16. - 20. listopad 2011 -  ULTRA INTENZIVNÍ AGILITY TRÉNINK V KRUNÝŘI - u Marti Konečné - Je tomu skoro půl roku, co jsme na táboře v Roudnici naplánovali tuhle speciální intenzivku. Specielní proto, že si ji Marťa pořádá přímo u sebe doma, je jen pro omezený počet lidí (aby se do baráčku k Martě všichni vešli) a hlavně je tak nějak jen pro zvané. A tak jsme já, Blanka a Týna byly velmi poctěny touto nabídkou, která se neodmítá a začalo těšení se.
    A už tu byl podzim a s ním za okny inverze jak hrom, mlha, zima, že by člověk psa nevyhnal a my poctivě balili do tašek plavky, protože: "V Krunýři je i v listopadu krásně teplo." :))) No, tedy toto Martě nevyšlo, ale vše ostatní už na jedničku.

    ODJEZD
    Z Prahy jsme vyrážely už ve středu dopoledne, já musela s lítostí opustit předčasně králičí konferenci :) a už jsme se na Barrandově soukali do žluté Felinky Ferdy, s rakví na střeše. I tak jsme měly problém se ve 3 lidech a 4 psech a miliardou zavazadel vměstnat, ale nakonec se nám to pěkně povedlo a cestou zpátky jsme ještě zvládli přidat Marti stan, vezený na reklamaci. Celou cestu jsme se ale modlily, ať nás nezastaví policisti, neb přeprava našich psíků rozhodně nesplňovala bezpečnostní předpisy. Na druhou stranu jsme byli perfektní atrakce, zvláště na parkoviští u McDonalda jsme vždy strhli velikou pozornost. Aby taky ne, s tolika hlavama v okýnku :)
    Na místo jsme dorazili až v pozdních večerních hodinách, někteří toho dne v autě strávili už více než 5 hodin, a byli jsme zralé na to jí akorát spát.
    
    TRÉNINK, TRÉNINK, TRÉNINK!
    Dobře jsme udělali, neb nás čekaly 4 dny plné (a to doslova) agility. A proto jsme sem taky přijeli, že? Trénovalo se od rána s pauzou na oběd až do tmy. Pejsci byli odložení v klecích a domečkách v předsíni Martinina paláce a odtud jsme si je brali ven na pár metrů vzdálené staré fotbalové hřiště, kde výcvik probíhal.
    Za den se toho stihlo opravdu hodně. Pro mě to byl naprosto nový styl tréninku. Kde se procházela vždy jen 1-2 sekvence a rovnou se odbíhala, postupně za sebou všechny velikostní kategorie a už se procházela další. Odtrénovali jsme toho skutečně spoustu, ale troufám si říct, že to byl také obrovský záhul pro pejsky, kteří o to méně odpočívali a prakticky se v klecích ani neohřáli a už šli zas na překážky.
    AJŤÁK
    Já běhala s oběma holčičkama a trochu jsem se bála, co to udělá s puberťákem Eterkou, která vlastně díky zraněnému drápku ještě nikdy žádný intenzivnější trénink nezažila a já jí připravila rovnou toto. Ajťák to zvládla celé na jedničku a sama jsem čučela, jak moc se vydržela soustředit, prakticky až do neděle. Musím říct, že jsem ji dost podcenila, a že z běhání s ní mám ten nejlepší pocit. Na to, jak uřvaně a nekokontrolovatelně se projevuje při příchodu k parkuru, je až neuvěřitelné, jak se krásně vyklidní při odložení na startu a pak už jen vnímá a vnímá. Jako pokud by to takto mělo vydržet, nemůžu si na nic stěžovat. Reaguje krásně, rychle a přitom je zatím nezkažená a lítá na vysílačky mnoho metrů daleko. Musím říct, že je s ní prozatím radost pracovat. Také jsme pokročily opět se slalomem. Cizí prostředí z prvu dělalo trochu problémy, ale to se poddalo a postupně k 6 tyčkám přidávám i svůj pohyb a křížení.
    BABSI
    Větší potíže se systémem této intenzivky měla paradoxně Babsinka. Ani ne tak s náročným tréninkem, jako spíš s nedostatkem odpočinku. Holky jsem totiž měla zavřené dohromady v jedné kleci a tak se asi stalo, že Babsi po celý den uvnitř nezamhouřila oka a dospávala vše jen u mě pod peřinou v noci. V neděli bylo vidět, že už opravdu nemůže. No, já vlastně v neděli taky už nemohla, jediný, kdo mohl pořád, byla naspeedovaná Eterka. I když popravdě v neděli sice stále fyzicky mohla, ale přestala jí fungovat hlavička. Ano, byl nejvyšší čas odjet. A poučení pro příště, ubytovávat holky každou zvlášť, ať má Babsinka pohodlí a může odpočívat.
    U Babsky bych ještě tréninkově vypíchla, že se po celou intenzivku příliš neobtěžovala se zastavením na kladině, ale vzhledem k tomu, že jsme ve fázi, kdy moc dobře vím, že ona moc dobře ví, co má na zóně udělat, tak doufám, že zkrátka stačí jen vytrvat a vše se poddá časem. Ostatně přes zimu nás čeká více trénování v hale s Eterkou a Babsinka bude docházet právě jen na zóny! Tak uvidíme. Snad do jara vyběhneme s aspoň 2/3 zónovou úspěšností (myšleno houpačka a kladina). Jinak ale běhala pěkně a spolehlivě, neshazovala (že by dlouhodobá absence flyballu skutečně nesla své ovoce?!), jen se musím naučit ji nenechávat dotahovat samostatně vysílačky, protože ona se mým pohybem nechá snadno zvyklat. No jo no, holt daň za pozorného a už ne roztěkaného a rozlítaného pejska, chybí nám vysílačky. Aneb stále je co pilovat. To je na agility tak super :)
    
    ZÁVĚREM
    Celý prodloužený víkend se ale vážně neskutečně povedl. Celý den jsme stáli všichni po kupě venku na parkuru a klábosili, pražská výprava neměla chybu a to jsme se chlámaly téměř 24 hodin denně, zvláště pak při Blanky dabingu mého Sádrového trpaslíka, jak byla pokřtěna Eterka pro svůj typický a velmi inteligentní posez :D, seznámili jsme se i s novými fajn tvářemi, poznali několik stravovacích zařízení v blízkém i vzdálenějším okolí, ale vždy jedli jen U Koroka :D, poučila jsem se, že nemám dlouho váhat, když chci nakoupit ve vesnické sámošce, jinak na mě třeba taky nic nezbyde, že? A své přírodopisné vzdělání jsme obohatili o nový živočišný a psům velmi nebezpečný druh - Kundatra Krunýřská, která dělá z všetečných pejsků Hrabě de Peyracky :D
    Zkrátka byla legrace, ale také totální únava a vyčerpání a musím zbaběle přiznat, že i když se mi tam opravdu po celou dobu moc líbilo, těšila jsem se pak domů na nicnedělání a teplo a válení se u pohádek pod dekou jako malá… :) (jo a taky na překvápko od Pavlika ;) myslím, že se mnou se těšila i Babsinka, holky, Lexa i Abbouch. Jen Sádrový trpaslík si nějak nevšiml, že by mohl být taky trochu unavený.
    
    Díky Marťo. Jen co se nějak zregeneruju, dorazíme rády zas!
    
zapsala panička

foto: google.com12. - 13. listopad 2011 -  ENDORFINOVÝ VÍKEND, aneb sobotní Jahodová Bowle a nedělní výšlap na Sněžku - Znáte to? Když máte za sebou zničující víkend, s minimem odpočinku, neustále na nohou a přesto se v pondělí vzbudíte poměrně čerství a ještě k tomu s neodpáratelným úsměvem na ksichtě? Tak tak se cítím právě dnes i já.
    Popravdě, je to už dlouho, co jsem zažila takovýto euforický pocit po nějaké akci. Dost možná je to také tím, že poslední závody jsme s Babsinkou absolvovaly v květnu (flyballový Eager´s Cup) a poslední agilití dokonce před více jak rokem loni v červenci. Ostatně loňské Opatovice byly vlastně počátek konce našeho dosavadního závodění a celý rok jsme jen pilovaly zastavované zóny, o kterých vlastně to dnešní povídání skoro celé je :)
    
    Všechno začalo hecem, že přeci zóny na kladině v tréninku už míváme pěkné, tak proč je nezkusit otestovat i v závodní atmosféře. Kladenské halovky se zdály být ideální příležitostí. Nahrávalo jim jednak teplé zázemí tělocvičny, které dopřává jen minimum zimních závodů na našem území a druhak přítomnost spousta známých tváří, kamarádů a také naší trenérky Pavly. A tak jsem se nechala přemluvit s vidinou toho, že je to ještě daleko.
    Rozhodla jsem se nás nahlásit jen na jeden den. Přeci jen po takové době, jsem si říkala, že začneme zlehýnka. Začala jsem se nakonec i docela těšit. Jenže jak se závody blížily, startovka se závratně plnila a mně bylo pár dní dopředu jasné, že vzhledem k tomu, že mají přednost přihlášení na oba dva dny, na nás se nedostane.
    
    PŘED VÍKENDEM
    Ve čtvrtek před závody jsem se ještě nechala vyhecovat a s předpovědí krásného počasí zlákat Míšou od hovíků na výšlap na Sněžku. Mnozí z vás asi ví, že o zdolání naší nejvyšší hory básním už dlouho, pár let, nejčastěji pak při příjezdu na kynologickou akci konanou poblíž, na kterém máme závodit :) A tak jsem se upsala ďáblu a s vidinou odpočinkové soboty strávené místo na závodech doma, mi přišlo hezké se naopak v neděli protáhnout.
    Ve čtvrtek jsme ještě absolvovaly původně předzávodní trénink. Nicméně Ajťáčkem aktuálně mlátí puberta, na place jsme spolu zabraly většinu času určeného pro trénink a tak jsem prostor určený pro Babsinku zkrouhnula jen na zopakování zón. Vždyť na závody přece nejedeme, tak proč se honit a stresovat, raději věnuji víc času puberťákovi a s Babsinkou si dáme jen pro radost zóny. S Pavlou jsme ale udělaly pokus a připravily Babse trochu "atmosféry", Pavla hecovala, juchala, křičela, tleskala a Babska nezklamala a nechala se vyfičet, a co si vzpomínám, na poprvé nezastavila ani jednou!!! Za to si při elegantním letu a dopadu na zem pod zónu vždy spokojeně zavrčela. Ehm. Byla jsem ráda, že na Kladno přeci jen nejedeme :)
    Jaké bylo mé páteční překvapení, když mi přišel mail, že mě i Evika s Agnes na závody berou. Nervozita začala působit, ale zároveň jsem se moc těšila. Společnost Evičky mi byla zárukou dobré nálady.
    
    SOBOTA
    Sobotní vstávání bylo kruté. Evik nás nabral doma a odtaxikařil až na místo určení. Cestou k hale jsem litovala, že jsem se rozhodla vláčet klec. Na místě už bylo spousta známých, jmenovitě pak největší podpora Péťa s Larinkou i Maxulkou a Lenka s Psirkama, no a nechyběla ani naše a zároveň domácí trenérka Pavla.

    AGILITY
    První se běželo Agility, trať po prohlídce moc pěkná, kladina až za polovinou. To bylo jediné, co jsem se modlila, ať nejsou kladiny hned zkraje, byla jsem rozhodnutá si je striktně opravovat za cenu diskvalifikace, s tím, že pak parkur ihned opustíme. Tak abychom se alespoň trochu proběhly, když už :) Ostatně zóny (přesněji ty na kladině, na áčku je máme zatím beztrestně skákané, ty začnu řešit zase až příště ;) byly alfou a omegou celých závodů, a kvůli jejich potrénování jsem na závody vlastně jela.
    Běh se nám povedl, i když Babsi měla s klouzající umělkou co dělat, krásně se vypořádala s podklouznutím ve slalomu a hezky ho dokončila. A pak přišla kladina. Babsi běžíííí, nahoře si pěkně hopká, já tuším, že je zle a pak už dole letííííííí. Stop, takhle by to nešlo, vracím jí v klidu jen na sestupku, krásně zastaví 2on2off. Beru ji do náručí, Babska se vzteká a mručí po mně, že chce běžet a že ji nadmíru obtěžuju, jestli to jako nevim. Znovu s ní opravuji v tempu celou kladinu a Babsi letíííííí. Opět ji navádím do pozice jen ze země a opravuje. Čas vyměřený na pobyt na parkuru jsme si ale tímto již vybraly a za nervózního pohledu Alice Glöcknerové ho raději urychleně opouštíme. Babsinka se svým výkonem nad míru spokojená. Upřímně, já to tak nějak čekala a tak mě dobrá nálada také neopouští. Následuje krátká konzultace s trenérkou, ale i s holkama, jak to zkusit v dalším běhu, kterým jsou zkoušky. Viděla jsem to trochu pesimisticky.
    
    ZKOUŠKA SA2
    Den ubíhal a nálada byl dobrá. Kecaly jsme s holkama, Eterka se vztekala v kleci. A byly tu zkoušky, opět pěkná trať, opět kladina v druhé polovině parkuru. U slalomu odmítačka, Babsa byla z tunelu tak rozběhlá, že se jí nepodařilo přibrzdit do první tyčky, musela jsem ji vracet. Za tunelem se mi povedla zamýšlená "francie" a už tu byla kladina. Já napřed, zkusila jsem na Babsu běžící akorát po střední část zahrozit "Babsinoo!" Sestupka a Babsoidek se přilepil na konec kladiny do ukázkového 2on2off. V hale jsem zaslechla obdivné zahučení. Díky ;) Nevěřila jsem vlastním očím, mrkla přes hrazení na Pavlu, zpátky na Babsu, slovně jsem ji chválila až do nebes a nechala pár vteřinek v pozici zůstat, až potom jsem dala největší odměnu, uvolňovací povel, a pokračovaly jsme dál. Bez většího zaváhání jsme doběhly do cíle. Euforie, radooost, většina v hale asi nechápala, proč se tak raduju z běhu, kde máme odmítačku na slalomu, odskočené áčko a časovou ztrátu jako hrom. Ale já se radovala jak malá a periferně jsem slyšela, jak se se mnou raduje i část spřízněného obecenstva. Krásný pocit. Krásný, krásný. To nejde snad ani popsat, jak mi v tu chvíli bylo. Díky, díky, díky! Popravdě jsem Babsi dost podcenila a nevěřila, že byť jen přibrzdí, natož zastaví. Překvapila a mile.
    
    JUMPING
    Následovalo venčení, klábosení, fandění, kochání se dalšími závodníky a odpočinkový poslední jumping. Odpočinkový proto, že už nehrozily zóny, jinak trať odpočinková nebyla, o to víc ale krásně běhavá. Startovní rovinka víceméně rovinkou nebyla a já do poslední chvíle řešila, jak ji půjdu. Přivolávat přes překážky se mi nechtělo, použít "francie" jsem váhala. Nakonec mi pomohla k rozhodnutí Pavla a já se hecla, že tam ty dvoje "záda" a "top spin" na konci dám! Jen škoda, že tohle ne videu vidět až tak úplně není, protože musím říct, že jsem byla pyšná, jak pěkně jsme to s Babsi zvládly. Osudným se nám opět stal slalom. Na Babsce bylo celý den vidět, že se s klouzajícím kobercem u téhle překážky hodně pere a já jí ještě ani nepomohla, brzy cukla do strany k tunelu, který měl následovat a Babsi zaškorbrtla a vypadla na předposlední tyčce. Nešlo nám o nic, a tak jsem se snažila v klidu Babsinku vrátit na začátek. Cestou se mi ovšem trochu zacyklila, jak moc chtěla pokračovat a než se mi jí podařilo vyklidnit do únosné míry, abych ji poslala na nový náběh, zaplula mi do tunelu a DIS. Dokončily jsme běh krásně v tempu podle plánu a já byla nadšená.
    
    ZÁVĚREM
    Ačkoliv výsledky nebyly k chlubení, já považuju náš agilití comeback za více než zdařilý a nadšená jsem ještě dnes. Nejenže se nám podařila předvést ukázková zóna i přímo na závodech, dokonce krom jedné první laťky nespadla za celý den ani jedna jediná další, skoro k neuvěření. A aby toho dobrého nebylo málo, poprvé po dlouhé době jsem z našeho běhání měla dobrý pocit, že doopravdy fungujeme s Babsinkou jako tým a klape nám to. Běhy dokončuju tak, jak si je procházím, a daří se mi hledat nejideálnější vedení s ohledem na psa. Že zvládám pokrátit oblouky a že Babsi, krásně reaguje a maká o 106. A to tak, že ve zkoušce, kde jsme ztratily čas opravováním slalomu a ještě dalších několik dlouhých vteřin při chválení na zóně na kladině, tak přesto zaběhla 3. nejrychlejší čas ze všech s námi v kategorii a dala rychlostně i několik čistých psů umístěných nad námi. No moje nadšení opravdu nešlo a stále nejde popsat. Babsa je prostě úžasňáková a těch pár zaškobrtnutí ve slalomu jsou vzhledem k ostatním výkonnům jen drobnůstky.
    Jedno vím ale určitě, bez zázemí kamarádů a trenérky, kteří nás tam celý den měli na starost, bychom takových výkonů nebyly schopny, proto zde patří prostor pro mé upřímné poděkování!!!
    Večer jsem všechny 3 odpadly už v 10.
    
    NEDĚLE
    Já opravdu dodržím, co slíbím, Míšo! A tak jsme i v neděli vstávali časně. V 7 hodin jsem kontrolovala teploměr v zamlžené Praze, -4 °C, brrr a porovnávala ho s krásnými sluníčkovými záběry z kamery přímo na Sněžce, tam luxusních ranních +3,5°C. Před 8 už jsme byli na cestě a v 10 hodin na parkovišti v Peci pod Sněžkou.
    Tam jsme se přidali k Míše s hovíkama, Julce s Bouím a ještě rodinkou s ovčouny a vyrazili směr Obří důl. Nejednou jsem se během stoupání proklínala, co za hloupý nápad bylo vyrazit v neděli po závodech kamkoliv, natož na Sněžku, ale překonala jsem se a nakonec to ani tak nebolelo soudě podle toho, že svaly dnes kupodivu necítím žádné. Za necelou hodinku a půl jsme za nádherného počasí stanuli pod finálním úsekem na vrchol a za další pár desítek minut už jsme se vyhřívali a svačili jen v mikinách v leže na stráni ve výšce 1602 m n. m. Počasí vyšlo fakt parádně, po cestě jsem několikrát musela odsvlíkat jednotlivé zbytečné vrstvy a i nahoře bylo úplně bezvětří a jen pálilo sluníčko, že moje obavy, že mi tam umrznou moje teriéři zmrzliny, byly zbytečné a oblečky zůstaly hluboko v batohu. Stejný nápad jako my měli včera i jiní a tak tam bylo opravdu spousta lidu.
    Dokochali jsme se a vydali se na zpáteční cestu po hřebeni přes Luční boudu s fotografickou zastávkou při západu slunce a pak už jen přes Vírovku a Richterovky po silnici dolů do Pece. Musím říct, že cesta dolů po asfaltce byla o dost náročnější, než ta nahoru a kyčle se mi dneska ozývají od rána.
    Výlet to byl přesně dle mého gusta, Eterka se po celou dobu pěkně a úspěšně socializovala s velkými psy, jen jeden z účelů zdál se nebýt splněn, a sice, jak je možné, že ty dvě potvory po příjezdu domů a po večeři začnou jako první ze všeho zuřivě pobíhat s PET lahví po bytě sem a tam? Myslím, že holkám se výlet také libil a tohle byl zkrátka jen teriéří projev spokojenosti.
    Nakonec jsme přeci jen všichni doma odpadli už v 9 večer, jen já nemohla po celý víkend sundat ten protivný úsměv z obličeje :)
zapsala panička

foto: Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz)28. srpen - 3. září 2011 -  VITábor VĚTŘKOVICE A PAŘBA NA STODOLNÍ - Tak jako každý rok, i letos jsme nemohly chybět na agility táboře ve Větřkovicích. Tentokrát jsme ale měly tu čest zúčastnit se přímo VIP tábora Lucky Dostálové a Terky Králové na konci prázdnin. Cestu Praha-Větřky jsem zvládla ve společnosti Oslíka sama a neuvěřitelně pohodově.
    S Babsinkou jsem měla běhat u Lucky a s Ajťáčkovou u Terky. Jenže osud tomu nechtěl a hned v první sekvenci si PRTka nešťastně zalomila drápek, krve jako z vola a do konce tábora už si mězi překážkama nezaběhala, fňuk.
    O to víc jsem ale věnovala ušetřenou energii do tréninku s Babsinkou. Parkury a sekvence byly velmi náročné, zhruba odpovídající náročnosti účastníků tohoto speciálního tábora. Každý parkur jsme dlouho rozebírali, hledali a učili se vidět nejvhodnější a nejrychlejší trať pro psa, inspirovali se dalšími trénujícími a bylo to super! Přesně tak, jak si momentálně představuju trénink agility a přesně tak, jakým stylem běháme u Pavly. Zkrátka v partě lidí, kteří se jedou něco naučit a dostat tam ze sebe maximum. A nezkazil to ani každodenní budíček o půl 6 :)
    Byl to výborný týden, počasí vydrželo být po celou dobu pěkné, Babsinka krásně běhala a dokonce už zase věřím, že jednou dotáhneme do konce zastavované zóny. Tam předváděla přímo luxusní! Doufám, že se nám podaří se na tábor vetřít i příští rok. Moc mi dal. Hlavně co se týče teorie.
    Spolubydlící na chatičce nám dělala Lucinka s Algouškem a Dorinkou, na závěr tábora za námi přijel i Pavlik, který musel poslední den pracovat, zatímco já se pokoušela fotit závody. Načež jsme se přesunuli do Ostravy, kde se večer na Stodolní slavila Lucááá a to byl mazec! To bylo zakončení. Poděkování ještě patří Lucince a Ondrovi, u kterých jsme mohli přespat zbytek noci a pak už hurá na cestu domů, ještě s již tradiční zastávkou u Anči v Litomyšli. To je na půl cesty, tam nesmíme chybět.
zapsala panička
 
foto: Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz)21. - 24. srpen 2011 -  NÁVŠTEVA ANDULKY NA TÁBOŘE OBEDIENCE ve Dvoře Králové - Protože máme pocit, že se s Andulkou vídáme málo, rozhodly jsme se, že se na ní přijedu podívat na tábor. Udělaly jsme si tedy výlet vláčkem, do Dvora Králové a užily si pár pěkných letních dnů. Musím říct, že letošní léto ke mně bylo více než hodné. Užila jsem si na dovče všech těch pár dní, které byly teplé a slunečné, naopak většinu zmoklého léta jsem proseděla v kanceláři. Vyšlo to na jedničku!
    Ve Dvoře bylo opravdu horko. A to takové, že hned po ránu nás, společně s amplionem vyhrávajícím Viléma :), vyhánělo ze stanu a dovolilo nám se do něj vrátit až v pozdních odpoledních hodinách. Anča dvakrát denně cvičila, my buď koukaly, nebo si hrály s diskem vedle. Převážnou část dne jsme ale jen ležely a klábosily ve stínu stromu, chodily s pejskama k vodě a nechaly se vytahovat Ančinou tetou na obědy zakončenými výbornou točenou zmrzkou. Prostě po 5 týdnech v práci naprosto zasloužená dovolená dle mého gusta. Škoda jen, že byla taková krátká a už ve středu jsme musely dom…
    A ačkoliv poslušnost nedělám ani neplánuji dělat, musím říct, že krom chození u nohy se mi nácviky a práce u jednotlivých cviků moc líbila. Lada, která tábor vedla mě naprosto učarovala a moc se mi to zkrátka celé líbilo!
zapsala panička
     


20. srpen 2011 -  KLUBOVÁ VÝSTAVA JRT a PRT NA KONOPIŠTI - Veliká premiéra pro mě i pro Ajťáčka nastala. Vypravily jsme se do krásného prostředí zámku Konopiště, kde se ten den vystavovali JRTi a PRTi na své klubovce. Vystavování samotné pro mě bylo vlastně až vedlejší, i tak jsem z něj byla řádně nervózní. Hlavní důvod mého těšení se byl, že jsme se zde potkaly se oběma našima sestřička z vrhu E, Enynkou i Esmé a dokonce spolu holky nastoupily, aby zabojovaly o titul největší krásky, do kruhu dorostu. Pečlivě na nás dohlížela naše chovatelka Jíťa a podporu a fotodokumentaci měl na starost Pavel.
    Premiéru jsme zvládly myslím úspěšně, ve svetříku jsem se pekla jen chvíli, Ajťáček krásně šlapala na vodítku a rozhodně mi neudělala ostudu. Postoj ten je naše slabina, ale povedlo se mi ji jakž takž udržet v něčem postoji trochu podobném a bylo z toho konečné krásné 3. místo, známka VN 3 a moc pěkný posudek. Tím váženější, že byl přímo od paní Tiché, skutečně osoby na svém místě. Měla jsem velikou radost hlavně proto, že Eterce vychválila hezký pohyb a sportovní vzhled, když ještě dodala, že je vidět, že neleží jen doma na gauči, dmula jsem se pýchou.
    No a pak už následoval oběd a cesta domů. Bylo krásně a měli jsme sebou i Babsinku, která se poněkud nudila, takže jsme po odvystavování dorostu zase hned prchli.
    Výstava to byla moc pěkná, v nádherném prostředí, plno známých tváří, avšak já se věnovala hlavně naší rodině a tak jsem neměla čas pořádně se rozhlížet. Tak třeba příště, až budu trochu víc vědět, jak to na výstavách chodí, rozhodně nás ještě pár trápení v kruhu čeká. Nicméně už teď vím, že si jen splníme základní výstavní gramotnost a honem rychle se zase vrátíme na parkur mezi překážky, protože tam je naše pravé místo ;-)
zapsala panička

foto: Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz)

Více fotek z výstavy ZDE


8. - 16. červenec 2011 -  DOVOLENÁ VE FRANCII A HOLČIČKY NA HLÍDÁNÍ U ANČI - Bylo to poprvé, co jsem bez nich byla déle jak víkend, nicméně jsem věděla, že zrovna v Litomyšli se budou mít jako v ráji, dokonce si troufám tvrdit ještě lépe jak u mě a že ony mně budou chybět víc, jak já jim. A taky že jo, holčičky se podle všeho měly úžasně. Ajťáček měl na dovádění bordeřího kamaráda Dicka, Babsinka na honění mourovatou Bedřišku a Anča na starost 5 psů, opravu střechy a tábor obedience k tomu, chuděra, za tohle jí budu nadosmrti smrťoucí vděčná. Holky si užívaly luxusu zahrady, spaní v peřinách, jezdily s Ančou na tábor, Ajťáček okusoval auto, trénoval hlasivky a Babsinka hrabala jámy. Musela to být idyla, tedy jak pro koho. Vítání proběhlo dle mých skromných představ, můj odjezd nezanechal ani na jedné psychické stopy, jen Andulky je mi líto ještě teď. Ani přivezenými francouzskými dary dostatečně nešlo vykoupit újmu. Díky moc!
zapsala panička
   
foto: Andulka


26. - 30. červen -  AGILITY TÁBOR ROUDNICE NAD LABEM - Na tenhle týden si vzpomínám jako na jednu velkou pohodu. Pod stanem jsme bivakovaly společně s Týnkou od Abbušáka a Bláňou s Lexou, na parkuru nás trápila jako vždy skvělá Marťa Konečná a počasí bylo doopravdy ukázkové a letní, takže nám ke štěstí doopravdy chyběla jen pořádná voda někde poblíž. Jinak tábor neměl chybu, kromě cvičení jsme se jen povalovaly a relaxovaly, přesně podle mého gusta ;) A cvičák mají roudničtí opravdu krásný.
    Trénovala jsem na střídačku s oběma holkama, přeci jen Ajťák dovršila teprve nedávno půl roku, tak jsem ji ještě nechtěla moc honit a ještě dopřát štěňátkovského dětství a i Babsinku jsem po operaci chtěla vracet do zátěže postupně. A bylo to prima. Holkám to moc šlo, jen ty zastavované zóny, jak pěkně Babsince už před operací šly, najednou jsem nabyla dojmu, že je nedoděláme nikdy, protože Babsa se tvářila, jako že je nikdy neviděla a o 2on 2 off neslyšela.
    Tábor jsem si ještě zpestřila pondělním hozením se do gala a cestou do Prahy na Suchdol na promoci mé drahé kamarádky inženýrky Andulky, kde jsem stěží zamačkávala slzu a nemohu se již dočkat té své, doufám, že se na mě také přijede do Prahy příští rok podívat ;-)


    No a na závěr za námi přijel i Pavlík, takže máme i pár fotek. Byla vážně prča a tak jsme se hned neohroženě nahlásily v plné polní na podzimní intenzivku, kterou pořádá Marťa u sebe doma. Nemáme si hlavně zapomenout zabalit plavky, neb v Krunýři je prý i v listopadu hrozné teplo :)
    Celý tábor byl zakončen hromadnou cestou na letňanské výstaviště pro stan, což byla ohromná atrakce, směju se ještě teď!
zapsala panička

Agilití galerie ZDE
leden - květen 2011 -  ETERA OSLAVÍ PŮL ROKU - Tak, moje parsoní princeznička s námi pobývá již 4 měsíce (za pár dní jí bude přesně půl roku), a za tu dobu si nás stihla krásně omotat kolem prstu. A co se jinak událo?
    VZHLED
    Tak například byla kupodivu kompletně oočkována včetně vztekliny a tak s námi může chodit oficiálně už úúúúplně všude. Nejnápadnější je ale to, že rostla rostla a já se bála, že se nezastaví dřív jak v kategorii large. Poslední měsíc ale poměrně zarazila a jak se zdá, asi naší small kategorii neopustí a já budu mít tak na závodech, kde mi budou startovat obě holky, pořádně co dělat :)


    Krom dlouhých nožisek, se jí KONEČNĚ začaly prodlužovat i fousiska v koutku tlamky a vůbec srst všude po těle, má legračně kudrnaté paciny a ještě vtipnější zakroucené fousky, které má tedy od mala, ale na rozdíl od stejně vtipného brežněvovského obočí, jí zůstaly. No zkrátka obávaný hlaďáček z ní přeci jen nebude, už teď je jemně broken.
    Také máme akorát období přezubování, sype se to zní téměř dennodenně a jelikož si s vypadlými tesáky vždycky hraje, máme jich i spoustu posbíraných. Zatím se jeví na ukázkový nůžkový zkus, dvoje vyrostlé špičáky si už taky daly říct a necháme se překvapit, zda nakonec bude mít plnou tlamu zubů.


    RODINA
    Podařilo se nám několikrát zajít na společné venčení se ségrou Esmé a dokonce jsme se v dubnu setkali všechny 3 Éčkařky dohromady a mohli jsme tak všechny 3 holky porovnat. Ajťáček je zatím a asi už zůstane největší drobek co výšky i konstituce týká. No, každá z holek je naprostý unikát.

   

    SOCIALIZACE A POKROKY
    Konečně taky zrhurba před měsícem nastala doba, kdy zlatíčko začalo spávat hezky celou noc a doba se postupně prodlužovala až natolik, že dneska stačí ráno na probuzené štěnisko zahalekat životně nejdůležitější povel "Běž spát" a disciplinovaný tvoreček se přesune zpátky na pelíšek a ještě chvíli vydrží být hodná. Stejně tak, už povětšinou vydrží doma bez nehody i celou pracovní dobu. Tohoto důležitého momentu jsem se už nemohla dočkat :)

     

    A jinak je naprosto dokonalá, skvělá, úžasná. Taková, jakou jsem ji chtěla mít. Vyzkoušely jsme si cestování po městě, MHD, náhubek, jezdící schody, davy, dokonce i vlak a všechno naprosto bez problému, jako by se nechumelilo. Byla se se mnou taky podívat znovu v práci, olízat pořádně kolegy.
    Vůbec od Babsinky okoukala, že kolemjdoucí lidi jsou kamarádi a je potřeba VŠECHNY bez rozdílu řádně a co nejradostněji přivítat. Jsem zvědavá, zda se naučí i Babsinčí distingovanosti, která jí v tomhle napomáhá i v pokročilém věku a získává si hladící ruce nenuceně stále. Eterka má zatím výhodu toho, že je mimino a tak je pro všechny roztomilá a náležité toho využívá. A já si říkala, že přeci všechna štěňátka jsou takhle vítací, a vrtící na všechny ocáskem a ono ne, jak jsem viděla. Tak holt já mám doma asi nějaké výjimky.
    Obrovský pokrok jsme také zaznamenaly s kennelkou, ve které vydrží úplně v klidu zavřená i přes celý víkend na psí akci. Úleva, když vzpomenu na ty šílené začátky : Teď se tomu musím jen smát.
    A potkáváme i různá zvířátka, byly jsme v zookoutku obhlídnout lišky a jinou havěť, seznámit se s koťátky (bez Babsího rušivého vlivu), koníky. Snažíme se socializovat s cizími pejsky, ale to musíme ještě procvičovat, jelikož Etera se o sebe docela bojí a tak v případě pocitu sebemenšího ohrožení ječí jak na lesy :)

     

    No, ono je to vůbec nezvyk. Je to opravdu princezna, která je na sebe strašně citlivá, bolístková, uplakaná, naprosto odlišná od tvrďáka Babsinky. Ale jinak mi připadá, že jsou holky povahově téměř nastejno. Až jsem se divila. A nejen, že si jsi podobné, ale také spolu bezvadně vycházejí, sem tam vedle sebe i leží a denně se spolu perou a hrajou, i když Babsi má stále navrch, umí si prosadit svou vůli, ale nezneužívá toho a zuby se ohání v odůvodněných momentech a předem ještě dostatečně dlouho varuje.
    Na druhou stranu malá začíná vystrkovat růžky, projevuje se občas dost majetnicky a vyjíždí a tak jsme si to už musely trochu vysvětlit včas a s nabývající dospělostí už budeme žádoucí chování jen utvrzovat.
    Nadšená jsem naopak z toho, že na to, jak se jevila na začátku, není zas tak přehnaně uštěkaná. Na mě už (a možná že taky jenom zatím) neštěká vůbec, ani venku při hře, tak snad jí to vydrží!


    KARIÉRA :)
    PRťava se ale také skvěle zajímá o hračky, dobře se motivuje a na cvičáku se hezky soustředí na mě a ne na okolní pejsky. Jsem nadšená. Aspoň co si vzpomínám, jak zrovna věčné odbíhání na druhý konec cvičáku, mě dlouho trápilo u Babsinky. S vodou taky neměla problémy a hned podruhé, co se s ní setkala, se neohroženě sama vrhla do hloubky pro tenisák a plavala jak divá a dokonce ho i svou štěněčí tlamičkou chytila a vynesla z vody ven :)
    Aportér: No a protože všechno zlé je k něčemu dobré, tak moje 3 denní ležení v posteli, zapříčinilo to, že se hezky sama od sebe naučila aportíky vracet až do ruky. Že by to neustálé přetahování přeci jen k něčemu bylo a doopravdy fungovalo? A to samé zvládá ve většině případů už i venku, od Babsi okoukala hledání šišek a tak se na vycházkách nenudíme.
    Spolupracant: A protože skutečně všechno zlé je k něčemu dobré, tak pooperační klidový režim u Babsinky byl akorát vhodný pro to, abychom s Eterkou začaly doma i na vycházkách trochu víc samostatně pracovat a sehrávat se. Učit drobnosti od zastavování na obrubníku, obíhaček, až po zmíněné nošení aportků. Zatím se jeví naprosto skvěle, chodí povětšinou tady v okolí na volno, parádně reaguje na přivolání a vůbec docela hodně a ochotně spolupracuje, za pamlsky se může přetrhnout. Jen se trochu bojím toho, co nevidět přijde.... puberty.
    Agiliťák: Nicméně, ať chce nebo ne kariéru sporťáka už má naplánovanou. A tak jsme byly už párkrát okouknout překážky pod vedením naší skvělé Pavly Duškové. Dosud jsme chodili jen nepravidelně zhruba jednou za 14 dní, ale s úderem půl roku se na to vrhneme trochu poctivěji. Prozatím to byly převážně tunýlky, ale ty Ajťáčka baví moc. Zejména pak vymýšlení vlastního stylu jejich překonávání "sprint po povrchu :)" Ale zejména v posledních dnech je vidět, jak i jen při obyčejném běhání nabývá na chuti a hlavně na koordinovanosti nožiček a na rychlosti.
    Frisbee Dog: No a aby toho nebylo málo, jako poslední jsme už vyzkoušely i frisbee a ona je vážně neuvěřitelná, baví jí snad ještě víc, než uzlíky a balonky, ochotně bere rovnou plastový disk do čumy a vyměňuje za jiný, s nadšením honí rolery a pouští na povel i na dálku. No, Pavlik s ní má prý velké plány, tak uvidíme. Už se mě dokonce ptal, kdy malá bude moct skákat :)
    
    Marně přemýšlím, co jsem všechno vynechala...
    Snad jen, že jsem při brouzdání netem objevila Etery staršího bratříčka Brona Benato Dai Muratori a teda ten je, jako kdyby si z oka vypadli. Tak při pohledu na něj si říkám, že třeba černá už nebude víc hnědnout a moje holka už taková krásná trikolorní zůstane.

zapsala panička
leden - květen 2011 -  AGILITY! AGILITY! AGILITY! - Musím říct, že s objevem skvělé Pavly Duškové, (takhle zpětně si dovolím i tvrdit, že to byl pro mě jeden z nejlepších vánočních dárků, když nás k ní prvně v prosinci Péťa vzala), jsem popadla druhý agilití dech a novou možnost chodit každý týden pravidelně trénovat jsem popadla všema deseti a už se nepustila.
    A tak se stalo, že jsme s Babsinkou docházely nejprve v zimě o víkendech trénovat do haly na nedalekém Kladně. Pavla si pro nás dělala místečko a my poctivě a pravidelně dojížděly.
    Hned jak počasí dovolilo, přestěhovaly jsme se na cvičák do Úhonic, kde navíc trénuje bezvadná banda lidí. Na víkendové intenzivní tréninky jsme opět zvané na Kladno.
    Jsem naprosto nadšená a šťastná, protože po dlouhých pár letech, kdy jsme v Praze neměly pořádně pod kým trénovat, protože ne každý mi ať už finančně nebo trenérsky vyhovoval, jsem našla přesně to pravé ořechové a Pavla mně i Babsince sedla naprosto přesně.
    Především jsme se konečně pořádně opřely do docvičení zón, které máme rozdělané na metodu 2on2off už od léta.. Áčko běháme na retardéry, zastavovat tu svou špagetku by tam bylo asi zbytečné lámání, a tak jsem holt smířená, že ho skákat pravděpodobně nadále bude. Ale kladina, tam jsme se konečně dopracovaly do fáze, že už běháme celou a Babsi bez mého rušivého povelu sama na konci zastavuje. A dokonce celou překážku včetně sestupky vypracovává poměrně svižně. Toho jsem se popravdě bála nejvíc. No, zdá se, že rok běhání jen do rychlosti na oblouky opravdu nebyl zbytečný a jen škoda, že zrovna, když jsme se dopracovaly až sem, následovala operace. Ale věřím, že pak bude stačit vše jen lehce oprášit.

   
foto: Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz)

    A jaká je Pavla? Je přísná a mám z ní dostatečný respekt, ale na druhou stranu jsem schopná před ní i běhat, což jsem před některými ikonami českého agility schopná nebyla, má úžasný cit pro vedení psa, spoustu zkušeností, je pozitivní, veselá, milá, na psa myslí vždycky až v první řadě a hlavně při běhu radí, pomáhá, a hecuje, povzbuzuje a jásá a to je přesně to, co jsem tak dlouho hledala. Pavlo, děkujeme :)

    No a protože do tréninkového věku pomalu dorůstá i Ajťáčková, začínáme se i s ní polehounku objevovat sem tam na tréninku. Prozatím jen nepravidelně, zatím okoukáváme hlavně tunýlky (ty PRŤavku baví moc. Zejména pak vymýšlení vlastního stylu jejich překonávání zvané jako "sprint po povrchu :))"), zóny a prázdné bočnice. Eterka mi dělá radost, hezky se na tréninku soustředí na mě a ne na okolní pejsky, hračku už mi taky nosí a vrací do rukou a vůbec se jeví vcelku šikovně, jen hlavička zatím pobírá jen krátká cvičení, tak uvidíme, jak nám to půjde dál!

 

    S Babsinkou sice máme teď nucenou pauzu a velmi mne mrzí, že proto budeme muset vynechat největší letošní agilití akci na našem území - Moravia Open, kam ale pojedeme alespoň jako diváci, ale hnedka, jak se bude moct vrátit do plné zátěže a Eterka oslaví půlroční narozeniny, se nudit určitě nebudeme a nastolíme pravidelné tréninky u Pavly. K tomu mám v plánu ještě možná i dva letní tábory u dalších skvělých trenérek - Marti Konečné a Lucy Dostálové a už teď se nemůžu dočkat!
    Hip hip agility a všem úžasným trenérkám jejichž rukám jsme měly možnost se svěřit!
zapsala panička


Video: Evík
7. - 8. květen 2011 -  EAGER´S CUP (7. ročník) - Další ročník toho nejlepšího flyballového turnaje, na kterém jsem kdy měla možnost být, byl tady. A že ten letošní byl opravdu nejlepší ze všech! A to nejen kvůli naprosto rekordnímu a hvězdnému obsazení - 26 týmů, z toho 7 zahraničních z Německa, Polska, Maďarska, ale dokoncei z daleké Belgie, ale hlavně díky skvělé organizaci. No pochvalme se, ostatně tentokrát fakt musím říct, že máme za co. Vše šlapalo jako po drátkách a časově se vše stihlo tak, že to mile překvapilo i nás :)
    Náš odjezd na turnaj byl poměrně ohrožen kvůli Babsinčině kulhání. Ale po rentgenech a důkladném navštívení 2 ortopedů nám bylo dovoleno se ještě zúčastnit jako závodníci.
    Prágy letos vůbec zatím doprovází samá smůla. Hned zkraje roku nám vážně onemocněl Jim, teď začala kulhat Babsi a do toho si ještě pár dní před turnajem Mia udělala výron.
    Na závody jsme tedy jeli v poslepované sestavě - Sára, Neo a Babsi (u které se nevědělo, kolik toho zvládne odběhat) a nováčci Eimi a Quick z Patherů a již přespolní Roxy. Natrénováno jsme spíš neměli než měli, ale v první divizi jsme se udrželi i takto, i když na jejím opačném konci.
    A podle očekávání dopadl i sobotní Speed Trial. Qick i Bbsinka běhali téměř shodně, ale na 4 borderky, nebo na dlouhé parsoní nožky to přeci jen nebylo a 17tkový čas nám byl na hony vzdálen. (I když, co jsem koukala, teď na detailní rozbor časů, čistý 17tkový čas tam ráno byl v sestavě s Babskou, jupík:) Nakonec jsme se s nejlepším časem 18,44s místili v první části závodu na docela pěkném 6. místě!
    Večer jsme měli jet navštívit Málkovic, ale Evičky Evža se rozhodla, že nebude startovat a tak jsme se ještě chvilku večer družili s ostatními závodníky, pili podivný německý nápoj a poměrně časně zalehli v naprosto luxusní nedaleké ubytovně, kde jsme byli tuším prvními ubytovanými a vše se tam ještě lesklo novotou. Jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat za rok, vzhledem ke skladbě tamního obyvatelstva :)
    V neděli dostala prostor Babsinka, a stihli jsme se potkat jen se dvěma soupeři, protože se běhalo Double Elimination a my bohužel obdrželi hned dvě prohry, škoda té druhé, protože s našimi Hurikány jsme v této sestavě téměř vyrovnaní a mohli jsme trochu víc zabojovat a udělat to napínavé. Ale střídačky nám všem lítali a bylo z toho konečné 7. místo v první divizi. Takhle rychle jsme ještě asi nikdy na turnaji nevypadli, ale mělo to i své výhody.
    Celé dva dny jsme totiž všichni HáTéčka poletovali po dráze a rozhodcovali, komentovali, pomáhali, zapisovali, připravovali ceny, diplomy, dráhy, no byla toho spousta a já jsem se zejména kvůli rozhodcovským povinnostem téměř nezastavila. A proto jsem byla moc ráda, že s námi jel i Pavlík, který se mi staral oba dva dny o Eterku, aby nemusela zůstávat zavřená v kennelce v autě.
    
    Turnaj to byl skvělý, krásný, moc jsem si ho užila a jako bonus ke spoustě fotek, které byly výsledkem jedné vtipné výměnné akce, jsme se v Trmicích potkali i s holkama Pilařovic z Budějic a mohli tak opět poměřit, jak nám ty naše Éčkařky vytáhly :)
zapsala panička
 

Flyballová galerie ZDE
10. duben 2011 -  AGILITY INTENZIVKA V MĚLNÍCE s Verčou Krčmářovou - Agilitíme co to dá a tak jsme si spolu s Peťou, Larinkou a Maxem nemohly nechat ujít lákadlo v podobě jednodenní intenzivky v nedalekém Mělníku, tentokrát pod vedením vicemistryně světa - Verči Krčmářové, na kterou jsem byla moc zvědavá.
    Byl to parádně strávený den na sluníčku, pěkně jsme se připekly, pořádně si s Babsinkou protáhly těla a Ajťáček si vyzkoušel, jak vypadá letní agiliťákův den v praxi a myslím, že to přes částečné vztekání se na vodítku zvládla docela obstojně.
    Při běhání se nám dařilo střídavě. Ale Babska potěšila náběhy do slalomu, které jí vůbec v poslední době moc jdou! Popovídaly jsme si s trenérkou o zónách a dostaly za úkol vypilovat rozlišovačky. Já jsem se ke sklonku dne chytila i foťáku, ale fotek vzniklo maličko i s ohledem na mou časovou vytíženost doma.
    A do Mělníka se budeme těšit zase za měsíc, tentokrát ke staré známé, k Martině Konečné.
zapsala panička

Pár agilitích fotek v galerii
24. - 27. březen 2011 -  HORY - Protože loňské hory s partou kamarádů russellíkářů z internetové diskuze neměly chybu, rozhodla se Léňa uspořádat další ročník. Tentokrát jsme se vypravili do Harrachova.
    Ve čtvrtek jsme ale s Babsinkou měly ještě dohodnuté reklamní focení pro firmu Jablotron a bohužel se docela nepříjemně protáhlo a tak jsme přišly o společnou cestu s PRKem a na místo přijeli s Pavlikem a psíma holkama až k večeři.
    V pátek jsme se vypravili na oběd a na procházku přes sjezdovky na Dvoračky. Večer sledovali vtipnou nicméně úspěšnou sázku Vildy o depilaci jeho bříška a bradavek. V sobotu jsme se vydali k Mumlavskému vodopádu a po obědě si zařádit bez pejsků na bobovou dráhu. A v neděli cestou domů jsme se vyšplhali za nádherného počasí na rozhlednu Štěpánka.
    Letošní ročník byl jiný v tom, že jsem se trochu izolovala od PRKniček, ale také v tom, že jsem se téměř neúčastnila večerního posezení (kromě nervydrásajícího souboje ve hře Země, Město...), protože spánkový deficit zapříčiněný Eterkou pořád ještě nebyl vyrovnán.
    Ale Ajťáčková se na horách chovala způsobně, hezky šlapala, družila se, jen na tom odložení v kennelce na pokoji budeme muset ještě trochu zapracovat, aby nebyla slyšet až na druhém konci Harrachova. Ono totiž ne vždy se nám asi poštěstí mít celý penzion se známými pro sebe :)
    Léňo, díky opět za super akci!
zapsala panička

Fotodukumentace ZDE
18. březen - 20. březen 2011 -  AGILITY V KLOKOČOVĚ - Ajťákova poprvé - Etera se doma už zabydlela a rozkoukala a tak byl nejvyšší čas ukázat jí, jak bude pravděpodobně vypadat její budoucnost.
    V pátek večer Astřička pobrala nás 3 holky, Týnku s Leem a Abušákem a samozřejmě Pavlika, bez kterého by mě k nim Ostraváci snad už ani nepustili :)) a hurá vzhůru na agilití intenzivku.
    Ačkoliv o týden dříve vypadalo počasí v Praze na nefalšované jaro, tentokrát od včera sněžilo. A tak byla cesta zábavná. Poslední úsek po okreskách jsme jeli zhruba 30km rychlostí a i tak nám Dostálci volali, kdepak že jsme a ať si dáme pozor na uvízlý kamion těsně před naším cílem. No, cestou jsme ve vánici potkali jen pár zbloudilých chodců (blázni) a jedno zapadlé auto ve škarpě, kam jsme, po bouřlivých dohadách, kdo se tam půjde podívat, plni strachu vyslali Pavlika a naštěstí tam nikdo nebyl. A už nám nic nebránilo dojet do cíle. Vítání s domorodci bylo krátké a brzy jsme všichni odpadli do postelí.
    Pro Eteřičku to byl úplně první nocleh mimo domov a tak jsem se bála, že se moc nevyspím, budu pořád lítat venčit, ale opak byl pravdou, štěňátko se překonalo a vydrželo.


    No a přesně tady text končí. Tedy rozumějte text, který jsem psala krátce po příjezdu z Klokočova, tedy ještě s hlavou plnou dojmů a zážitků přímo od tama. Pokračování píšu, ostuda, téměř s dvouměsíčním zpožděním, a tak asi nebude takové, jaké bych si představovala. No, možná naopak zas oceníte stručnost :)

    A jak se celé dva dny běhalo? Super, jako vždy. Vůbec jsme teď s Babsou na sobě začaly makat i doma v Praze a tak jsme mnohem jistější a sehranější, dokonce tréninkovou krizi jsem tentokrát měla jen jednu :-P Potrénovaly jsme si zónečky na kladině, ale jinak jsme se hlavně snažili se všichni všemožně zahřát, ať už ve vyhřáté klubovně u vysílání pokračování Ovečky Shaun, nebo vnitřně slivovicí a když nebylo zbytí, tak i běháním. O fotky, něco teplého do žaludku a vůbec o veškerou péči o mou maličkost, se staral opět Pavlik a já mu tímto opět děkuji.
    A co na tohle všechno Ajťáček? Supér, zaběhala si ve sněhu, vykřičela si hlasivky při nácviku odložení přes den v klubovně v kennelce a zkusila si i svůj úplně první tunýlek v životě! Jo a vlastně taky ještě trochu potrápila můj unavený organismus a přesněji tedy moje nervíky v neděli večer, když mi přichystala voňavé překvapení na pokoji auááá, ale všechno se zvládlo, i dlouhá cesta domů a já už se těším, až si opět pod Lucou někde pořádně protáhneme těla. Škoda jen, že to vyjde asi až za půl roku! Taková doba! Na Větřkovickém agi táboře.
zapsala panička
   
foto: Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz)

Pavlova kompletní galerie ZDE


únor 2011 -  PRTisko je už měsíc u nás! A s Babsi zas pravidelně agilitíme! HURÁ - Ajťák je u nás doma už přesně měsíc a za tu dobu se toho hodně změnilo. Nejviditelnější je ovšem délka jejích nohou, která je asi ze všeho nejmarkantnější a troufám si tvrdit, že už je má delší, než Babsinka. Co se týče výšky, tak jí ještě pár cenťáků zbývá, ale také svoji starší ségru už brzy předstihne. Jen doufám, že tímhle zběsilým tempem neporoste i dál, protože jinak to bude první PRTík běhající agility v kategorii large :))


    No a jinak, jsem z ní přes malé pochybovačné záblesky nadšená. Eterka je hodné a milé štěňátko, které se od Babsinky učí převážně jen ty správné věci. Takže je poměrně hodně jemná a něžná, a venku štěká na vše, co se jen pohne :)) Z čehož jsem ale nadšená přenadšená, že žere. A to aktuálně tak, že si vyštěkává misku a pak ji na jeden zátah vdechne. O tom se mi ani nesnilo.
    A protože papká, začaly jsme polehounku s clickrem. Prozatím v počáteční fázi podmiňování, a taky jsme zkoušely jeden lehounký pokus, zda štěňátko chápe. Etera chápe, ale je taková rozvláčnější v uvažování, na což nejsem od Babsinky zvyklá. Rozhodně se zatím neprojevuje jako zběsilý a trhlý teriér, spíše naopak. Na druhou stranu takhle její rozumnost a pohodová vyrovnaná povaha se ukázala naprosto ideální, když jsem ji poprvé vzala MHDčkem ukázat k sobě a následně i Pavlikovi do práce. Metro jsme zastihli před úplnou špičkou, ale liduprázdné nebylo. I tak si pochodovala po peróně a nenechala si ničím rozhodit. Pozdravila se s pár lidma, ale distingovaně zas setkání ukončovala a dokonce bez sebemenšího zaváhání nastoupila i sama do vagónu. Prostě pohodářka, co jen tak něco nerozhodí. Také byla tento týden doma poprvé úplně sama i bez Babsinky a po našem příchodu spinkala spokojeně v pelíšku!

 

      Co jsem si všimla, tak ji všechna zvířátka nechávají naprosto klidnou. Babsi se mi u myšáků třese jak osika, Ajťák se podívá a zas už by mazala bez zájmu jinam. Takže na lovce asi moc nevypadá. Na zavolání si pro ňaminku už běhá téměř vždy. Venku si nás v rámci mezí hlídá. S Babsinkou se neustále o něco přetahují. Okoukala od ní vášeň pro šišky. Když má dobrou náladu, dokonce aportky vrací sama do ruky, a chce se o ně přetahovat i se mnou. Tenisák vezme do tlamičky jako nic... S Babsou jsou prima dvojka. A Babsi má tedy svatou trpělivost a dělí se s prckem o vše.
    Bohužel já ještě se nějak neumím pořádně srovnat se dvěma akčními psy. A tak nevím, jak to dělit. Jak si s holkama hrát. Zkouším to postupně oddělovat, což nesou obě velmi nelibě a hlasitě to komentují. Na tomhle budu muset hlavně já ještě zapracovat a vylepšit taktiku. Žárlí nejenom pracák Babsi, ale i hladovec Etera.


    Musím jí ale taky hodně pochválit, za ten měsíc, co je u nás a já díky ní mám spánkový deficit jak hrom, už se venčí převážně opravdu jen venku a i když vstáváme 2-3 krát za noc, sama si i přes den "říká" že chce ven a venčí se už nejen za domem ve dvoře, ale už i na procházkách.
    Ostatně procházky jsou teď naší zábavou číslo jedna a i počasí nám pro ně hodně přeje. A tak každý víkend vyrážíme výletit převážně společně s PRKem. Ale byli jsme se například socializovat i na Kladně na halových agility závodech, nebo se jely podívat za chovatelkou Jíťou do práce. Ta se nám smála, že prý bude Eterka ukázkový hlaďák. A to jsme si ji přitom brali jako největšího chlupáče z vrhu. No člověk míní, život mění, obě původně hladké ségry už mají fousiska a Ajtý jen pár delších chlupů na ocase, tak se necháme překvapit. Ostatně z brežněvovského obočíčka jí ještě něco málo zbylo, tak třeba ještě obroste:)


    A co máme v plánu dál? Agility, Agility, Agility!!!
    Čeká nás poslední očkování a po něm hurá směr Klokočov za Dostálkama, kde asi poprvé ukážeme Ajťákovi agility překážky nějak zblízka. Zatím doma probíhala za ňaminky naším domácím krátkým tunelem a to prý jako dobrý. Ovšem cesta na dálný východ bude asi zážitek, protože cestování v kennelce v autě budeme ještě muset vylepšit. I když pokrok je za ten měsíc neuvěřitelný!
    S Babsou už se do Klokočova moc těšíme! Protože jsme začaly zase agility brát po delší dobře vážně, jezdíme pravidelně trénovat na Kladno k úžasné Pavle Duškové a prostě snažíme se, abychom v létě na Moravia Openu neudělaly moc velkou ostudu. No a já jsem našená, že jsem konečně zas poblíž nás našla někoho, kdo mi opravdu sedí a pod kým je radost trénovat! A že nám Pavla opravdu dává do těla a že jsme s Babsinkou už opravdu dost sehraný a asi už i zkušený tým, tam dokazujeme pravidelně každý víkend. A i takovýhle parkur zvládneme pokořit. A hlavně úplně bez stresu.


    A tolik asi k tomu, jak to u nás vypadalo poslední dobou, kdy jsem jen sem tam našla chviličku na to, podat nějaké ucelenější zprávy. Holky právě po zběsilém hraní si zalehly a já pomalu vyrazím do školy.
zapsala panička
28. leden - 3. únor 2011 -  Máme doma Ajťáka! (vlastně už druhého :)) - Tak máme Eteru skoro týden doma. Pomalu se sžíváme, dny tráví Babsi a PRTě spánkem, já naopak šíleným deficitem :)) a mimo odpočinek si hrajeme, všechny tři! A hrajeme a hrajeme a konečně zas za okny nemrzne a můžeme chodit dělat loužičky ven. Hurá. Ajtý je šikulka. Už jsem úplně zapomněla jak je takové štěňátko úžasně učenlivé. A tak už máme v domácích podmínkách naprosto ukázkové přivolání na piškot.
    Jo, pro ten se žene jak divá, ale baštit, to se jí zrovna moc nechce. Nimrá se v tom, pažravá Babsi stojící vedle absolutně nechápe a tak si s každou granulkou hrajeme a ono to pomalu jde, tak snad nad tím neřádem plnou miskou vyzrajeme.
    A jinak trápíme prcka obojkem, učením být o samotě a jízdou v autě v kennelce a ona mi naopak ordinuje budíček v 5 ráno, a zabírá veškerý volný čas, kdy nespí a já jí neustále hlídám, co kde po bytě vyrábí. A ona je vážně šikovná a hrozně rychle chápe. Tak snad jí to vydrží! Každopádně poslední 2 dny mi se zabavením Ajťáka vydatně pomáhá i Babsinka, která si s malou parádně hraje.
    Babska mě totiž opravdu mile a moc překvapila. Zlí jazykové tvrdí, že jim bylo jasné, že to bude v pohodě. Ale já si přesto nebyla jistá, jak ten můj Babsí "skorojedináček" vychovaný v dětství nevrlou pekinézkou malou přijme. A přijala ji na jedničku. První dni ji trochu ukázala hranice, párkrát ji sjela a dneska už si Etera opravdu dovolí jen to, co ji Babsi povolila a přitom si krásně vyhrají.
    Tak to by bylo pro začátek asi vše, neb v pelíšku někdo začal zívat a tak pádíme pro svetřík a ven...
zapsala panička


7. - 9. leden 2011 -  AGILITY V KLOKOČOVĚ - tentokrát all inclusive! :)
    Po více jak po roce se mi opět podařilo přemluvit kamarády, aby se mnou vyrazili na dalekou cestu do Klokočova. A i když jsme měli jet v plné polní a otestovat Astřičku, jak se ne poprvé vypořádá se 4 lidmi zabalenými na víkend a 4 psy, nakonec s námi Péťa nejela a já aspoň mohla polevit při balení a přenechala malou tašku Babsince a sama se zabalila do mnohem větší :) o počtu dalších zavazadel nemluvě. Nejvíc jsem se pak proklínala už ve čtvrtek, kdy snad po celém území republiky bylo šílené náledí a já se po několikáté vracela od auta zpátky domů, abych tam vše nanosila. Div, že jsme se nikde nerozplácla. Samotný přesun Astřičky na Chodov byl pak také zážitek a po té, co jsem půl hodiny vyjížděla a couvala a uhýbala a pomáhala vytlačit auta od nás z ulice, setkala se tváří v tvář s milým panem hercem Kačerem a nakonec přeci jen dobruslila do cíle, byla jsem zralá akorát tak na panáka.
    V pátek jsme spolu s Pavlem vyrazili do Litomyšle (ehm, nebyli jsme tu před týdnem?!:)), kde jsme se rozhodli nejen naložit Anču s Bertičkou, ale také nabrat síly na další dalekou cestu na dálný východ. Cesta byla vtipná a nevím proč si ji nikdy neužiju za denního světla a třeba taky hezkého počasí. Ale mise odškrtnuta, dál řídil Pavel.
    Není nad to mít trenérku za kamarádku a tak se stalo, že s ohledem na nás "pražáky" se v sobotu začínalo od largů a my si tak mohli dovolit vstávat v relativně normální hodinu.
    Trénink, parta, občerstvení, koníci, trénink, tousty, trénink, pití, špagety, večerní pokec, ubytování, trénink, tousty a zahřívadla, všechno bylo naprosto super!


    Parta se sešla opravdu vynikající a jelikož nás bylo i maličko, většinu času jsme trávili tak nějak pospolu. Tréninky byly opravdu perfektní, parkůry byly hrozně pěkné a běhavé a moc se mi líbily. Měly jen jednu vadu a sice "mě". No, nějak se nemůžu srovnat s tím, že až tak často netrénujeme a tak když jsem téměř všechny opakovala minimálně podesáté, začínala jsem se vztekat. I přesto jsem byla z tréninku nadšená. Babsinka je hvězda. Nemůžu si vynachválit, že i když vídá agility jednou za uherský rok, ona se posouvá, krásně vnímá a vůbec je hrozně šikovná a byla jsem na ni pyšná. Stejně tak jako na Pavlika, bez kterého mě už znovu na žádnou takovou intenzivku ostatní asi nepustí, protože se postaral o to, aby měl každý stále něco teplého do žaludku, ať už přes den, tak večer, samozřejmě v mezičase pořizoval fotodokumentaci a vůbec, takhle dobře jsem se na žádné psí akci snad ještě neměla, díky moc! Stejně tak jako Andulce za milou společnost a pomoc a trpělivost :) No a samo i Vosám a Lůce a Lucince a .... no všem. Bylo to prima!
    I cesta zpátky nebyla tak hrozná, až na kroužení v Odrách a marného hledání dálnice :) Zvládli jsme to a díky zastávce a noclehu v Litomyšli, jsme neusnuli za volantem a do Prahy vyrazili až v pondělí ráno.
    Přijela jsem opět nabitá pozitivní dostálkovskou energií, ale už pochroumanějšího těla a tak jsme v pondělí raději zvolili pozvolnější start do toho pracovního týdne. Ale stálo to za to!
zapsala panička
   
foto: Pavel Humpolec (www.fotohacko.cz)

Pavlova kompletní galerie ZDE
Trocha mých fotek TADY
A odkaz na Andulčino povídání TU
Starší zápisky najdete zde:
2005 - 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013