každém běhu se pak ještě panička rozhodne pro nějakou osobní metu, kterou se snaží dokázat. V prvním běhu například udělat riskantní otočku na čelo před slalomem, vyslat mě na skočku a utéct mi natolik, aby provedla francii, kterou jsme pořádně trénovaly teprve letos na táboře. Věří tomu, a ono to vyšlo. Že se pak ztratí už na lehkém konci, to nebudu raději komentovat. Rozhodí mě ale natolik, že v jinak bezchybném běhu začnu dopadat do překážek a cílovou dokonce zlomím vejpůl :) Ale diváci se baví :)
    Následuje zkouška, kde můžu teprve ukázat, jak krásné umím létat na zónách a kladinou oslňuji všechny. Panička mi ale kazí náběh do slalomu tím, že se mi tam moc vetřela. A odpaluji houpačku, protože panička si za ní poprvé v životě zkouší stihnout otočku na. Stihne a s naším výkonem je spokojená.
    Vedro je nesnesitelné a tak se chladíme v místní říčce, pozorujeme výkony ostatních a z paničky pomalu opadá stres.
    Poslední běh dne je agility, kde krásně skáču, neshazuji, běh je plynulý, ale pak mi panička vytvoří odmítačku po tunelu tím, že nevydrží ukazovat a ještě se netrefím správně do slalomu, ale ten náběh byl opravdu těžký. Panička je ale opět nadšená, běh na nás opravdu hezký a plynulý.
    Je doběháno a vyhlášeno a tak následuje večerní cesta do Hradce na večeři a brzké ulehnutí do stanů přímo na cvičáku.

     

    Neděle je opět slunečná a opět se začíná jumpingem. S nelehkým začátkem paničce radí Kristina Carmenková a tak se nám opět daří francie následovaná riskantním navedením do slalomu na pravou ruku, kde drtivá většina volí levou. Ale nám se to podaří. Bohužel ale vypadnu z poslední tyčky ve slalomu a než si toho panička všimne, je z toho skočená další skočka v pořadí a tudíž DIS. Také už se mi nedaří skákat tak pěkně jako v sobotu a opět hodně ztrácím na rychlosti při odhadování skoků a panička má plno práce s nasazováním si ramínek od podprsenky :)
    Zkoušku dokončíme plynule jen se shozenými skočkami a zónami. Houpačka je tentokrát pěkná, slalom provedený konečně zas na jedničku a dobře provedené vedení za áčkem do tunelu. Spokojenost, běh bez odmítnutí :)
    Den se vleče a mě už nebaví, jak ze všech stran slýchám, jak pěkně se nechávám vodit, hezky reaguju a že když vypilujeme ty zóny, bude to super. Při čekání na startu posledního běhu závodů, nedělního agility ještě zaslechnu nějaké lidi u hrazení, jak se těší, až mě uvidí vtipně skákat. Rozhodnu se tedy závodní klání zakončit po svém.
    Na startu čekám pěkně pozorně, ale po vyběhnutí si to přímo za zády paničky namířím na kladinu. DIS. Ne? Divím se, že tudy trať nevede. Při druhém pokusu parkur dokončit se ženu na áčko, tak to asi taky nebylo na řadě. Ták, že by tunel? Jo tunel, sem a tam. Panička to vzdává a otáčí mě na rovinku zpět do cíle. Jsem se sebou spokojená :) Pan rozhodčí se za břicho popadá a panička se ani nestačí zlobit, jak se taky směje. Jsem na sebe pyšná a sklízím velké ohlasy.
    Vyhlášení, cesta na nádraží, kde necháváme Evičku a my s Andulkou míříme zpátky do Litomyšle, kde ještě pohodově strávíme 2 flákací dny spaním, jedením, posloucháním pohádek, grilováním a hlavně vychováváním Marleyho. Domů se nám vůbec nechce.


    A suma sumárum? Panička ze závodů přes počáteční obavy nadšená. I když z toho bylo vždy umístění až v poslední třetině startovního pole, časy máme jednoznačně jedny z nejrychlejších. Spousta věcí sice zbývá dotrénovat, ale naopak spousta věcí se nám povedla a třeba vůbec napoprvé. Panička běhá a mě vodí mnohem sebevědoměji a to má za následek, že ubývá diskvalifikací.
    Závody pro nás ale měly především velkou osobní cenu a jednoznačně byly celé v duchu hesla "AGILITY IS FUN".
Video zde



2. srpen 2009 -  OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ BCCCZ VE FLYBALLU - Ani letošní "Brno" nezklamalo. Opět, tak jako zatím všechny předešlé ročníky, bylo na brněnském cvičišti Zetor během flyballových závodů při dnech BCCCZ neskutečné vedro a obloha bez mráčku.
    Letošní ročník se mi prvně nekryl s táborem ve Větřkovicích a tak jsem ráno vyjížděla společně s Peťou s Lírinkovou jejím novým vozem z Prahy a i jsem se zpátky do Prahy ve večerních hodinách vracela.
    
    Závody to byly pro mě nad očekávání. V minulých ročnících se mi stalo, že měly spíše příchuť obyčejného tréninku, na který musíme jet přes celou republiku, ale letos tomu bylo jinak. Závody to byly povedené a moc se mi líbily.
    Náš tým měl opět vypůjčenou borderku Barušku, aby nás bylo 6 a soupeři tentokrát byli velice silní a rozhodně nám nechtěli dát nic zadarmo.
    V dopolední části se nám podařilo hned v úvodním rozběhu nasadit vysoko laťku s časem 18,00s díky naší nejsilnější sestavě. Tento čas nám měl zajistit první místo v této první části závodů, neb se běhal Speed trial a pořadí se určovalo právě nejlepším dosaženým časem.
    Nejrychlejší pejsky jsme pak šetřili, běhala Babsinka, také sestava se dvěma prcky a dokonce také hvězdná holčičí sestava :)) Sára - Bára - Babsi - Mia. Zkrátka jsme si závody docela užívali. Jen to vedro bylo neskutečné a pejskové po každém rozběhu vypadali, že vypustí duši a s jazykem až na vestě odcházeli zpět nabírat síly do stínu.
    Krátce před skončením dopoledního běhání se týmu Lavina, naším nejobávanějším, stále se zlepšujícím soupeřům, podařil zaběhnou nový národní rekord, který ještě o 3 SETINY! Překonal ten náš starý 2 měsíce. Bohužel ale při povinném přeměřování dráhy a boxu, kteréžto nakazují pravidla, vyšlo najevo, že jim box nestřílí míčky dostatečně daleko a tak tento čas nebyl uznán jako oficielní. Říkám si, zda se nějaký turnaj vůbec dokáže obejít bez nějaké mrzutosti. Bylo mi jich opravdu upřímně líto. Vím, co dá za práci, aby se sešlo všechno v té nejlepší konstelaci, aby pejskové zaběhli každý svůj nejrychlejší čas, a aby páníci vytvořili v ideálním případě střídačky na samé OKy. Ale tak snad příště!
    Lavině se již další 17kový čas zaběhnout toho dne nepodařil. My vyhráli dopolední část.
    
    Následovala pauza na oběd a já tam měla konečně trochu času sama pro sebe, pro okolní lidi (třeba setkání s ostravskou výpravou bonitující borderky, díky Luci za povzbuzení v začátku dne :-P, aneb ať žijou tukem obalené mozkové závity, hihihi :) a pro Babsinku. Od té doby, co jsem se letos stala startovním rozhodčím pobývám převážnou část dne u takzvaných světýlek, dávám pozor na chyby závodníků a tentokrát jsem si vysloužila celou 2. divizi, čili víc jak půlku všech rozběhů.
    Zbývající čas jsem pak trávila v těsné blízkosti parkuru, buď rozhýbávání Babsinky, závoděním či jejím vychozením po doběhnutí.
    Vedro bylo opravdu úmorné, 32°C ve stínu, a já jen obdivuju psíky, že to zvládali. Já hned po prvním rozběhu odnášela Babsku a ta mi vláčně ležela, co, spíše visela, na rukou, s hlavou vyvrácenou a jazykem delším než její nožičky.
    Ale běhala moc dobře, již tradičně velmi spolehlivě a jedinou chybku jsem jí vytvořila já předčasnou střídačkou. Odběhala skoro půlku běhů, dokonce zabojovala i v Double Elimination, ale na poslední dva rozběhy s Lavinou už jsme nechaly zodpovědnost na Jitce s rychlejší Mienkou.
    V nervydrásajícím semifinále s Laviňáky za stavu 2:2 už nešlo nad ničím přemýšlet a bylo potřeba to tam dát nadoraz. Štěstí stálo na naší straně a i přesto, že se v tomhle rozběhu podařilo Lavině zaběhnout i nějakou tu setinku lepší čas, byl to náš tým, kdo vybojoval přímý postup do finále. Tam jsme se opět setkali podle očekávání s Lavinou, která si ho ale ještě musela vybojovat. Již oslabení o více rozběhů za den nám podlehli 3:0. Zaslouženě jsme si byli přebrat krásný pohár a ještě lepší ceny, které tentokrát věnovala také finská lékárnická firma a my dostali super iontové nápoje, které se nám určitě budou moc hodit.
    Z celého dne jsem byla nadšená, pejsci v autě pečení vaření, cesta do Prahy pohodová. Díky Peti! A závěr celého dne vynikající... :-X Takže co víc si přát! Snad jen, aby na přístím turnaji konečně zas padla ta 17ka a že na ni v ČR letos mají hned 2 týmy. Národní rekorde třes se!
zapsala panička
Fotogalerie zde

foto: Semyš




1. - 10. červenec 2009 -  TÁBOR TOVAČOV - Jediným plánovaných letním táborem byl pro letošek Tovačov. Rozhodla jsem se kromě větřkovické klasiky tentokrát vyzkoušet něco nového. A volba to byla naprosto správná a do Větřek nakonec stejně i letos pravděpodobně pojedu :)
    Až tak úplně neznámý pro mě ale tento tábor nebyl. Jednak proto, že s námi jako parťáci už z Prahy jeli naši řepští přátelé, Peťa s Larinkou a Maxíkem, druhak proto, že celý tábor měly na svědomí staré známé Sviňky Urbáškovky z Kiricanu, což samo o sobě už předem bylo zárukou super akce, a třeťak proto, že toto byl druhý ročník tábora a o tom prvním jsem toho slyšela až až.

    Hned 1. července jsme v krutou ranní hodinu vyráželi nejprve do Řep, a pak už hurá směrem na Hanou. V hrozitánském vedru jsme stavěly stany, abychom pak zjistily, že naše volba nebyla zrovna ideální. Měly jsme to všude nejdál :)) po deštíku jsme málem plavaly a hlavně jsme byly pod neustávajícím útokem slizkých a všudypřítomných slimáků, kteří naše příbytky zdobili přes noc lepivými cestičkami. Bléééé. Dospěla jsem ke zjištění, že mi vlastně hmyz ani pavouci, které jsem ze stanu vyndávala nakonec i jen tak rukou, v porovnání s těmito podlými tvory vůbec nevadí. Boty jsem pro jistotu také přestěhovala do stanu. Představa že ráno bosou nohou zapluju do tenisky a tam slimejš, byla moje nejhorší noční můra.
    A pak se už začalo táborničit. Zhruba polovinu účastníků jsem již znala a koho jsem neznala, rychle jsem poznala, neb krom 2 tréninků agility denně (ráno a večer) jsme trávili čas víceméně všichni ve stínu hlavní budovy a pařili člobrdo, karty , nebo jen prostě klábosili, spali, jedli ať už dovezené zásoby, nebo specialitky z nedaleké hospody, kde nás neodradila ani naprosto příšerná obsluha a neskutečné čekací doby, sem tam jsme četli a skoro obden vyráželi na koupačku k rybníku. Někdy s pejskama, ale spíše bez, kdy jsme spřádali bitvy o polozatopené stromy, ze kterých se bezvadně skákalo, a také poskytovaly adekvátní jeviště pro naše hlasové projevy. Ano, to byla další neopomenutelná činnost tohoto tábora, v čele s Verčou jsme pěly a pěly a pěly, stále : Divila jsem se, co všechno za tituly znám :-D A když jsme už nemohly, směle nás doplnila hudba z notebooku, nebo mobilní upravená verze kresleného krtečka (Krtek a kára - zde, Krtek a hrouda - zde), který nás při každém dalším poslechu uváděl do záchvatů smíchu. Zvláště, když ho pak ti zdatnější jedinci, že jo Elo, luxusně imitovali.
    Hnedle zkraje jsem také oslavila narozky a vypravily jsme se s Peťkou na veselý výlet do Ostravy, kam jsme byly pozvané na "vosí návštěvu kina" konkrétně na 3D Dobu Ledovou 3 a bylo to super! Jindy jsme se zase s holkama vypravily do Olomouce nakoupit "pantaloony" neboli kostkaté napodobeniny kalhot značky Rejoice a mise byla úspěšná! Muf se zas ukázal jako naprosto spolehlivý taxík a na všech těchto cestách nás za mého přispění bezpečně doprovodil.

    Zdá se skoro, že jsme se jen válely. Kdepak, tvrdě jsme pod vedením Hely Potfajové denně trénovaly agility. A že to zpočátku dosti dřelo! Ale v průběhu tábora se nám s Babsi se podařilo opět se dostat do našich norem, dařilo se nám dobíhat sekvence stále na míň a míň pokusů. A dokonce v poslední 10. den tábora jsme zaběhly jednu hned napoprvé! Fantazie. Ale ne, Babska byla šikovná, akorát si ještě o něco vylepšila styl skoku a tak nejenže bourá téměř všechny skočky, ale dokonce se jí už podařilo vychytat odraz natolik brzy, že dopadla ještě před skočku. Nechápal nikdo :-D a ona to směle v další sekvenci zopakovala. A tak jsem se přeci jen rozhodla za přispění Verči a Hely dát prostor opět skokové gymnastice a zdálo se, že by to jít mohlo. Zbývá tak jen dát do zakázky výrobu překážek a můžeme vyrazit hopsat za panelák :)
    V itineráři tábora byly také tréninky agility bez psů, které prověřily nejen fyzické, ale hlavně mentální a paměťové schopnosti nás páníků. A že to někdy bylo hooodně náročné :), tak ale zas sranda musí být.
    Také nesmím ale opomenout závěrečné tábornické hry, kde jsme s Babsi naprosto nečekaně ze tří individuálních disciplín jednu (běh s míčkem na lžíci) vyhrály a v druhé (vyřazovací člunkový běh) skončily na úžasném druhém místě, a to i přes to, že se započítávaly shozené laťky a Babsi nenechala na místě snad jedinou, ale soupeři se DISkali jeden za druhým. Naprostou trefou do černého se ale stalo naše hvězdně obsazené družstvo s příznačným názvem "Kastroolky", jehož členy jsem byla já s Babskou, Peťa s Larinkou a Verča s Ebíškem. Ve dvou disciplínách jsme převálcovaly soupeře, v tunelovém běhu porazily borderky a vybojovali tak opět jedno první a jedno druhé místo, které bylo za závod s vyměněnými pejsky. A jak přílišné exhibice nemusím, byl tohle opravdu bezvadně strávený den! A za ceny, které věnoval skvělý internetový psí obchůdek Psí hrátky, mockrát děkujeme!
    
    Kromě agility byla možnost trénovat i frisbee a tak, když zbylo k večeru trochu sil, házeli jsme si na přilehlém fotbalovém hřišti a vzala jsem dvakrát i Babsinku a naprosto mě zaujal vtipný "dog catch". A jak už to tak chodí, opět mě tento sport nadchnul. I když víme své, že, jak to tak u mě chodí. A že projevené nadšení za mého lenořího přispění opět vyprchá.
    Ale abych jen nechválila, musím i vytknout pár věcí týkajících se JÍDLA! Toho bylo totiž neskutečné množství, a strašně dobré! Ať už na bohatých snídaních, které byly formou švédského stolu a na kterých ani jedno ráno nechyběla hromádka usmívajících se nadýchaných koblížků. Denně! Také jsem se naučila jíst Pepu na grilu, mňam, kterého se teď nemůžu nabažit. A to nebylo to nejhorší… Každý den se v průběhu otevřelo tak 10 a více! tabulek čokolády Milka a tak se není čemu divit, že jsem přijela domů o nějaké to kilo bohatší 9 Ale stálo to za to!
    
    Počasí super, parta lidiček bezva, dokonce mezinárodní, i když porozumět některým z našich východních sousedů mi dalo řádně zabrat:)) Také jsem si přivezla spoustu užitečných dárečků a výher a hlavně super náladu! Takže, i když se už v ukončení svých zápisků opakuji, za rok doufám zase? Moc jsme si těch prvních 10 červencových dní užily a jen těžko se mi smiřovalo s návratem zpět do Prahy.
zapsala panička

Fotogalerie zde



28. červen 2009 -  TURNAJ SLADKÝCH NAĎEJÍ - Letošní sezóna je hlavně ve znamení flyballu, a tak není překvapivé, že máme za sebou další z turnajů, tentokrát pořádaný "námi a u nás". Turnaj sladkých nadějí, jak už název napovídá v sobě skrývá nejen možnost otestovat nováčky přímo na poli závodní dráhy, ale také vidina výhry něčeho sladkého na zub.
    A jelikož je o tento turnaj velký zájem, byli jsme nuceni rozdělit jej do dvou dnů. V sobotu probíhal neoficiální závod dvojic, na který jsme bohžel s paničkou tentokrát chyběly a v neděli už ofiko turnaj týmů.
    Pamatuji 3 předchozí ročníky tohoto turnaje a vždy bylo maximální vedro na padnutí. Letos se vše zdálo být jinak. I když vedro a dusno bylo stejně a ktomu voda všude kolem nás. Ve vzduchu, na zemi, na poli, naštěstí se ale počasí umoudřilo a spadlo za celou neděli jen pár osamocených kapek.
    Do turnaje jsme nastupovali z první pozice. Ale přeci jen byly tyto závody v něčem jiné. Téměř všechny týmy totiž nepřijely ve své obvyklé sestavě, ale doplněné náhradníky a často se stalo, že kvůli proměnlivému počasí posledních dnů si v těchto nových složeních ani moc nezatrénovaly. A naše družstvo nebylo výjimkou.
    Ze stálé sestavy nám chyběla Atísek a hárající Sára, kterou narychlo nahradila Barunka. Zavzpomínala jsem na naše začátky před 2 lety, kdy jsem na ni střídala a panička se snažila odhadnout střídačky. Musím říct, že se jí to i docela dařilo.
    V dopolední části jsme šetřily síly velkým pejskům a odběhaly toho hodně v sestavě s dvěma malýma, se mnou a Miou. I v takovém složení se nám povedl moc krásný čas 18,80 vteřin, který nám mohou i týmy jen s jedním snižovačem závidět. Čas jsme pak ještě v nejrychlejší sestavě vylepšili až na 18,13 s a suverénně tak zvítězili v první části - Speed Trialu.
    Po obědě jsme nastupovali nz vrchu pavouka a utkali se se slabším týmem a tak jsem si mohla zaběhat i v semifinále. Finále už ale patřilo mé parťačce Mie a nutno říct, že to bylo napínavé. Dneska jsou už týmy v první divizi přeci jen vyrovnané a záleží už tak trochu i na štěstí.
    Na druhém místě se tentokrát umístila Lavina, které jsme vrátili porážku z květnového Eager´s Cupu. A jsem hrozně zvědavá, co přinesou další turnaje.
    Panička ale celý den někde pobíhala, dělala startovního rozhodčího, vyplňovala diplomy a klábosila s se starými známými, co se přišli podívat. Závody to byly pohodové.
    Následoval bleskurychlý úklid, vyhlášení, krásný pohár a ještě krásnější dort a hurá domů.

   



23. červen 2009 -  TROCHU VÍC MOKRÁ a PONĚKUD DELŚÍ PROCHÁZKA NA OKOŘ - Andulka s námi jela do Prahy proto, protože se nám asi po třech letech konečně povedlo se domluvit na dlouho plánovanou procházku na Okoř ve složení já s paničkou, Andulka s Bertou a ještě Zuzka s Jambičkou a Eva s Joníškem. Počasí se sice tvářilo nepřívětivě, ale bylo jasné, že pokud nevyrazíme dneska, tak už asi nikdy.
    Sešly jsme se na Dejvické, odkud jsme se vydaly směr Suchdol a odtamtud už pěšky na cca 12,5 km úsek na Okoř. Počasí zezačátku i docela přálo, ale pak jen lilo a lilo. Paničky zachumlané v bundách a já záviděla nejen jim, ale i zbytku čtyřnohých, jejich pokrývky. Byla jsem jediná nahatá a mokrá v tu ránu úplně komplet.
    K hradu nás dovedla cesta roubená stromama, ale bylo to jen proto, protože se nám ztratila mezi kapkami modrá značka, podle které jsme šly.
    Poseděly jsme v místním podniku nad horkými nápoji, udělaly povinné foto a rozloučily se s Jonáškovou, která měla ještě nějakou neodkladnou schůzku v Praze a tak volila na cestu zpátky autobus.
    My jsme se ale nezalekly a vypravily se dál po turistické značce do 10 km vzdálených Tuchoměřic. Paničky měly mokré boty od vysoké trávy a já se snažila být pořád v pohybu, protože jinak mi začínala být zima. Podruhé jsme sešly z cesty, ale zase se pohotově našly a do kopečka vyšlapaly dalších 5 km do Horoměřic, odkud už to bylo co by kamenem dohodil zpátky na Suchdol. Cestou jsme šly po všech 4 barvách turistické značky, začaly jsme na žluté, modrou k Okoři, pak nejdelší úsek po červené a zpátky zelenou.



    Jako procházka to byla naprosto super, kdyby nepršelo a kdyby mi dopředu někdo řekl, že to bude 30km. V tramvaji jsem padla jak zabitá, že mě panička musela budit. Ale já na ní taky musím prozradit, že po příchodu domů asi v půl 9 večer mě vykoupala a odbahnila, sebe taky, nakrmila nás a natáhla se na gauč v obýváku k televizi, kde se vyděšeně probudila až ve středu ráno. A to jí u hlavy zvonil několikrát za noc telefon, řvala telka a nic. Asi byla po tom náročném víkendu a procházce přeci jen trošku unavená. Ale takhle vyřízenou jsem ji ještě neviděla. Tak výletům zdar!

     
foto: Anča



18. - 22. červen 2009 -  VEŤŘKOVICKÁ INTENZIVKA VOZMO - Stalo se nemožné a Andulka se nechala umluvit, aby se společně s námi vypravila na posvátné místo agiliťáků do Větřkovic. Ne, to bych jí křivdila, neb s námi už byla kousek vedle v zimě v Klokočově. Každopádně ale její přítomnost už dopředu předurčovala, že to bude výlet plný zábavy.
Jako dopravní prostředek jsme po velkém zvážení zvolili mého Mufa a ukázalo se to jako správná volba. Odpadl tak nedělní shon, abychom stihly nějaký rozumný vlak směr Praha a abychom se do něj vůbec vešly. Jen pro mě to znamenalo, že mě čeká mnoho a mnoho kilometrů za volantem.

    ČTVRTEK
    Z Prahy jsme nečekaně vyrážely už ve čtvrtek v noci. Tak pozdě proto, protože Andulka byla zapíjet na vernisáži promoci a já se zas na místo zrušeného flyballového tréninku vypravila na seznamovací procházku současných a budoucích "canisterapeutů" z Dobrovolnického centra v Motole. V úvozovkách proto, neb se jedná o projekt, kde se mohou zapojit i pejsci, kteří nemají splněnou canisterapeutickou zkoušku. A jestli vše dobře dopadne, po prázdninách bychom měly začít s Babsi docházet dělat radost i my!



    Ale zpátky už k cestě do naší první zastávky - Litomyšle. Cesta byla otřesná, po malých silničkách za Hradcem se to jen hemžilo kamiony, které nehezky oslňovaly a aby toho nebylo málo, zastavila nás pár kilometrů před cílem cca v půl 12 policejní hlídka. Doteď nechápu, že mi pánové nedali dýchnout, protože po úvodních procedurách začali hýřit vtipem. Ten "zlý" se mi pořád snažil dokázat, že fotky na občance a řidičáku se neshodují a že to nejsem já. Druhý mu radil, že rozdíl bude v tom, že ta jedna z fotek je černobílá. Mezitím Babsi chytila hysterický amok vevnitř v přepravce v autě, ale páni policisti nikam nespěchali. "Hodnej" se začal zvědavě vyptávat na všechno možné a já už nevěděla, co tam mám dělat, protože to byla přímo neskutečně doba a tak jsem se pobaveně opřela o auto, to ale už nevydržela uvnitř sedící Anča a začala se smát, což mělo za následek výbuch smíchu i u mě. No, docela jsem si oddychla, když mi vrátili doklady, popřáli nám šťastnou cestu a nezapomněli dodat, že ať se nebojíme, že za námi pozdrží tak 3-4 auta, abychom měly volnou silnici. Na úvod silniční kontroly nás totiž uvítali slovy, že nás zastavit museli, abychom dál nebrzdili provoz a já za to vlastně byla docela ráda, páč ten kamion v kufru nebyl zrovna nic moc příjemného.
    
    PÁTEK
    Byl dnem, který jsme celý proflákaly, protože venku bylo nevlídno a pršelo. Babsi ale našla celodenní zábavu v lovu tentokrát ani ne nebožky Mikunky, či snad jejích 2 následkyň, nebo dokonce ušatého ježka. tentokrát za cíl jejího zájmu padla malá na gumě zavěšená pískací myška. Vydržela by u ní stát, klepat se a nervově se hroutit myslím dodnes.
    Navečer jsme se sebraly v sestavě já s Babsi a Andulka s Čertou a vydaly se na druhou polovinu trasy směr Větřkovice. Cestu nám krátil Nikola Šuhaj loupežník, nestárnoucí Vltava a další vyštrachané audiokazety, co jsem našla doma. Docela nostalgie :)
    Bohužel kousek za Litomyšlí jsme vjely do černočerné tmy a slejváku, který vydržel až do Větřkovic. Jízda to byla hodně nepříjemná a náročná a v jednom momentu při předjíždění kamionu jsem si vyzkoušela, jak dlouhá může být jedna vteřina, než stěrače seberou vodu. Brrrr. Každopádně jsme to zvládly a úspěšně napoprvé trefily do kempu. Pršelo a nám se nechtělo z auta. Ale přemluvily jsme se a v jídelně už čekaly první z vos. Pojedly jsme společně a popily a zapadly unavené do pelíšku.
    
    SOBOTA
    Od časných ranních hodin se trénovalo. A ačkoliv to ještě v pátek vypadalo , že bude pršet minimálně 14 dní v kuse, kromě pár osamělých kapiček bylo po celý víkend sucho. V neděli dokonce i sluníčko. A tak se trénovalo a běhalo. Opět se tam sešla bezvadná partička lidí. Ostatně snad jako vždy. S Babsinkou se nám běhalo moc pěkně. Od Anet Šivové jsme měly půjčené oblouky a tak zónečky byla paráda. Škoda, že to tak nejde i bez nich. Hodně se natáčelo a tak máme i nějaké to dělší agilití videjko do sbírky. Aneb snad děláme pokroky :) I když s těmi našimi tréninky agility při dobré vůli jednou za měsíc snad ani o nějakém zlepšení nemůže být vůbec řeč . Ale já měla z tréninků moc dobrý pocit!
    Odpoledne se na nás přijela podívat Renča Baryčková, která se tentokrát nemohla zúčastnit a přivezla nám vynikající polívčičku. Dík :)
    Večer byl pak táborák.



    
    NEĎELE
    Pro mě začala ještě dřív. Tréninkem od 6 hodin od rána. Myslela jsem, že umřu, ale vykopala jsem se ze spacáku a po skončení naší skupinky jsem dokonce vytáhla foťák a povedlo se mi zachytit krásné světlo vycházejícícho sluníčka. Byla jsem nadšená a na rozdíl od soboty se mi fotilo moc fajn. (ostatně můžete sami posoudit v galerce pod článkem).
    Opět jsme se všechny skupinky prostřídaly, v druhé části zkusily zaběhnout celý parkur a na závěr tu byly "oblíbené" rovinky. Jenže tentokrát to nebyla rovinka přes celý parkur, nýbrž přes parkury dva a to ještě diagonálně. Myslela jsem, že Babsi bude po 2 dnech běhání už vyřízená, ale dala mi tam pořádně zabrat. Totálně vyčerpaná, kdy jsem věděla, že jestli si na chvilku sednu, tak se už nezvednu, jsem bojovala až do konce. Na řadu šly další skupinky a já se rozhodla jít trošku naspat energii před dalekou cestou. Uznávám, že jsem toho měla plný kecky, po nočním řízení, brzkém vstávání a celodenním běhání. A to nepomáhala ani celodenní téměř nepřetržitá konzumace Shocků :))
    Z kempu jsme odjížděly mezi posledními a čekala nás cesta opět jen do Litomyšle, kde jsem nepohrdla nabídkou noclehu s tím, že do Prahy budu pokračovat až v pondělí. Zase se rozpršelo a lilo a lilo celou cestu.
    
    PONDĚLÍ
    Opět jsme proflákaly a za zmínku by stála jen malá procházka po okolí a návštěva Karlova, kam jsme šly na Emerický oběd, na smažák s colou a celé to dokreslovala pani servírka se svým znělým bujarým "ou kéj" :)
    Nakonec jsme zpátky na Barrandov dojely opět i s Andulkou a Bertíkem a ty ovocné knedlíky se šlehačkou a jahodami v 11 v noci neměly chybu. Ale o tom až v dalším zápisku. Tenhle patřil Větřkovické intenzivce, která opět naplnila mé očekávání a znovu ukázala, že ačkoliv Babsi shazuje jak divá a zóny nevím jestli vůbec někdy doděláme, že je to sport číslo jedna a že je to sranda, zvlášť pod vedením tak super človíčka, jako je naš Luca. Díky!! A díky patří i Andulce, že se mnou cestu absolvovala, nenechala mě za volantem usnout, pořídila mi super držáček na pití do auta a navigovala, kde se dalo. A také nesmím zapomenout na Mufa, jenž nás spolehlivě dovezl tam i zpátky a překvapil nízkou spotřebou. A díky i Jendovi od mamky, který na Mufovi, před touto dalekou cestou provedl generální prohlídku.
zapsala panička


Moje fotky z intenzivky najdete zde



13. červen 2009 -  sobota: EXPEDICE LOUNSKÉ VRCHY - Měly jsme před sebou volný víkend a tak jsem jen čekala, zda se panička vydrží poflakovat doma, nebo vymyslí nějakou akci. Ale to už jí v pátek odpoledne lanařila lounská tetka Jitka, aby přijela na takovou menší 30 km procházku. Panička se však cukala, že ne, že teď je řada na Jíťě, aby zas přijela za námi a ne naopak. Ale když jsme pak v pátek večer vyfasovaly na hlídání nosorožčího výrostka Faru, bylo rozhodnuto o tom se do Českého Středohoří vypravit stůj co stůj, abychom tu dělovou kouli trochu znavily :)
    V sobotu ráno jsme tedy nasedly do Mufa, upravily jeho útroby pro přepravu mě a Faru, která byla celou dobu na svém místě neskutečně hodňoučká, a hurá směr Louny. Tedy vlastně ne tak docela. Místo srazu bylo ve vesnici vedle v Jimlíně v psím útulku. Panička nás tedy nechala čekat ve stínu v autě a vydala se hledat Jitku, se kterou se zas už téměř rok opět neviděly. Ta už ležela v obložení útulkáčků a tak tam holky spolu nějakou dobu pobyly, vzaly ven pár pejsků, pomazlily, nafotily, vrátily jedné úúúžasné fenečce trošku důvěry v lidi a ona se jim odvěčila náhle projevenou náklonností, i když zpočátku vypadala, že ven na sluníčko z kotce nevkročí ani náhodou. Holky měly dobrý pocit, ale panička měla strach, co mezitím vyvádí na volno Faru v autíčku. Ta byla ale vzorná! Opravdu, já tam s ní celou dobu byla. Rozloučily jsme se s pejkama v útulku, panička jen velmi těžce odcházela. Zakoukala se tam totiž do asi ročního Háši, křížence údajně huskyho, který ale jako by z oka vypadl kelpií hydře z australské savany :) Ještě mě trochu pozlobil a postrašil pan majitel útulku a mohly jsme pokračovat dál.

   

    Konečně do Loun, k Jítě na návštěvu, kde pro nás její maminka připravila obídek - výborné karbanátky. A ano, čtete dobře, skutečně pro nás, neb jsme dostali i my pejskové. Mňam, tak takové návštěvy já můžu.
    Po vydatném obědu se lenošky paničky nakonec přemluvily a vypravily jsme na expedici Oblík. Z původních 30 km jsme nakonec slevily na pouhých 18. Hlavně kvůli ohledům na nejmladšího účastníka Faru, a také proto, že paničky se po obědě na delší trasu necítily. I takhle jsme zpátky přišly skoro za tmy.
    Cesta byla pohodová. Po většinu trasy jsme šly na volno a to i Faru. Krásně poslouchala, dokonce prý líp než já, nebo co? Držela se paničky a bylo to prima. Na svačinovou přestávku jsme zvolily rozkošný rybníček s kýčovitě krásným výhledem na malebnou českou krajinu a nedalekou hromadou hnoje, která celé scenérii dodávala na skutečnosti nefalšovaným aroma. Paničky usedly, rozbalily čokoládu a my pejsci se zabavily podle svého. Benča se snažila hrát na schovku ve zmiňované hromadě hnoje, Byemka a Faru zápasily o klacek a mě naprosto fascinovaly bublinky vycházející z pod mola a musela jsem se na ně jít pak podívat z blízka.

   

    Udělaly jsem pár fotek a vydaly se vstříc nedaleko se tyčícímu kopečku 509m nad mořem - Oblíku. Ačkoliv zdálky vypadal, že je absolutně holý a nevede po něm žádná stezička, byly tam. Paničky funěly jak divé, ale povedlo se nám zdolat úspěšně vrcholek a dopřát si tam zaslouženého výhledu, který byl úžasný a bylo vidět opravdu široko daleko.
    Zatímco paničky zapisovaly něco do návštěvní knihy a pejsci pobíhali kolem, bylo to na mě už moc dlouhé a začala jsem norovat. Nenapádně jsem tam přiměla celou bandu k sestupu. Po chvilce ale ty dvounožkyně opět zakufrovaly, tentokrát v třešňopvém sadu a cpaly se a cpaly se a cpaly. Až jim určitě muselo být blbě. Dobře jim tak, mají se rozdělit.

   

    Cesta zpátky utekla rychle a ačkoliv byla sedmá hodina už pryč, sluníčko bylo stále vysoko nad obzorem.
    Chudinka Faru, bylo vidět, že toho na její pacičky bylo docela dost a tak se co pár metrů snažila viditelně si sedat, ale s přestávkou to zvládla i ona.
    Ještě jsme se cestou zpátky zastavily na lounském cvičáku, kde zrovna pár nadšenců trénovalo agi a koho tam nepotkáme, naší příbuznou Elišku s Mirčou. Parádní zakončení a holky mohly být se sebou spokojené, neb se jim povedlo nás psíčky absolutně odrovnat. Domů jsme dorazily chvilku po 22. hodině a já musím říct, že ačkoliv jsem na tu černou potvoru zezačátku trochu žárlila, že to vlastně bylo ve dvou nakonec docela fajn.
    Díky Jíťo za výlet a za pozvání!

   
Více fotek od Jíťi tady

    neděle: AGI ZÁVŮDKY - V neděli ráno jsme vrátily nosorožce a po obídku se vypravily na cvičák do Stodůlek za Peťou, kde zrovna pořádala klubové závody. Panička se sice nechtěla ofcielně zúčastnit, ale jelikož jsme přijely o něco později a open už byl odběhán, svolila a vzala mě na trať na jumping. Byla jsem nadšená. Krásné odložení na startu a odmítnutí na slalomku. Nějak jsem se netrefila do první tyčky. Pak mi ještě panička pokazila dvě laťky, protože mě prudce stahovala a už tu byl konéc.
    Aby nám to nebylo líto, zabhěly jsme si ještě jumping pro mírně pokročilé, kde jsme se úspěšně diskly, protože mi panička zas zdrhla a já minula překážku.
    Jako poslední se pak běhala tuneliáda, která byla absolutně super a moc mě bavila. Žádné skočky mě tam nezdržovaly a panička makala jak o život.
    A protože to byly závody, bylo na řadě i vyhlašování. Naprosto nečekaně, jsme se umístily v jumpingu na 3. místě a podržte se, v tuneliádě, ve které se pořadí určovalo ze všech výkonnostních i velikostních kategorií dohromady, jsme vybojovaly 1. místo!!! Panička byla nadšená, že jsem i po včerejší túře běhala a i když by nás přeci jen předběhla o chloupek domácí Larinka, tak ta byla mimo hru a vítězství bylo naše! Dostaly jsme diplomky a super ceny a hlavně jsme po dlouhé doby zase viděly naše přátelé z původního cvičáku, Zuzku se smečkou a Anet s Šivuškou a také russellí kámoše Jackinku a Tobyho od Barči.
    Tákže původně odpočinkový víkend jsme si zase krásně aktivně užily.

 



6. a 7. červen 2009 -  sobota: PŘEDVÁDĚČKA VE CTĚNICÍCH - Jako každý rok i tento jsme se s paničkou a pár dalšími odvážnými vyslanci z řad HáTéček vydali na předváděčku flyballu a ostatních psích sportů na zámek do Ctěnic, jako zpestření probíhajících závodů koní v dětském parkurovém skákání.
    Panička ale den předem byla na svatbě své kamarádky, večer byla slavit společně s ní a domů přišla ve značně veselém stavu okolo půl 3 ráno. Celé dopoledne byla jaksi nepoužitelná a já se začínala bát, že o prima odpoledne přijdu. Ale kdepak, panička se zmátořila a vypravily jsme se.
    Bylo to super, já se blýskla hned v několika psích disciplínách. Předváděla jsem práci s clickrem, pak sranda kousání na hadr u figuranta a nakonec samozřejmě flyball a lidem se to líbilo :) Hlavně z kousání jsem měla neskutečnou radost, protože naposledy jsem si to vyzkoušela loni v létě. Při sklízení začalo pršet a tak jsme honem rychle spěchaly zas domů!


    neděle: ZTRACENI V KRČÁKU - Na neděli jsme společně se smečkou od Páji naplánovali procházku do krčského lesa. A ačkoliv počasí bylo jak na apríla, chvíli sluníčko, za moment zas déšť a tak pořád dokola. Nezalekly jsme se a směle jsme vyrazily nejprve pro Páju a pak zpět do Krče.Panička s podivem trefila :)
    Lesíkem jsme prošli zpočátku za mírného deštíku a pak už jen svítilo a svítilo a bylo až horko :) My, pejsci běhali jak diví a byla to paráda. Cestičkami jsme se prokousávali dál a dál tak nějak intuitivně se paničky prý držely nějakého rádoby okruhu, který nás dovede zpátky k autíčku. Ha, my se ztratily! Ano, jim se zkrátka povedlo se ztratit v Praze v lese :)
    Narazili jsme ale na super brouzdálko s vodou a tak jsme v něm nadšeně řádili a paničky z nás byly nadšené.
    Nakonec jsme zamířili zpět do lesíka a po chvilce Pája poznala, kde jsme a s úspěchem jsme se opět shledali s autíčkem. Procházky se smečkou mám opravdu ráda, tak zase brzo na viděnou!
    A tady už důkaz, že jsme opravdu na prochajdě byli :)




29. - 31. květen 2009 -  MISTROVSTVÍ EVROPY VE FLYBALLU 2009 - Ve středu odpoledne nastal den odjezdu na dlouho očekávanou akce, vrchol flyballové sezóny, na Mistrovství Evropy ve flyballu 2009, které se letos konalo v belgickém Beerzelu. Na celou akci jsem se už strašně dlouho neskutečně těšila a pravděpodobně to mělo nejspíš hlavní vliv na moje celkové zklamání. Ale teď už hezky popořádku

* * *

    Na místo srazu, na parkoviště v Chodově už sice nacvičenou trasu mám, nicméně nepohrdla jsem nabídkou odvozu a i následného přívozu od Zuzky Coufalové. Ačkoliv byl sraz až o půl hodiny později, většina hoptropáků zde už byla a před každým se vršila neskutečná hromada věcí, tašek, židliček, klecí, přepravek. A to jsem se bála, že toho budu mít moc, naopak jsme toho měla skoro nejméně ze všech. Jelikož ale hlásili v Belgii déšť, bylo potřeba si s sebou zabalit hodně náhradního oblečení. Nechápala jsem, jak tohle všechno do přistavené Karosy naložíme. Ale jelikož měla přívěs, bylo to nakonec v pohodě.
    Jako poblijón jsem vyfasovala místo hned zkraje. Před námi byla Sára a za námi Roxynka a tak jsem v zájmu zachování zdraví Babsinky jí vzala tašku a cestovala se mnou na sedačce.


    Cesta uběhla neskutečně rychle. Několik zastávek a už jsme byli brzo ráno v Belgii ztraceni v Putte. Areál ME byl neskutečně zastrčený, ale nakonec jsme ho s úspěchem našli.
    Nastalo zběsilé vybalování, stavění našeho soukromého HT ležení. Vyfasovali jsme moc pěkné místo, k oběma ringům jsme to měli kousek.
    Mezitím si naši páni řidiči udělali "veselý výlet" po okolí...

 

    Trochu nás vyděsily dráhy, které byly hrozně blízko u sebe a doběhový prostor byl také velmi úzký a krátký. Ale naše obavy byly předčasné a zkušení psíci si s tím poradili naprosto bez problémů. Horší byl přechod mezi rozběhovým prostorem a samotnou dráhou, která byla narozdíl od rozběhu postavená pod stany a tak se pejsci rozbíhali ze sluníčka do tmy stínu. Ale i s tím se poprali.
    Ano, čtete dobře, sluníčka. Navzdory ne příliš příznivé předpovědi počasí a tomu, že v Čechách sněžilo, bylo v Belgii po všechny dny příznivých 24°C a sluníčko. Ideální a naprosto netypické belgické počasí. Díky za něj.
    Večer proběhl za naražení prvního sudu, procházky po okolí s PRTkama Anitkou a Miou. Ušly jsme asi 7 km a byla to paráda, příjemné protažení a prohlídka nejbližšího okolí.

   

    A v pátek všechno vypuklo. Slavnostní zahájení. A první zápolení, pro nás ve velmi prestižní 2. divizi, kde na nás čekalo 6 soupeřů.
    Jako první nás čekal Speed Trial, kde jsme se chtěli pokusit o pokoření hranice 18 vteřin. Bylo mi jasné, že Babsinka tentokrát nebude v důležité roli nejsilnější sestavy pro druhou část zápasu Double Elimination, ale byla tam pro to, aby ušetřila síly silnějším pejskům, v době, kdy o "nic nešlo". Tedy šlo samozřejmě o co nejvýhodnější umístění už v první části, ale neméně podstatné bylo právě udržet pejsky ve formě na důležitější vyřazovací závod a pošetřit síly, když se dalo.
    O to větší bylo mé zklamání, když jsem se po té, co se stále už několikátý běh nedařilo zaběhnout slušný čas a 17 ne a ne padnout dozvěděla, že sestava s Babsi se nepoběží, že se bude dál usilovat o co nejlepší čas.
    Nakonec přes všechno dostala Babsi prostor na dva běhy, tedy půl jednoho rozběhu. Byla nadšená. První střídačku jsem měla předčasnou. Ale taktika byla jasná, rvát to tam, co se dá, ve Speed trialu nevadí chyby, ale je potřeba co nejlepší čas.

   

    V dalším běhu se pak stalo něco neuvěřitelného. Padl nový český rekord a v pomalejší sestavě s Babsinkou. Huráááááá. Obrovská radost! JE TO TAM! Čas 17,62 ?!?! To ale není možné. Byť by to bylo krásné, bylo mi jasné, že takový čas se prostě v tomto složení pejsků zaběhnout nedal. A šli jsme to tedy oznámit rozhodčímu, který nám už mezitím uznal čas jako platný a jako nový oficielní rekord České republiky. Ukázalo se, že nastala nějaká nesrovnalost v elektronice. Běh byl anulován a běželo se znovu. Tím účast Babsi na letošním ME skončila.
    Bylo mi to líto. Ani ne, tak kvůli sobě. Samozřejmě jsem chtěla pro svůj tým co nejlepší umístění a časy a rozumě jsem si to dokázala odůvodnit, sestava s Miou byla časově někde úplně jinde, ale vysvětlete tomu zvířeti, které moc dobře ví, oč se tu jedná, že se prostě běhat nejde pokaždé, když jsem Babulku brala z přepravky ven se protáhnout a vyvenčit. Byl to pro mě hrozný pocit a výčitky, když jsem ji opět zavírala.
    Prágové se tak dál a dál pokoušeli zaběhnout magickou sedmnáctku, kterou sice na tréninkách běhali běžně, ale tady ne a ne se zadařit. Nervy hrály svou důležitou roli a já se jen divila, kde je ta stará známá pohoda, kterou jsem z našeho týmu vždy znala. Holt honba za výsledkem za každou cenu ukázala své a nám se ve Speed Trialu sedmnáctka prostě zaběhnout nepodařila a my tak skončili v této první části závodu na průběžném 3. místě.

     

    Štěstí se na nás usmálo až v DE. Konečně padl čas 17,94 s a pořadatelé už poněkolikáté přeměřovali dráhu na uznání nového národního rekordu. Tento byl konečný a konečně s vytouženou sedmičkou. Jako mávnutím kouzelného proutku konečně Prágové začali předvádět stabilní a krásné běhy a pavoukem se prokousávali dál. Bohužel pak spadli až dolů a po opětovném vrácení do hry nakonec v rozhodujícím běhu o finále si vybrali pejsci své chyby. Mienka začala odflakovat otočku na boxu a Sára pokukovala na vedlejší dráhu, čímž se rozhodila. Nebylo se čemu divit, nejsilnější sestava, která působila v DE, odběhala bez vystřídání celé 3 dny a bylo toho opravdu hodně.
    Konečný výsledek našeho týmu HT Prague nakonec bylo úžasné 3. místo ve 2. divizi což znamenalo 10. místo z celé Evropy, letos přesně ze 78 týmů 9 zemí.

   

    Následovala finále. Z našich týmů se tam propracovali jediní HT Panthers a nakonec v opakovaném finále obsadili stříbrnou pozici. Poslední tým z HT - Hurikáni skončili ve své divizi taktéž 3. jako my. Takže všechna naše družstva stála při vyhlašování na stupních vítězů. Absolutní úspěch.
    Ještě jsme si nenechali ujít finále první divize, což bylo naprosto strhující a já dostala milou povinnost zachytit ho na Tomášův foťák. (Takže pár mnou pořízených obrázků najdete přibližně ve druhé třetině fotek v galerii ze 3. dne ZDE) Nicméně, nemyslím si, že by to bylo mýma rukama, jako spíše špičkovou technikou. Ale i tak moc děkuji, byla to super zkušenost! A omlouvám se za to množství balastu :)))

   

    Po slavnostním vyhlášení byl čas focení, balení a odjezd. Cesta uběhla o poznání rychleji, neb celý autobus byl jak v komatu.
* * *

    Bylo to za námi. Další Evropa. Další zkušenosti. Zklamání, ale i radost! Od všeho trochu, od něčeho víc, ale tak to chodí. A já jsem se v hodně věcích snad poučila a přesvědčila. A také jsem samu sebe ujistila proč dělám flyball. Ačkoliv jsem myslela, že je pro mě hodně důležité běhat na špičce a mít ty nejlepší výkony ze všech, tak teď už vím, že dělám tenhle sport opravdu a výhradně kvůli Babsince, která by za míček položila život. A také kvůli těm dobrým lidem, kteří by měli v tomto sportu tvořit silnou partu, bez ohledu na cokoliv jiného. Vždyť přeci flyball is fun! Tak držte se, prosím, toho!
zapsala panička

   
Foto: Tomáš Seemann, Bořík Šimek, efc2009 a já :)
Ostatní moje fotky v galerii zde



22. - 24. květen 2009 -  PŘEDEVROPÍ FLYBALLOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ - Poslední generálka na letošní Mistrovství Evropy ve Flyballu se konala v Mělníku.
    Začínali jsme v pátek časně z rána, kdy jsme nabrali do Mufa Leovou s Ijáčkem a na místo srazu dorazili s hodinovým předstihem jako první :) Ale pak už se začali sjíždět i ostatní a za chvíli jsme už stavěly dráhy a připravovaly se k prvním běhům. Soustředko bylo naplánované na 2 a půl dne a za každé dopoledne i odpoledne běžel každý tým 2 rundy. Tudíž běhání až až.
    V pátek nás před poledne zastihla brutální přílivová vlna deště, ale jak se přehnala vysvitlo zas sluníčko a to vydrželo pálit až do neděle.
    Večer se šlo do místní hospůdky, kde vynikajícně vařili a byla tam moc příjemná obsluha a tak jsme se tam rádi všichni vrátili ještě následující poledne na oběd a opět i na večeři. Mňam!
    Už první večer jsme dělali čest, ale část se nějak neudržela a za poměrně slušného griotkového opojení přicházeli zpět na pokoje za hlasitého bujarého: "Panteři, to jsme my!" Zatímco my už se snažili zamhouřit oka.
    Sobota proběhla téměř ve stejném duchu jako pátek. Opět dopoledne 2 rundy a odpoledne 2 rundy, k tomu polední seance ohledně posledních instrukcí k ME a k zasedacímu pořádku v autobusu.
    Večer jsem tentokrát poměrně zmoženi a někteří po celodenním bolehlavu z griotky zakončili jen decentně a kolem desáté už zalézali na pokojích do postýlek. Pokojíčky byly hrozné útulné, se sprchou a záchodem. A vůbec celý mělnický areál byl úplně super, včetně celého zázemí, placu na běhání i dostupnosti z Prahy.
    Byla jsem poněkud v šoku, když jsem si v sobotu nastavovala budík na svém mobilu, který mi vždy morbidně ukáže kolik že hodin mi do budíčku zbývá. Jsem zvyklá na obvyklých 5 hodin a něco, o to víc mě zarazilo, když se na displeji tentokrát ukázalo hodin 10! Ano, opravdu jsme šli spát brzy.
    V neděli se běhalo už jen dopoledne. Pak mi ale zbyla, mezi natáčením běhů jiných týmů na kameru a pomáháním se světýlky, či s ohrádkou, chvilka času i na focení. A jelikož už Babsi měla odběháno, nechala jsem ji vyblbnout v bazénku s vodou, z čehož měla opravdovou radost.
    
    A jak nám to vůbec šlo? Nad očekávání! Po tom, jak byla Babsinka poměrně pomalá na Eager´s Cupu, jsem byla velice mile překvapená, v jaké formě se ukázala být na soustředění. Po všechny tři dny se dostávala ke svému osobnímu rekordu (což na tréninkách nikdy nezaběhla) a to ne jednou náhodou, ale každý den několikrát, i třetí den běhání v neděli! Navíc se celé tři dny pohybovaly její časy v rozpětí pouhých 3 desetin. A nejen to, dokonce si každý den ještě na pokoji večer hrála a vůbec vypadala, že má náramně dobrou náladu a že je jí dobře, žádná únava nebyla znát. Také si troufám říct, že se náš tým opravdu naučil běhat na Oky a nebyl snad běh, kde by alespoň jeden nepadl!!
    A jelikož nám chyběl jeden pejsek, objevovaly se v tréninku i sestavy se 2 malými psy, čili běhala Babsi i Mia a i v tomto složení se naše časy dostávaly výhradně pod 19 vteřin, což je prostě něco nevídaného! A co pak teprve sestavy jen s jedním prckem a třemi rychlými velkými. Třeste se :)
    Zkrátka soustředko bylo skvělé a já doufám, že bylo tak jako každý rok naplánováno tak, aby vyladilo tu nej nej formu na Evropu.
    Takže nám držte palce, ať i letos neuděláme v Belgii ostudu!
zapsala panička
   
Ostatní moje fotky (trocha z Eager´s Cupu a zbytek z Mělníku) v galerii zde



16. - 17. květen 2009 -  X-(Babsi)-PARTY a NEDĚLE NA CHALOUPCE - Prožily jsme další téměř odpočinkový víkend.
    V sobotu mě odpoledne panička vzala na vtipnou akci s názvem X-Party. Ti bystřejší z vás jistě už tuší, o co na takové akci jde.
    Je to zkrátka setkání maniakálních fanoušků sledujících tu vykopávku z devadesátých let minulého století nazvanou Akta X. Panička si s sebou sebejistě vzala na mě domeček, abych se prý pro bytě hostitelky nepromenádovala, jak se mi zlíbí, zvlášť, když je alergička. Chachá, Ziina, majitelka bytu, jí to výslovně zakázala, že prý mě chudinku nesmí zavřít a že si vzala na alergii prášek, a že až se tu pořádně rozkoukám, že si stejně nejspíš někde lehnu. A tak byl celý večer jen můj.
    Na spánek jsem neměla čas, neb každou chvilku zvonili další a další příchozí u dveří. Každého jsem musela jít samozřejmě osobně přivítat a uvést do společnosti. Dveře se netrhly až do půlnoci, takže uznejte, že to byla náročná činnost.
    Ale aby to nebyla jen samá práce, musela jsem to tam trochu odlehčit. Mezi díváním se na epizody a na kresleného Pána Prstenů jsem chodila od talíře k talíři a snažila se všem předvádět to, co umím.
    Nakonec jsem si tam svými triky a zákusy do ručníku vytvořila dokonce fanclub, který by prý velmi ocenil, když by se panička přihlásila na facebook a založila mi tam vlastní profil. Že prý se touží stát mými fanoušky. A tak se X Party změnila tak trochu v mou Party :-P
    Kolem jedné hodiny ještě dorazila paničky spolužačka Sway z Xenina fandomu a dopravila nás pohodlně domů. Díky.


    V neděli nás nic nenutilo brzo vstávat a tak jsme z postýlky po dlouhé době vylézaly až kolem jedenácté! a vypravily se do Dolního Bezděkova na chaloupku za paniččinou mamkou a Jendou. Strávily jsme tam naprosto pohodové odpoledne procházkou, posezením v hospůdce a sluněním se na zahrádce. Prostě idyla!

 



9. - 10. květen 2009 -  EAGER´S CUP 2009 - po 2 letech opět premiéra - Letošní první a dle mého názoru jednoznačně nejhezčí český flyballový turnaj se opět již tradičně konal v Trmicích u Ústí nad Labem. Po loňském jednodenním ročníku (v duchu "šetříme na Evropu") byl ten nynější opět dvoudenní. A opět velmi mezinárodní. Sice protentokrát nedorazil žádný inspekční tým z Belgie, neb nebyl důvod a ani věčně nespokojení závodníci z Holandska, kteří se loni u nás tak hezky zapsali, že už je v Čechách neuvidíme nejspíš nikdy. Za to přijeli naši přátelé z Německa v čele s Guntrem a Wilfriedem, s týmem nazvaným Giessener Allerlei, 2 týmy z Maďarska a dokonce 3 týmy z Polska. Nakonec z toho bylo úctyhodných 18 týmů a vidina toho, že nebudeme muset oba dny nějak radikálně spěchat.

    PÁTEK
    Já společně s Jessinkouvou, kterou jsem nabírala u ní doma a hned ráno trošku bloudila a volala o pomoc, jsme ještě s pár odvážlivci vyrazili do Trmic již v pátek dopoledne, připravovat turnaj. Letošní ročník vyšel na druhý květnový prodloužený víkend a tak bylo v pátek volno. Většina kynologické veřejnosti ale tento a následující 2 víkendové dny trávila v Roudnici nad Labem, kde se konalo MS Belgických ovčáků.
    Přípravy proběhly neuvěřitelně hladce. Hned napoprvé se nám podařilo postavit dráhy a to ostatní už byly maličkosti. K večeru jsme ještě nalepovali obličejíčky na tradiční eagersovské pohárky s tenisáčky a to byla asi největší legrace. Postavili jsme si stany, ale jelikož Šárce nefungoval kompresorek na matrace, využily jsme pro tentokrát ubytování na pokoji, což uvítala zejména Babsi, která je velmi teplomilná a stanování v kennelce obalené dekou zrovna nemusí.
    Večer začali dorážet první závodníci, grilovaly se steaky, pil stimulant s vodkou a bylo veselo. Jen ve mně pořád hlodal červíček toho, co mě čeká zítra.

    SOBOTA
    Ráno byl od časných hodin frmol. Přijížděli zbývající závodníci, probíhala veterinární prohlídka a prezence. Poslední přípravy před turnajem a pro mě novinka, schůzka rozhodčích. Měla jsem z toho žaludek až v krku a docela jsem se této nové funkce, na kterou jsem se dala úplně dobrovolně, bála. Za parťáka na pozici startovního rozhodčího jsem po oba dny dostala hodnou Péťu Chlaupníčkovou a k posuzování druhou divizi a nakonec se to ukázalo jako super volba. To k té k té premiéře. Turnaj pro mě získal rázem nový rozměr. Hlavně co se času týče, ten jsem neměla na nic, neb jsem běhala od stolečku startovních rozhodčích na pozici boxového rozhodčího, vyvenčit Babsi a honem rychle na trať a opět od znova.
    Hned v úvodních sobotních bězích jsme nasadili nejsilnější sestavu Neo - Jim -Attila - Babsi. (Tedy nejsilnější pro tento turnaj, neb nám hárala Mienka, druhý snižovač, a bylo tak na Babsi, aby odběhala úplně vše). I tak se nám v úvodních 4 bězích povedlo se hned dvakrát dostat čistým časem na neuvěřitelných 17 vteřin a skoro vyrovnat národní rekord časem 18,20 s, který se zároveň stal novým rekordem našeho týmu a také nejrychlejším časem tohoto turnaje po oba dny. A tím se dostávám k další premiéře a sice, že mezi hoptropími družstvy došlo k velkému "škatulata batolata" a tak za Prágy pro tuto sezónu běhají stávající Sára, Jim a Babsi a 3 nováčci borderáčci Neo s Péťou Chalupníčkovou a Attila s Álou a nejrychlejší PRTka Mia s Jitkou Zedníkovou.


HT Prague v sezóně 2009

    Sobotou jsme se probojovali na průběžné první místo. Tak pěkné časy jsme sice již nezaběhli, ale alespoň pořádně potrénovali střídačky, prostřídali všechny velké pejsky a do nedělního Double Elimination nastupovali jako horcí favorité. Na záda nám dýchala nenápadná Lavina.
    Funkce startovního rozhodčího mě docela i bavila, Péťa mi byla velkou oporou, akorát mi přišlo poněkud nešťastné, že náš tým šel na řadu vždy ihned po té, co jsem doposuzovala předchozí rozběh a tak jsem měla pořádný fofr doběhnout pro Babsi. Myslím, že to hodně uškodilo její připravenosti a hlavně rozhýbanosti, kterou jsem prováděla ve spěchu. Propříště musím zvolit jinou strategii.
    Večer proběhl opět s posezením nad grilem a dobrým pitím. Na můj vkus jsme se ale málo družili s ostatními týmy. Za to jsem vedla snad poprvé, co Semyše znám, vážně vážný rozhovor s Tomem. On si totiž ze mě věčně dělá jen prdelky a co slovo, to sarkastická poznámka. O to víc jsem z toho byla mile překvapená, že jsme převážnou část večera spolu povídali a to, prosím, o focení. Ale Tome, díky, doufám, že sis ze mě nedělal celý večer jen legraci!!! ;)
    Spát jsme tentokrát s Babsi odcházeli do našeho stanu na již nafouknutou matraci a ačkoliv jsem se bála, že bude zima, nebyla a za zvuku bubnování deště se dobře spalo.

    NEDĚLE
    Počasí vyšlo a i když v pátek večer i ze soboty na neděli v noci pršelo, po oba dny pak bylo sucho a sluníčko.
    Jakožto vítězové z prvního dne, jsme na řadu šli až v posledním rozběhu před obědem. A pro Babsi to byla katastrofa, byla chuděrka celá ztuhlá a běhala opravdu pomalu :(
    Na rozběh s našimi největšími soupeři se trošku rozhýbala, ale i tak to na vynikající Lavinu tentokrát nestačilo a i když běhali celou neděli na velké překážky se 4 borderkami, prohráli jsme s nimi 0:3 a o postup do finále museli ještě bojovat. Tam jsme se sice opět poměrně lehce dostali, ale už tam na nás čekala znovu Lavina. Na Babsince bylo bohužel hodně znát, že odtáhla oba dva dny a tak se během neděle ani jednou nepřiblížila k časům, které ona umí. Finále pak bylo, doufám, alespoň pro diváky strhující. Start vždy čumák na čumák, Jimeček nám nahnal maličký náskok, Attila ho udržel, Babsi střídačku na Ok, bohužel už na boxu byla vždy téměř současně s vedlejší borderkou z Laviny a do cíle to její malé nožičky už nahnat nedokázaly a vždy pár desetinek! chybělo. Prohráli jsme tedy finále opět 0:3, ale myslím, že konečné 2. místo ostuda nebyla. Naši pejsci dělali během turnaje minimum chyb, míčky nepadali, soupeřilo se opravdu v duchu toho, komu se povede zaběhnout rychleji. Babsi až na moje dvě sobotní předčasné střídačky neměla ani jednu chybu. Všechny míčky donesla do cíle a mně se povedlo naprosto neuvěřitelných 16 OKů za celý turnaj!!!!
    Z finále jsem byla sice docela přešlá, protože vím, že Babska umí zaběhnout rychleji. Ale moje rozhodcování a to, že za oba dny ani jednou nebyla vystřídaná udělalo nejspíš své a i tak běhala na své maximum a rozhodně se nebylo za co stydět. A i během neděle se u nás čistý 17kový čas objevil! Takže mě nezbývá si jen tajně přát, ať se to na některém z dalších turnajů konečně povede prolomit a třeba i v sestavě s Babsi. Je vidět, že teoreticky to možné opravdu je a to by znamenalo úplnou senzaci a český flyball by se dostal zase o krůček blíž k té opravdu evropské špičce, kterou tvoří Belgičané a Britové!
    A dobrá zpráva také je, že dalším takovým potenciálním špičkovým týmem je i Lavina, která se oproti loňsku neuvěřitelně zrychlila a vylepšila a vítězství si skutečně svými výkony zasloužili. Navíc to znamená, že pořád je s kým sobě rovným soupeřit a navzájem se posouvat k lepším výkonům. Však při jaké jiné situaci by mě to donutilo dávat tak těsné střídačky a riskovat?
    Při vyhlašování mi udělal pak nesmírnou radost nečekaný diplom, kteří dostali všichni závodníci :)


sdružení Hop Trop pohromadě

    Je to paráda a myslím, že i letos byl Eager´s Cup nefalšovaným flyballovým svátkem. A já děkuju nejen všem HTčkám, ale hlavně našemu skvělému týmu, který naprosto profesionálně funguje i v novém složení a za který je radost běhat! Prágové, díky a nezapomeňte na heslo: BŘÍZA!
zapsala panička
   
foto: Semyš
Babsí fotky v galerii



30. duben - 3. květen 2009 -  AGILITY INTENZIVKA - VĚTŘKOVICE - Zima je definitivně pryč a to znamená, že jsme se vypravily do Větřéééék! Vím, je to už trapné, jak se pořád opakuji, bylo to ale super a snad ještě lepší! Letos se nám dokonce poštěstilo být prvními jarními návštěvníky a "otevírat" agility kemp. Nemůžu popsat, jaké to je, vystoupit na tom úžasném místě u auta, a zhluboka se nadechnout a nechat se kompletně ovládnout pocitem "my jsme tadý!". O to lepší bylo, že víkend byl tentokrát prodloužený a směr Morava jsme vyjížděly už ve čtvrtek.
    Jako už tradičně, vyzvedlo nás na nádraží ve Svinově MurakTaxi řízené pro změnu Luciškou, naší pani trenérkou. Ještě jsme nabrali cestou Makeku s Faustíkem a Balvánka a už jsme si to šinuly směr kemp.
    Jako spolubydlící jsme byly vyžádány slečnou Renčou Baryčkovou, (která tentokrát jela sice bez Baryčka jen s Airinkou) a která nám zařídila přímo luxusní spaní v podkroví v chatičce Dášence a postarala se o paničku přípravou a dovozem veškerého hamání. Tak tedy díky :) Poprvé jsme tak spaly ve velké chatě a až na to, že mě panička musela nosit ze schodů, které byly pro mě příliš příkré, to mělo samá pozitiva. Tím největším bylo teplo, které se nahoře drželo i pozdě večer. Nedalo se to srovnat s promrzlými madracemi malých chatiček.
    V pátek se běhalo, a běhalo a běhalo a sluníčko pálilo a paničku spálilo. Spousta známých lidiček dorazila (holky Grzywačovi, Soňa s Wikinkou a Zuzou, pan majitel Honzík s novým přírůstkem barakudkou Shani a třeba i taková Efka se svými borderečkami), ale i těch nových. Třikrát jsme se v tréninku všichni během dne prostřídali a večer zasedli k táboráku.
    Sobota pak měla prakticky stejný scénář, až na to, že se nám vyměnil spolubydlící. Renča odjížděla domů a místo ní přijel paničky pražský kamarád Garden. To bylo super, akorát on byl nějak naštvaný. Prý se mu něco cestou stalo s autem. Ale i tak večer přišel k ohýnku blíže poznat sebranku z Moravy. Obdivuju ho, že se nebál dorazit mezi takovou bandu psisek a divných lidí, co nemají nic lepšího na práci, než vstávat v nekřesťanské hodiny a celý den se plahočit ve slunci při běhání.
    Neděle byla nejkrutější, neb smallíci šli na věc hned jako první. Stavba parkuru byla v 6:15. Zajímavé bylo, že se trochu proměnilo osazenstvo a dorazily například Ňamka s Peťou Ikinkovou a tak bylo veselo.

    Panička byla nadšená, potrénovaly jsme moje obíhání překážek, když mi zdrhne, náběhy do slalomku, kruh, který jsem ani jednou nevyhnula a .... zóny. Věčná bolest. Nevím, co je na nich tak strašného, že kdykoliv je máme běhat, panička zezelená, zbělá a chová se divně. Já tomu nerozumím, jen vím, že se tam na konci něco musí udělat a jak spěchám a nevím a nemůžu si vzpomenout, raději ji vždy skočím, a to je prý špatně. Tak já už tedy nevím :( A tak jsme pro velký úspěch přikročily k další metodě (ehm, kolikátá že je to už v pořadí?). Ale prý to není metoda. Prý je to takový mezistupeň před "něčím". Běhaly jsme na oblouky a bylo to super. Mělo by to prý zapříčinit to, že začnu zas naplno valit kladinu a nebudu přemýšlet nad koncem. Mně se to líbilo a paničce taky, v závěrečných sekvencích se vytáhla a všichni jí chválili. Prostě úžasné zakončení. Díky Luco!
    Tedy ne tak úplně. Byly v plánu ještě poslední rozběhovky, ale na ty mě ta zrádkyně vyměnila za Misíka, že prý mě musí šetřit. Tsss.
    V plánu bylo už jen loučení a cesta do Olmíku na vlak. Za odvoz děkujem mistru Gárdnovi, který musel na Moravě kvůli poruše auta ještě o den déle zůstat, ale jsme rády, že s vozem nebylo nakonec nic vážného. A jelikož měl s sebou i foťáček, budou časem i fotky a možná dokonce video.


Trocha fotek v galerii




24. - 26. duben 2009 -  KEMPOVÁNÍ POD KARLŠTEJNEM - Ani nevím, kdy naposledy jsme se vypravily na celovíkendovou akci, kde na nás nečekal žádný trénink, ani závody, ale jen procházky a veget. Ale v našem poměrně našlápnutém kalendáři, jsme si udělaly volný víkend na setkání Karlovarského psího turisťáku. Byla to sice akce pro uzavřenou společnost, ale PRKu (jehož jsme členy) jakožto spřátelené organizaci, bylo umožněno se přidat. Sešlo se nás nakonec 35 lidiček a 29 pejsků 9 ras, s jednoznačnou převahou russellíků :) Navíc se úplně poprvé za celou historii sešel PRK kompletní (alespoň, co se dvounožců týče), chyběla jen a pouze těhulka Annie.


    PÁTEK
    A byla to jedna velká paráda. V pátek odpoledne nás vyzvedl Adámek již osazený PRKničkami (Evčou s Agnes, Péťou bez Líry a Verčou s Bludičkou). Zbylé dvě (Barča bez těhulky Annie a Míša s celou bandou psisek) cestovaly zvlášť v Miníkovi. Po maličkém bloudění jsme našly i Zadní Třebáň a kemp a divily se, že holky tu ještě nejsou.
    Převzaly jsme klíče od naší luxusní chatky :-P a mohly se jít ubytovat. Já s Evíkem jsme vyhrály rozkládací gaučík, a tak nám aspoň v noci nebyla zima. V chatičce byla i sprcha a záchod. Bohužel druhý den se voda tekoucí z vodovodního kohoutku nedala vzít ani do pusy.
    Večer byl v plánu táboráček spojený s představováním nás zbylým účastníkům a naopak. Pilo se všechno možné a podle toho i někteří z nás dopadli. Každopádně čest jsme museli zachraňovat my z Prahy, neb zbytek odpadl mnohem dříve.

   

    SOBOTA
    Začínalo se snídaní a "porcováním hovězího", které Evča dostala jakožto narozeninový dar. S plnými pupky jsme naskákali do aut a dopravily se do Mořiny, odkud jsme už šli po svých. Byla před námi Velká a Malá Amerika, Mexiko, pohled z dálky na Karlštejn vykukující z lesů a okruh dlouhý asi 8 km. Trošku jsme bloudili, pravda. Nevím, zda to měla na svědomí Robova navigace, kterou se rozhodl vzít s sebou místo mapy. Ale účel byl splněn, my uťapaní, pejsci vyběhaní, počasí nám přálo a sluníčko pálilo.
    Musím prozradit, že jsem si prvně vyzkoušela vést Babsi na postroji a na novém vodítku s amortizérem kolem pasu a bylo to něco úžasného. Popravdě jsem tak příjemnou změnu ani nečekala a tak sem i chuděrku Babsku nechtělo ani odvazovat :) Jaká je to pohoda nemuset se přetahovat věčně se sípajícím psem, který vám v nepravidelných intervalech škube rukou. Bájo, doporučuju! I na menšího pesana, sehnala jsem vodítko s měkčí gumou a malými karabinkami od firmy Zero DC.
    Při příchodu zpět do Mořiny nás čekalo odmítnutí v hospodě a žádná jiná v nejbližším okolí nebyla. Ale ono najít restauraci, kde by vzali naráz takovou bandu s tolika psiskama, zvlášť v období, kdy je všude mraky turistů a ještě více cyklistů, se ukázal oříšek. I rozjeli jsme se po menších skupinkách různě po okolí najít někde něco na zub. PRK zamířil do Řevnic, myslím, kde utrhnul místo na zahrádce, a až na poměrně neschopného číšníka a příšernou čekací dobu, to bylo parádní zakončení výletu.
    Jiní odvážlivci se ještě vypravili přímo na Karlštejn, který jsme my viděli jen z dálky.
    Odpoledne většina lidí odpadla. My vykoupali pejsky v Berounce, co tekla hned za chatičkami a také se šly natáhnout. Babsi byla nadmíru spokojená, vyběhaná, s pročištěnou hlavou od všeho sportování, tentokrát se zkrátka nemusela na nic soustředit. Takhle příjemně naladěnou a uvolněnou jsem ji snad ještě neviděla. Je evidentní, že na ni má častá společnost PRK psíků dobrý vliv. Více si hraje, méně si hlídá své věci a dokonce ji už ani nevadí fyzický kontakt. Tady si dokonce ustlala těsně vedle Agiprdky a položila si na ni hlavu!! Mně se usnout ale nepovedlo a už tu byl večer a živá muzika v hospodě v kempu. Večer jsme si opět náležitě užili, ale únava byla silnější a nevydrželi jsme až do konce.

   

    NEDĚLE
    Neděle začala vyklízením chatiček, buzerací od pana Ukrajince, že povlečení si zaplatíme, neb ho musí po nás vyhodit, protože psí ťapky vyprat nejdou :) Naštěstí správce byl rozumnější chlap. Snídaní s párky, panebože! A cestou směr Hostím. Tam jsme opět nechali auta a vydali se na výšlap směr Svatý Jan pod Skalou. Byla jsem tam sice poměrně nedávno, v lednu, ale o to hezčí bylo srovnání zimní a jarní krajiny. Navíc Berounsko a konkrétně okolí Sv. Jána je pro mě srdeční záležitost. Mám to tam prošlapané snad všemi směry, ale na jedno místo se ještě podívat byl můj sen. A ten se mi splnil. Začali jsme stoupat vzhůru. A ještě výš. Až se před námi otevřel nádherný výhled na technický skanzen, o kterém jsem ani netušila, že tu je. Kolem dokola vedla vyhlídková jízda hornického vláčku a tím jsme se prostě museli svézt. Udělali pár fotek a mohlo se jít dál. A najednou to už dál nešlo. Stáli jsme úplně nejvýš nahoře u Kříže, který se tyčí na vesničkou dole. Je to nádherný výhled a já byla moc ráda, že mám Babsi na postroji a kolem pasu, protože mě překvapila, jak zvědavě nakukovala dolů ze skal.
    Čekala nás cesta dolů, k autům a na obídek. První zastávka přímo v Hostími zas nebyla úspěšná a tak jsem jeli do prověřené restaurace v Srbsku. Mňam! Pejsci už toho měli až až a tak jsme o nich ani nevěděli. Doma jsme pak byli za chvilku.
    Já děkuji všem fotografům, kterých tam bylo spoooousta, Evíkovi za odvoz, PRKničkám za společnost a Martě za možnost přidat se k jejich partě. Bylo to super a už hodně dlouho jsem si takhle psychicky neodpočinula, i když spánek jsem potom potřebovala nutně jako sůl.
zapsala panička
   
foto: Romča, Péťa, Evča
celá fotogalerie je zde



18. - 19. duben 2009 -  ODPOČINKOVÁ SOBOTA a NEDĚLNÍ FRISBEE V OLOMOUCI - Tak máme za sebou takový napůl odpočinkový víkend. A to jsme ho původně měly celý strávit na agility intenzivce v Klokočově...
    V sobotu panička ale musela dopoledne prý něco neodkladně zařídit a na odpoledne mi slibovala nějaký parádní výlet, tak jsem se moc těšila. Nakonec se na výlet, nevím proč, nejelo a to jsem byla smutná:(, tak jsme se šly alespoň pořádně provětrat po okolí. Panička ještě přes den stihla po roce konečně vysát a vydrbat Mufa a udělala z něj nefalšované "psí auto".


    Neděli jsme pak zahájily velmi časně. Budíčkem v půl 5, balením, úprkem na tramvaj a v 6 hodin jsme už seděly pěkně pohodlně samy v kupé ve vláčku směr Morava, přesněji Tovačov. Slíbily jsme Petě a Larince, že jim přijedeme na oplátku fandit, když ona jezdí držet palce nám při flyballu.
    Po třech hodinách spánku jsme dorazily do probouzejícího se Olomouce. Podle instrukcí z idosu panička našla autobusovou zastávku a začaly stresy. Jelikož byla neděle, jízdní řády děravé jak cedníky, bylo nutné tento meziměstský autobus, který nás měl přiblížit až do Tovačova, chytit. Jenže na jedné straně ulice byly příjezdy a z druhé strany napsaný nebyl :(.
    Nepomohl ani dotaz směřovaný na řidiče linky MHD, který zde zastavil, je přeci měšťák, tohle neví. Po několika radách od místních, že máme jít přímo na autobusák, kam bysme dojít stejně už nestihly, že tady odsud to určitě nejede, protože celý Olomouc v těchto místech je rozkopaný a vše je jinak, než má být, si panička vybrala tu poslední radu. Milá paní nám svěřila, že z této zastávky taky už jednou jela, a i když autobus napsaný neb, přijel. Rozhodla jsem se tedy těch pár minutek počkat a ono se uvidí. A autobus opravdu přijel. Za necelou hodinku už jsme vystupovaly v Tovačově a jelikož se k nám hned u výstupu hlásila jedna paní, co se jela také na tu "psí akci" podívat, bylo hledání cesty k fotbalovému hřišti hned veselejší. I tak se ale hned po pár krocích nedal přeslechnout zběsilý štěkot, který je tak moc typický pro konání psích sportů.
    Po příchodu už jsme nalézaly samé známé tváře, popřály všem hodně štěstí, a panička mě proti mé nevoli umístila do kotce a sama se pak vykecávala s Peťou, které se náramně dařilo, naházela plno bodů v minidistance a po skončení dopoledního freestyle kola byla na úžasném 3. průběžném místě a před ní jen ti nejlepší od nás - Lucka a Kuba! Ale nebyla jsem celou dobu jen zavřená, také mě panička vzala vykoupat, a dokonce mi i zaházela diskama. Mluvila pak něco o tom, jak je strašně ráda, že přeci jen nemá v plánu naše "umění" nikde ukazovat. Neb ačkoliv už u Míši hází pěkně a docela obstojné rovné hody, tady se jí nedařil ani jeden a na mě si zas stěžovala, že špatně chystám a že je dobře, že jsme se nedohlašovaly ani do distančních soutěží :) Však ale ony jí to holky frisbeečkářský na táboře vymluví :-/
    Ale jelikož se soutěžení poněkud protáhlo, a ještě v 5 hodin odpoledne se ani nezačalo druhé kolo kategorie Open, musely jsme si nechat finále ujít a mazaly zpátky na autobus, který nám zrovinka jel a který byl asi poslední bez přesedání. V Olomouci jsme si pak mohly vybrat ze 3 vlaků, které odjížděly během 10 minut a tak panička takticky vyřadila EC, které bývá šíleně narvané. Rozhodnutí se ukázalo býti správné a tak jsme se pohodlně usadily a v devět už byly skoro doma!
    Holky, ještě jednou moc gratulujem! Jste fakt hvězdy!



11. - 13. duben 2009 -  VELIKONOČNÍ AGILITĚNÍ - delegace z Ostravy - Velikonoce, oslava jara, tepla, delších dní a návštěvy z daleké Ostravy. Ano ano, drahé Můry Luca a Lucinka v doprovodu Peti Dostála za námi dorazili do Práglu a bylo to jak jinak než? SUPEEEER.
    Drahé osazenstvo se dovalilo v sobotu k večeru. Babsinka sice trošku protestovala, když zjistila, že ta banda složená ze 2 borderek a pudlíka s lvíčkem bude ubytována u nás, ale smířila se s tím stejně tak, jako obsluha i hosté v naší vynikající barrandovské pejskům nakloněné pizzerce Kaskáda, kde nás s celou smečkou 5 pejsků uctivě přivítali. Večeře byla skvělá. Stejně tak jako usínání za zlovolného smíchu Oldy Kaisera jakožto nostalgické Bedny Edny.
Vzpomínáte si taky na Magion a seriál Bludička?
Více informací o tomto dokonalém seriálu zde

    Ráno jsme se pak probouzeli u Edny, zlé čarodějnice, nasoukali se do autíček a přesunuli se na cvičák do Stodůlek u naší kamarádky Peťky, kde probíhala celodenní agility intenzivka právě pod vedením Lucy. A byla pohoda, jako vždy na této milé akci! Dorazily samé známé pohodové tváře. Zvláště pak musím vyzdvihnout vzácnou návštěvu až z Litomyšle, Evíka s Jondíkem, Zuzku s Vikčou, Terku s Hedou a další a další a další. V poledne jsme s Evičkou vyrazily s lístečkem objednávek do zličínského McDonaldu, kde se nám podařilo zaměstnat snad veškerý personál. McFlurry nám natáčeli i samotní kravaťáci. Na nic jsme nezapomněli, v úmorném vedru i tu zmrzku dovezli, zkrátka holky šikovný :)
    Skončilo se tak akorát, rozloučili jsme se a jelikož nakonec většina lidiček musela prchnout, z nápadu grilovat sešlo. Našli jsme si ale jinčí plán. Cestou domů jsme odvezli Lucinku na metro, aby mohla pokračovat za svou ségrou a já a Dostálci jsme zanechali psíčky u nás doma a vypravili se utrácet do outletové Fashion Areny. Večer jsme zakončili, opět s 5 čtyřnožci, neb Algidu vystřídalo bordeří štěndo Boomík, v Kaskádě a u líbezného vyprávění Bludičky.
    V pondělí jsme si pak malonko přispali, neb nás nic nenutilo vstávat dřív. Jeli jsme se opět podívat do Stodůlek, kde probíhal druhý den intenzivek, tentokrát pod vedením Blanky Potočné. Pozdravili a pokračovali dál. Rozloučili jsme se s Dostálkama a vydaly se směr Dolní Bezděkov na návštěvu za maminou a Jendou na chaloupku a na obídek do nedaleké hospůdky.
    Slunečné počasí přálo po celé Velikonoce, Babsinka mi dělala při běhání radost a já asi uschnu, protože se v pondělí nenašel žádný muž s pomlázkou :-P Jen příště budu muset té mé potvoře asi naložit víc co na práci, neb v úterý byla podezřele málo unavená!
zapsala panička
   
foto: Peťa
Moje fotky v galerii zde



21. duben 2009 -  JUMPINGOVÝ SPECIÁL - Hradec Králové - Jak jistě někteří z vás ví, téměř před rokem (přesně v červnu 2008) Babsi začala na závodech odskákávat zóny a já se tak rozhodla, že si uděláme závodní pauzu a zóny přeučíme na nějaké pěkné a spolehlivé.
    A jak jsem si předsevzala, tak se také napůl stalo. Napůl proto, protože se zónami se stále pereme, respektive u terčíkové metody na clicker jsem po půl roce zkrátka nevydržela (přesněji to nevydržela moje nervová soustava) a od té doby přemýšlím, co dalšího vymyslím, ale zatím mi vše ztroskotalo na nemožnosti trénovat někde kladinu alespoň párkrát do týdne. Závodní pauzu jsem ale dodržela. V létě a na podzim jsme si na závodech vyzkoušely jen doskokanění v jumpingu a ačkoliv jsem zaplatila členské příspěvky Klubu agility i na rok 2009, nepředpokládala jsem, že v nejbližší době na závody vyběhnem.
    Pak mi ale jednoho dne psala Peťa, a že prý v Hradci pořádají jumpingové závody a bylo rozhodnuto. Dokonce jsme se ještě jen tak tak vešly do kategorie jedničkářů, kam si myslím s našimi výsledky stále směle patříme :)

* * *

    Konečně nadešel duben a náš velkolepý návrat na závodní dráhu, ehm parkur. Jelikož ale už od léta pravidelně nikde agility netrénujeme, byla jsem na to velice zvědavá. Za zimu jsme stihly 2 tréninky u Tondy Grygara, 3,5 intezivky u Lucky Dostálové (na jedné jsem Babsi vyměnila za Misíčka), 2 tréninky v Masečíně u Evy Bukričové a 3 návštěvy Péti ve Stodůlkách. Tu poslední jsem naplánovala na pátek, přeci jen Babsi překážky viděla naposledy pořádně v únoru, a tak jsem potřebovala alespoň trochu oprášit stahovačky a vůbec vyzkoušet, jestli bude Babůnka schopná v té vší radosti i trochu vnímat. A ona, zlatíčko, vnímala!
    Po tréninku jsme naložily Peťu, Laru i Maxíka do Mufa a odvezly si je k nám domů, aby se nám ráno lépe vyráželo rovnou směr Hradec. Vstávání bylo kruté, ale cesta uběhla rychle, nastudování cesty se ukázalo býti důkladné a za skvělé navigace Petry jsme dorazily až na místo. Tam se mě zmocnil ten starý známý pocit "agi závody", na který jsem za ten rok téměř už zapomněla. Přihlásil se v plné síle a mě začalo šimrat okolo žaludku. Zaprezentovali jsme se, usadili se na jedné straně parkuru a vyhlíželi známé tváře. To pro mě byl trošku šok, neb na závodech v Praze, ale už i na Ostravsku znám téměř všechny a když ne osobně, alespoň od vidění. Tady jsem se nechytala. I když pár Pražáků nakonec taky ještě dorazilo.

* * *

    A už tu byl první parkur. Stavěla paní rozhodčí Plíštilová, small začínali a my šly na start hned jako druhé. V celém tomhle stresu jsem úplně pozapomněla, že se na závodech čeká s vyběhnutím až na písknutí rozhodčí (no, asi bych měla přeci jen jezdit na závody o trošku častěji) a tak mě to trošinku zaskočilo. Plánované odložení na startu jsem pak už nezvládla, neb jsem se bála, že tam Babsi zkrátka nezůstane. V náručí se mi celá vrtěla a naříkala, když běžel PRTík před námi. A už jsme běžely. Moc si z běhu nevybavuji, jen to, že to bylo šílené tempo, adrenalin a... už jsme byly v cíli. Babsi krásně reagovala, neshazovala! a dokonce i kruh trefila. Trať byla docela záludná a téměř dvě třetiny závodníků se vyDISkali. Bylo z toho 4. místo a před námi samí šampióni jen o fous rychlejší. Byla jsem v euforii a tolik lidí se za mnou po běhu zastavilo, že jsem se až divila, kdo všechno nás sledoval. Chválili Babsi, jak pěkně se snažila a nekrosila laťky a já je ubezpečovala, že to musel být omyl, že v dalším běhu si to jistě vynahradí.

* * *

    A taky že jo. Ale nepředbíhejme. Na druhý běh jsme si musely počkat poněkud déle, neb první jumping se krapátko protáhnul a druhý se začínal od largů. Mezitím ale vysvitlo přímo letní sluníčko, teploty ve stínu stoupaly nad dvacítku a na sluníčku se nadalo téměř vydržet. I přesto ale většina do stínu odstěhovala jen své čtyřnožce a sami si užívali hřejivých paprsků. Někteří až přespříliš a tak se mi tílko vymstilo a nemaje krému na opalování (koho by také napadlo si ho brát, když jsem ještě minulý týden nosila kulicha), jsem si poněkud sežehla ramena a aby toho nebylo málo, jen z jedné strany. Takže se mi už nevím kdo posmíval, že budu jak fanoušek nejmenovaného fotbalového klubu.
    Ale to už tu byla prohlídka, ve které jsem narazila na trošku zákeřnou rozlišovačku tunel /slalom, pak motanici z překážek a ještě jednu už více zákeřnou rozlišovačku pevný/látkový tunel. Na startu si to přímo říkalo o odložení a já se rozhodla, že navzdory tomu, že na závodech nejsem schopná Babsinu odložit a odpoutat se od ní na pár kroků (v tréninku samozřejmě bez problémů, ale od té doby, co mi jednou na závodech vystartovala předčasně, to zkrátka psychicky nezvládám) si to tu hezky vyzkouším, případně se i DISknu a podle potřeby ji na start vrátím. A jelikož chci začátek běžet na pravou ruku, pěkně si jí odložím na levou a nadejdu si jí a tím ještě pojistím odložení. Přinesla jsem ji na start, položila na zem a vyběhla. Áááááá, nechápu, nejradši bych si v tu chvíli nafackovala, ale to už jsme byly za druhou překážkou a já musela improvizovat, jelikož jsem Babsinku samozřejmě měla na druhé ruce, než jsem si dělala prohlídku. Krkolomně jsme zvládly začátek, snad jen díky krásně vzdušným parkurům, které Slávka Podmolová staví a pak už jsem se jakž takž srovnala, křížení před slalomem se mi dokonce vydařilo podle představ a Babsi o nastražený tunel ani očkem nezavadila. V motanici překážek se mi sice okolo bočnice točila na druhou stranu, než jsem očekávala, ale díky mé bleskové pohotovosti, u mě spíše nevídané, jsem zareagovala včas a nasměrovala ji do správného tunelu. V druhém kole okolo parkuru se nic zvláštního už nedělo, snad jen to, že popadaly 3 laťky (já to říkala :) a pak ještě Babsi nepochopitelně minula cílovou překážku, kterou jsme zvládly opravit, ale měly tak na kontě odmítnutí a ve výsledku i trestné body za čas. Doteď se divím, že jsme ten parkur vůbec doběhly :) Ale opět musím vyzdvihnout to, jak krásně a rychle a přesně Babůnka reagovala.

* * *

    Třetí jumping stavěla opět Slávka a jelikož ten předchozí smallíci končili ani jsem se nenadála a opět jsem si procházela trať. Parkur se mi moc líbil. Byla to klasická rozběhovka na závěr, nic moc záludného, na radost, velké vzdálenosti a tunýlky. Z výsledků jsem tušila že v "jedničkách" se většina psíčků už alespoň jednou DISkla a tak ve mě svitla naděje, že když se nám podaří tenhle běh dokončit, třeba se na nějakém tom místě v součtu i objevíme.
    Ačkoliv byla hned pod startu rovinka, rozhodla jsem se už neřešit odložení a vybíhat z ruky. To máme dostatečně potrénované díky naší osobní trenérce, že Luci :) A když jsem se soustředila, abych opravdu běžela, tak jsem i bez náskoku zvládla Babsku ukočírovat, s minimálním obloukem zlomit do protisměru do tunelu a pokračovat v běhu. Následovala řada, se stahovačkami mezi bočnicemi, a tady jsem srábek šla na jistotu a pečlivě pohyb přeháněla, aby mi náhodou neustřelila na skočku z druhé strany. Zadařilo se a následoval úprk skrz podivně zatočený tunel, který nečekané množství pejsků zaskočil a hodně zpomalil, a mně se dokonce podařilo duchapřítomně na Babsi u skočky počkat, abych ji neutekla přespříliš a ona ji tak neminula a rovinkou do cíle. Hurááááá, spadla jen jedna tyčka my poprvé doběhly všechny běhy v rámci závodů bez jediné diskvalifikace! Měla jsem opravdu radost, Babsinka celý den šlapala jak hodinky šikulka moje a teď už jsme si obě mohly jen užívat a koukat, jak dobíhají ostatní. Konečně jsem taky měla možnost jít něco pořádného zakousnout, bohužel v kantýně už bylo k mání jen kafe :(

* * *

    Čas neúprosně letěl a doběhalo se až v podvečer. S našimi umístěními, 4. místo, ve druhém běhu předposlední ze všech doběhlých a díky chybě v posledním běhu místo 11. jsme při vyhlášování jen tleskali těm úspěšnějším a čekali jsme až si Péťa s úspěšným Maxulkou převezmou všechny ceny. Vyhlašovaly se také součty v každé výkonnostní a velikostní kategorii, ale bohužel jen první místa. O to neuvěřitelnější bylo, když jsem zaslechla své jméno. S kupou trestných bodů za druhý běh, by mě to ani ve snu nenapadlo. Ale postupové rychlosti se určovaly pro mě novinkou dle nového řádu a násobením koeficientem nejrychlejšího bezchybného psa, čili reálnou možnou postupovou rychlostí. Díky tomu jsme se posunuly před spolehlivé bezchybně běhající pomalé pejsky, kteří tak nasbírali za čas ještě více trestných bodů, než my za shozené laťky. Byla jsem nadšená a troufám si říct, že to byl náš životní úspěch! Tím spíš, že ze všech 40 smallů jsme se ve výsledku umístily na úžasném 3. místě, hned za dvěma trojkovými týmy a dokonce s nejrychlejším časem :)
    Ceny jsme odstěhovaly do auta a vydaly se vstříc domovům. Cestou jsme ještě navštívily již skoro tradiční kynologovu zastávku u McDonalda, odvezly Peťu a kolem půl 10. dorazily také domů.
    Tak kdyby mi tohle někdo řekl předem, asi bych se mu vysmála, ale je pravda, že takhle jednou za rok, na těch jarních závodech (předloni Tábor a loni Soběslav), se nám vždy nějak zázračně povede se v součtech nepochopitelně prosadit. Čím to je, to opravdu netuším, ale zdá se, že nám ta pauza prospěla. Co bude dál, se uvidí. Jedno je ale jasné, příště, až nějaké někdy nastane, už budeme startovat ve dvojkách :)
zapsala panička
Galerie ze závodů
A tady VIDEO našich běhů
   



(26. -) 28. - 29. březen 2009 -  4 za 4, aneb 4 sporty ve 4 dnech :) - Po delší době zase pořádně nabitý víkend. Vlastně nejenom víkend, ale když to vezmu kolem a kolem, tak už to začalo ve čtvrtek a sice tradičním nočním flyballovým tréninkem. Podle slov paničky prý rozhodně tradiční nebyl. Nevím, co se jí nelíbilo, protože všichni až na ni vypadali, že se ohromně baví a já se taky bavila. Rozhodla jsem se nováčkům z PRKu ukázat, že se nemají podceňovat a že i já ostřílený závodník někdy mám chuť zazlobit :) A tak jsem se předváděla, pouštěla míček, obíhala překážky a místo střídaček nabíhala útokem na kyblík s posbíranými tenisáky. Ale sranda musí být, že!

* * *

    Na pátek nám panička domluvila soukromý trénink agility u Péti ve Stodůlkách. Prý je to víc než nutnost, když nás za týden čekají TY závody (už od června minulého roku, jsme na žádných nebyly). A bylo to supeeeer. Moc jsem si to užila, hrozně mě to bavilo. Počasí sice vyhrožovalo deštěm, ale nakonec bylo přijatelně. Zaběhaly jsme si pár sekvencí, vyzkoušely rozlišovačky slalom /tunel a samostatné náběhy, nafotily nějaké obrázky a mohlo se jet domů.

   
vysmátá Babsi

* * *

    V sobotu jsme pak celkem neplánovaně vyrazily do Bráníka na louku k Vltavě, abychom se zúčastnily tréninku dogfrisbee u Míši Andrové. Talíře jsme přes zimu nechaly odpočívat, naposledy jsme házely na podzim také u Míši:-X při jednom z posledních loňských sluníček. A sluníčko, tentokrát už snad skutečně pořádně jarní, nám svítilo celou sobotu. Bylo nádherné teplo a páníci mohli konečně odložit péřovky a být jen v mikinách. Společnost nám dělala Pája s Mikeym a tak máme i fotečky, děkujem! Holkám to už docela jde a tak házely a házely. Učily se mířit na cíl a pak také dohodit co nejdál a rovně. Musím paničku moc pochválit, protože už se jí daří pěkné hody, rovné, dlouhé a to i s mými malými disky. Já byla také chválená i od Míši, pochytala jsem téměř všechny disky a bez krkolomných dopadů. Vyzkoušely jsme přeskoky a vaulty, dog catch a flipy přes nohu. Měla jsem jazyk až na vestě, ale hrozně mě to bavilo. V mezičase se paničce povedlo něco i vyfotit.

 
celou galerii najdete zde

* * *

    A už tu byla neděle a posun hodin na letní čas :) Moc nevím, co to znamená, ale jedno jsem měla jasné, odmítám vylézat tak brzo z pelíšku. Nakonec se ukázalo, že panička je trdlo :) Díky vlastní iniciativě přeřídila, než šla spát, téměř veškeré hodiny, co v bytě našla a stejně tak i svůj nový chytrý mobilní telefon o hodinu dopředu. Tomu pak začal zvonit budík uprostřed hluboké noci, protože se ještě chytře sám posunul o hodinu vpřed. Panička vylítla a kouká po pokoji, na nepřeřízené hodiny, na displej chytrého videa na protivně zvonící mobil. Na každém přístroji je jiný čas, 3:30, 4:30 a 5:30 a jelikož má v 6:30 vyzvedávat holky na Smíchově, je v tu ránu absolutně probuzená. Pro jistotu se jde podívat do kuchyně na družicí řízené hodiny, které ukazují přesný čas a dozvídá se, že je teprve půl páté. Probraná je ale už natolik, že si už nejde znovu lehnout. Což absolutně nechápu a dál ležím nehnutě v pelíšku. Jaký blázen by vstával dobrovolně vlastně v původních 3:30 a ještě k tomu v neděli??
    Za hodinu ale musím ven i já a čeká nás cesta do Letňan a odtud už v plné sestavě Bára s Annie a Evča s Agnes směr Kralupy nad Vltavou, kde probíhají coursingové závody. Střapečééééééék. Sice jsem ho zatím viděla jen jednou, ale byla to láska na první pohled. Přijíždějí další a další známí, zaprezentujeme se a čekáme u startu. Všichni už odběhali a já jsem pořád zavřená v přepravce. A pak už mě panička obléká do postroje a vede na start. Dívám se, jak běží pejsek přede mnou a nemůžu si pomoct a musím to hlasitě komentovat! A už jdu na start a běžíííííííím (video). Prý je tenhle běh v něčem jiný, než můj první v Lounech. Prý je důležitější a když ho zvládnu a ještě dva další, tak dostanu licenci a bude ze mě coursingový závodník. To ale nevím, co znamená a tak jako tak běžím a běžím a v cíli se můžu pořádně zakousnout. Super!
    Následuje dlouhé čekání, které si krátí paničky na obědě a my pejsci pak hraním na louce. A už je tu druhé kolo. Tentokrát poběžím ve dvojici s Annie. Dostávám na záda červenou dečku a pro jistotu náhubek, nic z toho ale nevnímám, protože myslím jen na střapeček. S Annie nám to vážně jde na jedničku, úspěšně manévrujeme a nadháníme si ten zrádný střapec, abysme ho v cíli obě současně zabily :) (video) Dokonce bych prý ani nutně nemusela mít v dalším běhu náhubek, že jsem byla hodná a s Annie se o kořist podělila, aby taky ne, za tak pěknou spolupráci. Tak to je ze mě už dvoutřetinový závodník. I když to prý moc neznamená, protože s vytížeností našich víkendů to tak vypadá na jeden střapeček za rok :( Ale to nevadí, už teď se moc těším!

     
celou galerii najdete zde
Pouze Babsí fotky tady

    A teď mě, prosím, omluvte, dostala jsem pigáro a tak jdu odpočívat a vstřebávat všechny ty prima zážitky.



1. březen 2009 -  VÝLET NA "ČERTOVY HLAVY" - LIBĚCHOV (u Mělníku) - Dlouho plánovaná akce s Pájou a její smečkou byla přeci jen tu. Panička sice zkoušela něco jako, že je hrozně nemocná, a v pátek a sobotu proležela v posteli, nicméně jí asi pohled na ztrápenou unuděnou psí dušičku natolik zmátořil, že v neděli ráno nastartovala Mufa a vypravily jsme se směr Vršovice. Cestu už má nacvičenou a tak kupodivu trefila napoprvé. (jo, to vám musím prásknout, že ve čtvrtek při cestě na flyball, ano opravdu na flyball, už nám začaly opět pravidelné tréninky, zapomněla sjet z barrandovského mostu směr Smíchov, automaticky jela na Jižní spojku a tak si vyzkoušela další z možností, jak dojet do Letňan, hihi :)) Pája už byla připravená a tak nic nebránilo tomu naložit její početnou smečku do kufru, který po vyklizení všech autokrámů je opravdu nad očekávání u takového pidiautíčka velice prostorný.
    Nastala chvíle, které se panička děsila a sice trefit od Páji nejkratší možnou cestou přes centrum směr Letňany. Musím jí pochválit, opravdu to zvládla a nedělní dopolední provoz byl na takové "vyzkoušení" naprosto ideální. Cestou už se nic moc zajímavého nedělo a s jedním zastavením téměř před cílem a poradou s paniččiným chytrým mobilem, jsme hladce trefili až do obce Liběchov, kde jsme zaparkovali na návsi a dál pokračovali konečně pěšky.
    Byla to paráda, počasí sice moc nepřálo, bylo pod mrakem a slibované sluníčko celý víkend nikde, ale nepršelo a bylo 10 stupňů nad nulou, takže vlastně docela ideální na procházkování. O to víc se paničky divily, když jsme za celou první půlku procházky potkali jen jedny další turisty. A pejska, krom těch uštěkaných za ploty, vlastně ani jednoho. Vyslechli jsme si něco o tom, jak můžeme být rádi, že zrovna my máme tak ochotné a obětavé paničky, které s námi chodí na výlety. A jo, bylo to prima. Běhali jsme, honili se, hráli si celou cestu a někteří odvážlivci se i koupali. Tedy běhali všichni krom Lijánky, která nejenže je neomylná stopařka a hlásička zvěře, což nám také náležitě předvedla, ale krom toho ještě hárá a tak byla odsouzena k tomu jít celou cestu uvázaná na vodítku.
    Cestou jsme míjeli sochy vytesané přímo do pískovcových skal. Paničky nás donutily udělat hromadné foto s hadem. A jinak jsme ten 12 km okruh ušli cobydup. Tedy téměř celý, poslední asi 3 km prudkého stoupání a klesání paničky hekaly jak divé. Ale chtěly vidět ty děsivé vytesané hlavy čertů? Chtěly :) Mně upřímně se tedy vůbec nelíbily a byla jsem ráda, že jdeme pryč.
    V závěru vycházky, už na dohled auta, jsme se smečkou rozhodli, že uděláme ještě takové zpestření a tak jsem vlítla do strouhy, co tekla podél cesty. Ale nebyla to ledajaká strouha, nýbrž stoka a černočerným bahnem, které jsem po vylezení ven měla všude. Následovala mě Fionka i Majk, ale já byla zaručeně nejčernější. Aby taky ne, když mám to privilégium nejet v kufru, ale na zadní sedačce :-P A ještě Sherrka se rozhodla v ten nestřežený okamžik něco voňavého zbaštit, zkrátka aby nebyla nuda. Výborné zakončení parádní procházky :)
    Následovalo nalodění se a vzápětí nekonečné čekání, až nám padne zelená. Jedna zastávka na benzínce, kde paničky natankovaly energii v podobě Shocků a další už v Praze po dlouhém, ale úspěšném hledání, u McDonalda. Alespoň, že měly tolik taktu a šly se najíst dovnitř do restaurace, většinou nám s tím totiž voní v autě pod nosem. I když se jim moc nechtělo, že prý se bojí, že je z restaurace vykážou, jak jsou celé od bahna, hihi :)
    Děkujeme za výlet a snad brzy opět někam vyrazíme!
Více fotek ve fotogalerii

   
foto: Pája



21. únor 2009 -  AGILITY INTENZIVKA - MASEČÍN - Další agility intenzivka je za námi. Tentokrát ale nebyla celodenní, jen půldenní, dvě skupinky dopoledne a dvě odpoledne, vždy hodina trénink, hodina pauza a hodina trénink. V důsledku toho jsem byla poměrně smutná, že se tam nesetkáme s našimi kamarády s Pájou od bíglíků a Peťou Lírinkovou, které obě jely už na dopoledne. Alespoň, že jsme měly společnost v podobě Péti s Laruškou.
    Jelikož tento týden vytrvale sněžilo a na naší silnici před barákem to vypadalo jak na horách, rozhodla jsem si dát dostatečnou rezervu. Na místo jsme tak dorazily o půl hodinky dříve. Cesta byla průjezdná bez problémů, až na moment, kdy jsme potkaly přímo v serpentinách autobus a ve mně byl maličká dušička. Ale zvládly jsme to a úspěšně dorazily do cíle.
    Trénink nám tedy začínal až za půl hodiny, tak jsme se rozhodly jít se nejdřív projít po okolí. Bylo to tam jako v pohádce, hluboký sníh křupal pod nohama, kolem zasněžené stromy a Lara s Babsi řádící v závějích. Litovaly jsme, že s sebou nemáme ani jedna foťák :(
    Ale už tu byl trénink. První hodinu se nám trenérem stala Vlaďka Čištínová, která si počínala poněkud rozpačitě a ve výsledku jsme si tu hodinu odběhaly tak nějak samy. Postrádala jsem výtky a rady k vedení. Pozitivní ale bylo, že jsme si vyzkoušely jednu "trojkovou sekvenci", která se nám nakonec na několikátý pokus povedla.
    Hodinovou pauzu jsme strávily ve vytopené galerce, s horkým čajem a párkem. V hale byla opravdu kosa.
    Druhý trénink už byl pod vedením Evy Bukričové a byla to příjemná změna. Vyzkoušely jsme si odložení, samostatné překonávání šikmo stojících překážek a zajímavé náběhy na kladinu. Opačné strany zónovek, tedy zóny měla Babsi parádně odskákané, i když áčko se jí sem tam povedlo pěkně v plné rychlosti prošlápnout.
    A jak se nám dařilo? Musím říct, že byla Babsi hodně pozorná, pečlivě mě sledovala a hezky reagovala. Zejména první hodinu. Také se docela snažila a krom příšerného kotrmelce přes dálku jí ani moc latěk nepadalo. Rozhodně si nenecháme ujít další příležitost se do Masečína vrátit.
    Unavené, vymrzlé jsme se vydaly na cestu zpátky a protože jsem vezla Peťu domů do Řep, zastavila jsem se ještě na návštěvě u mamky a Jendy, kteří bydlí o ulici dál. Dostala jsem teplou večeři a pokračovaly jsme na návštěvu k Coufalům, kde jsme dostaly instrukce na neděli, vyzvedly krmení a pokračovaly domů. Cestou nahoru po barranďáku se mi ještě jaksi nepodařilo dodržet předepsanou padesátku, kterou tam snad nedodržuje NIKDO! A o trochu rychleji, opravdu o trochu, Muf není z nejsilnějších a do kopce mu to zrovna dvakrát neakceleruje, jsem ještě lízala na semaforu oranžovou. Ve stejný moment mě výrazně rychleji předjíždělo zleva jiné auto, taktéž na oranžovou a za ním další, to stopro už na červenou. Jaké bylo mé zděšení, když se na něm objevil znenadání blikající majáček a směroval auto přede mnou ke krajnici. To začalo zpomalovat a já elegantně přejela do levého pruhu, a po 100 metrech zabočila k nám do ulice. No fuj, takhle mě stresovat!
    Babsi byla zničená a já taky, hlavně tedy psychicky, bylo toho na mě poslední dobou nějak moc a sluníčka je pořád málo...
zapsala panička



6. - 8. únor 2009 -  KLOKOČOV, TENTOKRÁT TROCHU JINAK - Ačkoliv jsem původně vůbec neměla v plánu na únorovou agility intenzivku jet, osud a přátelé tomu chtěli jinak a tak jsme se v pátek přeci jen vypravily opět na známé páteční "Écéčko" směr Ostrava. (I když vlastně tentokrát to bylo pozdější "Ícéčko", ale na tom asi nesejde :))
    Tomuto víkendu ale předcházel poměrně nepříjemný týden. Babsi, jak už jste si asi všimli v aktualitách, chytila nějakou virózu a aby toho nebylo málo, v noci z pondělí na úterý, z ní vše začalo lítat všemi možnými směry a zastavit se nám to povedlo až téměř po 20 hodinách. Myška vypadala na umření, takhle hotovou jsem ji ještě neviděla, nechtěla sníst nic a hlavně byl i boj dostat do ní nějaké tekutiny. Nicméně v pořadí na již třetí návštěvě na veterině za tři dny dostala ATB a začala se stabilizovat. Musela jsem jí rozmazlovat vařenými kuřecími prsíčky a rýžičkou a začala to být zas ta moje správná hyperaktivní Babsinka.

    PÁTEK
    Takže odjezd v pátek byl přeci jen ohrožen a já ještě z práce jaksi nestíhala, ujel mi těsně před nosem bus domů, další jel za 20 minut a při balení jsem zapomněla na přezůvky. Byla jsem neskutečně ráda, když jsem konečně seděla v klidu ve vlaku. Babsinku jsem zabalila pořádně do deky, aby mi neprochladla a já sama opět nadávala na šílenou nevypnutelnou ledově foukající klimatizaci, která je sice fajn, ale ne, když fučí do stejného místa čtyři hodiny v kuse. Cesta uběhla neskutečně rychle, musím říct, že icq v mobilu je vážně vychytávka. Také byla sranda, jak se mě Luca i Lucinka zděšeně ptaly, kde že to jsem, že jsem online, když mám už dávno být na cestě :)) Chichi. Ale tahle namožený palec jsem snad ještě nikdy neměla.
    Na nádru nás vyzvedla Luca, následovala návštěva obchoďáku, pokec nad lahvinkou muškátu a psychická příprava na náročný víkend před námi.

   

    SOBOTA
    Ranní vstávání přestávám nějak zvládat. Rychle jsme se přesunuli do Felinky, vyzvedly Lucinku a Algidou a uháněly směr Klokočov. Tam už pomalu začínalo být živo. Šly jsme se ubytovat, postavit parkur, obstarat Lucčiné pejsky, neb ta jako vždy trávila téměř 24hodin instruktorováním na parkuru.
    Celodenní maratón, kdy jsme vařily čajíčky, venčili psí kluky (Monťa, Misík a Neo), psí holky (Babsi a Algida), asistovaly na parkuru při zvedání latěk a prostě snažily se nezmrznout. I když uznávám, že tentokrát počasí opravdu přálo a bylo moc hezky a nad nulou.
    Největší zrada ale asi nastala pro Babsi, neb ta ve známém prostředí neomylně zamířila do jízdárny, že se teda jde jako běhat a ono ne. Chuděrka nechápala. Nicméně koncem týdne teprve dobrala ATB a tak to na celodenní honění se po parkuru a rychlém střídání teplot, opravdu nebylo. Bylo mi jí líto, když jsem ji nechávala na pokoji spinkat a bylo mi jí líto ještě víc, když jsem viděla její nechápající vytřeštěný výraz, zatímco jsem z pokoje brala ven samotného Misíka a ji tam nechala.
    Naskytla se mi totiž možnost zkusit si potrénovat alespoň s náhradníkem, když mám toho maroda a tak jsem nabídku přijala. Sice jsem se bála, jak to půjde, ještě nikdy jsem s žádným jiným psem krom Babsi na překážky nevyběhla, ale ve chvíli, kdy jsem si vzala do ruky párek, Misík na mně mohl oči nechat, dokonce se nenechal zavolat ani Lucou (chichi, ale co mi jen tak, ehm, připomíná:)) a běhali jsme. A troufám si říct, že nám to spolu fakt šlo. Žádné padající laťky, a ovladatelnost Misíka mě uchvátily. Hrozně mě to bavilo a spoustu věcí se nám dařilo dobíhat napoprvé. Možná se mi povede vyškemrat i nějaké to videjko. Byla to určitě zkušenost k nezaplacení, a hlavně to byla fakt zábava. Jen, prosím, Babsince ani muk. Asi by se mnou pak nemluvila. Tak pššššt.
    Večer následovalo promítání videa z tréninků a z MS v agility z roku 1998, které mělo obrovský úspěch. A ačkoliv bylo teprve něco krátce po desáté hodině, my šly zalehnout.

   

    NEDĚLE
    I druhý den probíhal v podobném duchu až na to, že přijely další fajné tváře. Jmenovitě pak Renča a Muf s Pufem. A tak mohla ta pravá zábava začít. Opět jsem běhala s Misíčkem, ale aby to Babunce přeci jen nebylo líto a protože už od čtvrtka opravdu vypadala velice dobře, na úplně poslední rozběhovky, jumpingové rovinky pro radost, jsem si vzala do haly s sebou a to bylo něco. Nejde ani popsat to její nadšení. Běhala krásně, přesně, rychle a ovladatelně, v což jsem ani nedoufala a hlavně se u toho celou dobu doslova smála. Měla jsem opravdu radost.
    Ale to už tu byl konec, loučení a cesta domů, která se mírně zkomplikovala celodenním hustým sněžením a že Klokočov skutečně neleží na hlavním tahu :)
    Děkuju všem, díky kterým jsem si tenhle víkend mohla užít, a té bezva partě lidí, která se tam vždy sejde.
zapsala panička
Přímo agilití fotky v galerii
       
foto: Háčko



24. leden 2009 -  AGILITY INTENZIVKA - MASEČÍN - Naprosto nečekaně se nám naskytla příležitost dostat se na sobotní agility intenzivku pod vedením Evy Bukričové. Brala jsem to všema deseti, neb agi nám opravdu chybí, do Masečína jsem se chtěla podívat už dlouho a u Evy jsem ještě nikdy netrénovala. Tím spíš, že společnost nám měla dělat Peťa s Laruškou a PRK agentky Péťa s Lírou.
    V sobotu ráno jsem tedy všechny 4 holky vyzvedla na Barrandově a vydaly jsme se směr Villa Gineta. Tímto bych jim chtěla poděkovat za navigaci. Nevím nevím, zda bych tam trefila sama na první pokus :)
    A pak už se běhalo. Třikrát po hodině tréninku. Zajímavé sekvence, Babsinka ve svém živlu. V začátku neřiditelná, ale veselá, později stejně nadšená a už trošku sehranější i se mnou. Jelikož ale pořád válčíme se zónami, rozhodla jsem se je alespoň pro teď, když není možnost kde trénovat sestupku, zóny úplně vypustit a hnát kladinu co největší rychlostí. V prvotním šoku byla zóna na áčku. Ale to asi taky poprvé a naposledy:)) Kladinu má Babsi natolik přesně odměřenou, že odskakuje nádherně nad. I když prý v jednom běhu sice zónu skočila, ale směrem dolů protáhla krok a zrychlila, což by byl krok tím správným směrem. No, uvidíme. S tímhle se asi musím srovnat já sama, na druhou stranu musím říct, že je pohodlné zóny na tréninku vůbec neřešit. Tohle se mi nepoštěstilo už dlouho a bylo to fajn.
    Den to byl strávený příjemně. Když jsme neběhaly, seděly jsme v teploučku vytopené galerie a pozorovaly ostatní, nebo byly proběhat pejsky na poli. Mezi mraky se prodralo i sluníčko a tak bylo opravdu jarně.
    Jen jediná věc se mi nepodařila dodržet a to sice to, že se mezi jednotlivými tréninky budu učit. Samozřejmě, že jsem se dál jak k první stránce nedostala a možná i proto pondělní zkouška zrovna nedopadla podle představ, ale tak příště:) Za toho maximálně spokojeného a příjemně unaveného teriéra to rozhodně stálo!
zapsala panička

     
foto: Lírísek, více fotek zde



17. leden 2009 -  ZA SLUNÍČKY DO UNHOŠTI - Jelikož mě panička přes týden hrozně moc zanedbává, slíbila mi na víkend nějakou pořádnou akci a tak jsem se těšila.
    Krátce po poledni jsme nastartovaly Mufa a vypravily se směr Unhošť. Tam nastalo krapátko bloudění. Panička hledala podle instrukcí třetí ulici doleva, mající v paměti zhruba představu o mapě, ale nějak se jí nedařilo napoprvé odbočku trefit. Musely jsme se tedy kousek za vsí otáčet a pokusit se ji objevit jízdou z druhé strany. Jedeme, jedeme a hledáme, kde že asi jsou ty novostavby, kde na nás mají Sluníčka čekat? Nakonec se dostaneme až kamsi k rybníku na opačný konec a kde nic, tu nic. Panička zvedá telefon a volá o pomoc. Dostává další instrukce a název ulice, který se po chvilce pohotově snaží zadat do svého nového chytrého mobilního telefonu. A vida, nejenže nám to našlo náš cíl, ale blikající červený puntík nám přesně na opačném konci obrazovky ukazuje naší aktuální polohu. Panička je nadšená, "Ono to FUNGUJE!" Otáčíme se a už bez potíží nacházíme uprostřed té správné ulice mávající Sluníčka. Luci, děkujem, ale stačilo říct rovnou, že je to třetí ulice doprava :-p chichi. No nevadí, našly jsme se úspěšně a mohlo se vyrazit na prochajdu.
    Udělaly jsme si krásný okruh podél zamrzlých 2 rybníků. S Algidou jsme se ani na momentík nezastavily a když jsem ji zrovna netrimovala na krku, tak jsme i s Dorinkou běhaly za talířem a bylo to super. Potkaly jsme plno pejsků, krásně se proběhly ve snížku, zbaštily pár koňských kobližků, zkrátka, co víc si přát.
    Když nám po hodince a půl začala být zima, vydaly jsme se na cestu zpátky a zapadly do hospůdky. Panička mi nevzala ani deku, abych nemusela ležet na zemi. Prý ji měla v autě, ale tam je mi prd platná, že? A tak jsem se chudinka maličká choulila na svém "kamarádovi" oblečku. Asi nikdy jsem ho neviděla tak ráda. I přes to jsem se snažila nespustit svůj vyčítavý pohled z paničky. Ta si mě ale jako vůbec nevšímala, neb u vedlejšího stolu probíhala právě nějaká rodinná oslava. To byste ale museli vidět. Osazenstvo, které bylo patrně jednou větví jedné velké rodiny. (To jsme prosím usoudily podle neuvěřitelné podoby babičky - mimochodem oslavenkyně, dvou paní ve středním věku, a 3 kusů náctiletých nejspíš potomků:) Přítomní měli na hlavách kelímky (hádaly jsme, že to byla domácí výroba z plastových pohárků na pití, které ale vypadaly spíše jak kelímky od jogurtu:)), nejvíc slušel dědovi :-D
    No, asi vidíte, že jsme měly o zábavu postaráno během pití čaje, jezení polévky i dezertu. Panička byla pak překvapená, že konečná útrata byla celých 65 Kč. Zkrátka jiný kraj, jiný mrav :) Náladu se nám ale vytrvale snažil pokazit pan číšník, který hádal naším paničkám asi tak 15 let, soudě podle jeho vystupování.
    No a zbývala cesta zpátky k autíčku, ještě naposledy se proběhnout po tmě po poli za talířem a hurá domů. Děkujeme, holky, za bezva procházku. A doufám, že do konce ledna ještě něco zvládneme podniknout!

   
foto: Mura.Lucinka



11. leden 2009 -  SNĚHOVÉ AGILITY - Po dlouhatánské době jsme se opět vypravily na agility k Péťe do Stodůlek a bylo to bezvadný. Já si prvně zkusila vykutat Mufa z pod přikrývky sněhu a ledu a taky jaké je to bruslit a autíčkem na sněhu. I když uznávám, rozhodně jsou po týdnu silnice již suché a protažené, ale cesta ke cvičáku nee :)
    Běhalo se na sněhu a to pro nás byla téměř premiéra. Já měla co dělat, Babsi byla nadšená, a účel splněn. Terierka unavená, já spokojená, že jsme zas něco spolu podnikly a zkrátka moc děkujem Pétě a snad to nebylo naposledy.
zapsala panička




Starší zápisky najdete zde:
2005 - 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013